meme protezi

Estetik cerrahi sayesinde küçük memeye sahip olan kadınlar memeye silikon ile büyüterek hayallerindeki meme boyutuna kolayca kavuşabiliyor. Genetik yapının farklılığı nedeniyle her kadının göğüs ölçüsü farklıdır. Günümüz güzellik algıları bir kenara kadınlar kendilerini daha çekici ve kadınsı hissetmek için büyük meme boyutuna sahip olmak istemektedir.

Büyük göğüslere sahip olmak için çok fazla etkili doğal bir yöntem yoktur. Yağ enjeksiyonu ve silikon meme protezi yardımı ile istenilen boyutlarda göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme büyütme estetiğinde en önemli konu kişinin vücuduna uygun bir şekilde silikon boyutunun seçilmesidir. Çoğu kadın gereğinden büyük veya vücut şekline uymayan boyutlarda göğüslere sahip olmak için estetik operasyona başvurmaktadır. Bu konu oldukça yanlış ve kişiyi sonrasında mutsuz edecek bir durumdur.

Meme büyütme ameliyatlarından önce doktor ilk olarak kişiyi fiziki muayene eder. Fiziki muayene sırasında vücut ölçülerine uygun bir şekilde yeni meme boyutu belirlenir. Meme protezleri cc olarak ölçümlenir. Bu silikonun miktarını belirleyen bir ölçü birimi olarak kullanılan cc, Cubic Centimeter olarak açıklanır ve santimetre küp anlamındadır.

Meme protezleri 100 cc den 800 cc ye kadar bulunur. Meme protez seçiminde kaç cc silikon takılması gerektiğine vücut ölçülerine, göğüs kafesinin genişliğine kişinin beklentisine göre karar verilir. Önemli olan güzel görünen ve kişiye en uygun büyüklükte silikon protezin seçilmesidir. Silikon ile meme büyütme hakkında sıkça sorulan soruların cevabını aşağıdan öğrenip siz de aklınızdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Dünyada sütyen ölçüleri farklı değerlerle kullanılır. Bir ülkede C kup olan bir diğerinde D cup olabilir. Tüm dünyadaki sütyen ölçüleri şu şekildedir;

Meme Büyütme Hakkında Sıkça Sorulanlar

Silikon Protez Kaç cc Olmalı?

Silikon boyutunun kaç cc olması gerektiğine işlemi yapacak olan doktorun vücut şekliniz ve ölçülerinize uygun olarak belirlemesi gerekmektedir. Silikon cc boyutu belirlenirken sırt ve göğüs mesafesi de dikkate alınmalıdır. Meme başından geçen dairesel hattın uzunluğu cup ölçüsü ile belirlenmektedir. Cup ölçüleri A, B,C, D, DD, E olarak kullanılır. Cup ölçülerine ek olarak sutyenin bedeni saran kısmını saran bant ise 32’den başlayarak 40’a kadar gider.

Cup Ölçüleri;

Cup Boyut Artışı Meme İmplantların Hacmi
A cup- B cup ölçüsüne 250 ya da 300 cc
A cup- C cup ölçüsüne 300 ya da 350 cc
A cup- D cup ölçüsüne 370 ya da 430 cc
B cup- C cup ölçüsüne 250 ya da 350 cc
B cup- D cup ölçüsüne 350 ya da 400 cc
B cup- DD cup ölçüsüne 400 ya da 450 cc
C cup- D cup ölçüsüne 300 ya da 350 cc
C cup- DD cup ölçüsüne 370 ya da 450cc
C cup- E cup ölçüsüne 450 ya da 550cc
D cup- DD cup ölçüsüne 300 ya da 400cc
D cup- E cup ölçüsüne 450 ya da 600cc

Silikon boyutu belirlenirken cup ölçüsü baz alınır. Meme boyutunda yapılacak olan büyütme 1 cup olacak ise silikon boyutunun 150-175 cc olması gerekmektedir. Örneğin 15 cm’e kadar bir büyütme söz konusu ise yani cup boyutu C ise takılacak olan silikonun cc si 300-350’dir.

  • 11 cm’e kadar ise A Cup
  • 13 cm’e kadar ise B Cup
  • 15 cm’e kadar ise C Cup
  • 17 cm’e kadar ise D Cup
  • 19 cm’e kadar ise DD Cup
  • 21 cm’e kadar ise E Cup
  • 23 cm’e kadar ise F Cup

Protez Seçiminde Damla mı Yuvarlak Mı?

damla ve yuvarlak protez Bu sorunun cevabı için vücut şekliniz, göğüs kafesiniz, meme şekliniz ve zayıf ya da kilolu olmanız baz alınmalıdır. Bunun haricinde her iki silikon çeşidinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Genellikle yuvarlak silikonlar kullanılır. Çünkü yuvarlak silikonlar damla modeline göre dönme riski yaratmaz. Damla silikonlar ise daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca damla silikonlar sayesinde şekillendirme işlemleri daha kolaydır ve ortaya çıkan görüntü daha çekicidir. Damla silikonlardaki en büyük risk yer değiştirme ve dönme sorunudur. Bu nedenle uzmanlar daha çok yuvarlak silikon protezler ile meme büyütme ameliyatını yapmaktadır.

Silikon Meme Dokununca Hissedilir Mi?

Operasyondan birkaç hafta sonrasına kadar memeye dokunulduğunda silikon hissi alınır. Fakat bu his zamanla tamamen geçecektir. Zamanla meme çevre dokusu yumuşar, operasyon nedeniyle ortaya çıkan gergin his kaybolur. Gergin hissin kaybolması ile silikon hissi de ortadan kalkar. Meme dokusunun yumuşaması ile silikonlar vücut ile uyumlu hale gelip vücudun bir parçasıymış gibi his yaratır. Silikon içerisinde yer alan madde jel olduğu için dokunulduğunda meme dokusuna yakın bir his yaratmaktır ve çoğu zaman dokunan kişi tarafından hissedilmez.

Silikon Meme Protezi Kaç Yıl Kullanılır?

Bu sorunun cevabı çeşitli unsurlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kişinin hayat tarzı, kullanılan silikonun kalitesi gibi faktörler kullanım ömrünü etkilemektedir. Ortalama olarak değerlendirmek gerekir ise 20 yıl gibi bir süre zarfında kullanılabilmektedir. Silikonlar kaliteli olduğu sürece herhangi bir deformasyon ortaya çıkmayacaktır. Bu da kullanım ömrünü uzatan en önemli noktadır. Eğer silikon yırtılması, patlaması veya küçülmesi sorunları yaşanır ise tabi ki kullanım ömrü de azalacaktır. Ayrıca, teknolojinin gelişmesi ile beraber silikon protez üreten firmalar yaşam boyu garanti verdiği protezler geliştirilmiştir.

Meme Büyütme Yaptıranlar Emzirebilir mi?

protez emzirme Memelerde silikon yer almasının emzirmeye engel bir durumu yoktur. Silikon ile süt bezleri arasında herhangi bir bağ yoktur. Silikon takılırken herhangi bir doku çıkarılmaz veya meme dokusuna işlem yapılmaz. Bu da emzirme ile silikon arasında bir bağ oluşturmaz. Kısacası silikon taktırdıktan sonra da gönül rahatlığı ile sorunsuz bir şekilde emzirme yapabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken konu silikon protezin nasıl yerleştirildiğidir. Meme çevresinden kesi yapılarak yerleştirilecek ise bu meme süt kanallarının çıkış bölgesinde hasara neden olabilir. Bu nedenle eğer çocuk doğurma ve emzirme planınız var ise doktorunuzu bu konuda bilgilendirmeniz önemlidir.

Kaç CC Silikon Takılmalı?

Burada önemli olan nokta hangi cup değerine göre büyütme yapılacağıdır. Eğer bir cup büyütme yapılacak ise silikon boyutu farklıdır. Cup değerleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi harfler ile ifade edilmektedir. Cup değerleri A, B, C, D, DD, E, EE olarak belirtilir. Göğüs boyutunda yapılacak olan büyüme bir cup miktarında ise 150-175 cc lik silikon protez kullanılmalıdır.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Yapılır mı?

meme yağ enjeksiyonu Yağ enjeksiyonu vücudunda yabancı madde istemeyenler için kullanılan bir meme büyütme yöntemidir. Vücutta fazla olan bölgelerden yağlar liposuction ile alınarak meme bölgesine transfer edilir. Bu memeleri doğal olarak kendi yağınız ile dolgunlaştırma işlemidir. Ancak bu şekilde meme büyütme ancak 1 cup yapılabilmektedir.

Daha fazla yapılması istendiğinde yağların çevre dokudan beslenmesi bozulabileceği için çok önerilmez. Yağ enjeksiyonu meme protezi ile de beraber uygulanabilir. Bu protezin daha doğal görünmesini sağlar ve aynı zamanda istenen şeklin verilmesine yardımcı olabilir. Yağ enjeksiyonunda operasyonu kısıtlayan en önemli nokta kişinin yeterli fazla yağının olmasıdır. Bu nedenle çok zayıf kişilerde uygulanamaz.

Silikon Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme estetiği fiyatlarında rakam değişkendir. İlk olarak hastaya hangi yöntemin kullanılacağı ve protezin şekli ile beraber markası belirlenmelidir. En doğru fiyat bilgisi için estetik işlemi yaptıracağınız kliniğe gidip doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler, hangi protezin kullanılacağı ve operasyonun yapılacağı hastane belirlenir.

Bu işlemlere göre size en doğru meme büyütme fiyat bilgisi çıkarılır. Meme büyütme estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz

Bir yanıt yazın