Mini Yüz Germe Mini yüz germe cildinde az ve orta dereceli sarkma olan kişiler için yapılabilen lifting estetiğidir. Yüz hatlarını daha kalkık, gergin ve sıkı gösteren bu estetik uygulaması her yaş grubuna yapılabilir. Mini yüz gerdirme ameliyatında tercihe ve ihtiyaca bağlı olarak kişiler göz altı torbalarını aldırma, kaş kaldırma ve elmacık kemiklerine yağ enjeksiyonu da yaptırabilirler. Kombine ameliyatlarla birleştiğinde oldukça etkili bir sonuç bırakan mini yüz germe ameliyatı kişilere genç bir ifade kazandırır.

Mini Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Mini yüz gerdirme ameliyatı orta yaş grubundaki sarkmaları önlemek amacıyla yapılır. Yaş faktörü, güneş, beslenme düzeni, cilt kalitesi ve sigara tüketimi cilt sarkmasında önemli rol oynuyor. Zamanla cildimizdeki kolajen dokusu azalır ve cilt kendini toparlayamaz. Yer çekimine yenik düşen yüz hatları zamanla yaşlı ve yorgun bir görünüme bürünür. Bu görüntünün önüne geçmek için mini yüz germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. Mini yüz germe ameliyatında yoğun dereceli sarkıklıklar tedavi edilmez, sadece minimal dokunuşlar yapılır. Tam yüz germe ameliyatına göre daha doğal bir sonuç ortaya çıkar. Mini yüz gerdirme ameliyatını genellikle 50-60 yaş arasındaki kadınlar tercih ediyor.

Mini Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Mini yüz germe estetiği lokal anestezi altında yapılabilir fakat bu ameliyat ile başka estetik girişimler de kombin ediliyor ise bu durumda kişilere genel anestezi altında işlemler yapılır. Mini yüz germe ameliyatında kulak memesinin tam önünden başlayarak kulak içine gizlenebilen ve saçlı deriye kadar uzanan bir kesi yapılır. Bu kesinin uzunluğu 5-7 cm arasında değişir. Buradan içeri girilerek cilt altındaki aşağıya doğru yer değiştirmiş ve sarkmış olan yağ yastıkçıkları ve yumuşak dokular yukarıya doğru taşınır ve dikiş atılarak yeni yerleri sabitlenir.

Ameliyat için açılan kesiden cilt yukarıya doğru gerilir, yanlara doğru çekilerek kişiye en doğal ve genç ifade yaratılır. Eğer kişinin ihtiyacı varsa fazla olan deri kesilerek derinin toparlanması sağlanır. Mini yüz gerdirme ameliyatında sadece belirli bir cilt dokusu kaldırıldığı için kişinin doğal ifadesi bozulmaz. Ameliyat sırasında sinirler kesilmez bu nedenle ameliyat sonrası yüzde his kaybı yaşanmaz. Ameliyat ortalama 2,5 saat sürer.

Mini Yüz Germenin Avantajları

Mini yüz germe ameliyatı, klasik yüz gerdirme ameliyatına göre daha kısa bir sürede tamamlanır. Kişinin iyileşme hızı daha çabuk olacaktır. Ameliyat sonrası ciltte oluşan morluk ve ödemler kısa sürede iner ve kişi hızlıca günlük hayatına geri dönebilir.

Mini yüz gerdirme ameliyatı, klasik yüz gerdirme ameliyatına göre daha genç kişilere yapıldığı için ameliyat sonrası cilt kendini daha hızlı bir şekilde toparlayacaktır.

Mini Yüz Germe Fiyat

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak mini yüz germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mini Yüz Germe” İçin 14 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Gülay dedi ki:

  Mini yüz germe fiyat nekadar

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Murat dedi ki:

  Fiyat alabilirmiyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, mail ile tarafınıza dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Serap dedi ki:

  Fiyat alabilir miyim?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Feyza dedi ki:

  Mini yüz germe için fiyat alabilirmiyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. hayati dedi ki:

  merhaba fiyat alabilir miyim?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Dilek dedi ki:

  Fiyat ogrenebilirmiyim?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 7. murat dedi ki:

  fiyat ogrenebılırmıyım

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın