Meme büyütme operasyonu birçok kadının yaptırmak istediği fakat çekindiği bir işlemdir. Meme büyütme operasyonlarında farklı teknikler ve yöntemler kullanılmaktadır. Günümüz estetik teknolojisi sayesinde meme büyütme ile ilgili oldukça başarılı sonuçlar veren yöntemler geliştirilmiştir. Meme boyutu vücut şekline ve kitle indeksine uygun olmadığında ortaya estetik açıdan kötü bir görüntü çıkmaktadır.

Herkesin genetik yapısı ve vücut şekli farklı olduğu için doğal olarak meme şekli ve boyutu da farklı olabilmektedir. Özellikle küçük meme boyutuna sahip olan kadınlar genelde kendilerini özgüvensiz ve daha az kadınsı hissedebilmektedir. Daha kadınsı ve seksi görünme için çoğu kadın daha büyük meme boyutuna sahip olmak ister. Meme büyütmek doğal yöntemler ile çok fazla etkili sonuçlar alınabilecek bir konu değildir. Daha çok estetik müdahaleler ile yapılabilmektedir.

Meme büyütme yöntemlerini sıralayacak olursak; 

Silikon veya İmplant ile Meme Büyütme

Küçük göğüsler için en etkili meme büyütme yöntemi silikon ameliyatıdır. Estetik operasyon sayesinde vücudunuza en uygun silikon protez şekli ve boyutu uzman cerrah ile beraber belirlenerek meme dokusunun altına yerleştirilir. Silikon ömrü ortalama olarak 10 yıl kadardır. Kullanılan silikonun kalitesi ve operasyonu yapan doktorun becerisi operasyonun başarısını, kalıcılık ömrünü etkilemektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

meme yağ enjeksiyonu Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yönteminde enjekte edilen yağ kişinin kendinden alınmaktadır. Basen, kalça veya göbek gibi yağ oranı yüksek bölgelerden alınan yağ, memeye transfer edilmektedir. Burada kişinin yağ oranının transfer için uygun olması gerekmektedir.  Yağ enjeksiyonu sonrasında zamanla enjekte edilen yağın bir miktarı eriyebilmektedir. Bu nedenle tekrarı gerekebilir. Yağ enjeksiyonu ile meme boyutları bir beden daha büyütülebilir. Eğer daha fazla büyütme isteniyorsa silikon protez tercih edilmelidir.

Yağ enjeksiyonun meme protezi ile beraber uygulanması memeye daha doğal bir görünüm verdiğinden tercih edilebilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Hakkında Sıkça Sorulanlar

Dolgu (Aquafilling) ile Meme Büyütülür mü?

Ameliyatsız göğüs büyütme yöntemlerinden biri olan dolgu işleminde kalıcılık ömrü oldukça azdır. Dolgu ile göğüs büyütülür fakat istenilen boyut, şekil ve görüntü tam anlamıyla elde edilmez. Ayrıca 4 yıl gibi bir süre zarfında dolgu tamamen erir ve göğüsler eski boyutlarına geri döner.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Ne Kadar Büyür?

Yağ enjeksiyonu ile meme bir beden büyütülebilir. Daha fazla yağ enjeksiyonu yapıldığında daha fazla büyüyebilir ancak fazla miktarda yağ transferinde yağlar beslenmediğinden komplikasyonlara neden olabilir. Bu nedenle yağ enjeksiyonu ile ideal olanı bir beden büyütmedir.

Göğüsler Doğal Yollarla Büyür mü?

Doğal yollar ile göğüs büyütmek mümkündür fakat bu herkes için geçerli olmayabilmektedir. Kişilerin hayat tarzı, vücut kitle indeksi, yaşam şekilleri ve özellikle de genetik nedenlerden dolayı doğal yöntemler herkeste aynı etkiyi vermemektedir. Doğal yöntemler ile göğüs büyütme çok fazla etkili değildir. Kısacası ortaya çıkan sonuç sizi tatmin etmeyecektir. Ayrıca çok fazla zaman ayırmak ve düzenli olarak bu yöntemleri uygulamak gerekmektedir. Doğal yöntemler ile göğüs büyütme yollarını sırlayacak olursak;

  • Ek gıda veya takviyeler kullanarak göğüsler daha dolgun bir hal alabilir.
  • Spor, egzersiz ve doğru beslenme ile göğüs boyutunda artış olabilir.
  • Krem, doğal karışımlar gibi yöntemler ile de göğüs büyütme yolları vardır.

Bu yöntemler yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok fazla etkili ve kalıcı değildir. Ayrıca genellikle meme bezi üzerinde etkili hormon duyarlılığını artırmaya yöneliktir ve kanser gibi yan etkilere sebep olabilir.

Göğüs Büyütücü Kremleri Etkili mi?

Piyasada göğüs büyütücü kremler satılmaktadır. Fakat bu kremler sağlık açısından riskler yaratmaktadır. Özellikle ödem oluşmasına neden olduğu için kişilerde ciddi sağlık problem riskleri yaratabilmektedir. Bu tarz kremler yarattığı ödem nedeniyle başarılı gibi görünebilir. Fakat ortaya çıkan büyüme tamamen ödem olduğu için kısa sürede etkisini kaybedecektir. Ayrıca meme bezini uyarmaya yöneliktir ve sağlık açısından başka hastalıklara sebep olduğu için sorunlara neden olabilir.

Masaj ve Spor Göğsü Büyütür mü?

Düzenli masaj ve spor ile göğüsleri bir miktar büyütmek mümkündür. Göğüslerin büyümesini sağlayan bazı masaj hareketleri vardır. Bu masaj hareketlerini düzenli olarak yapmak gerekir. Göğüs altından başlayarak masaj yapmanız gerekmektedir. Doğru beslenme ve spor ile de meme bezlerinin altındaki kaslar desteklenerek meme dikleşebilir ve daha dolgun gözükmesini sağlamak mümkündür. Fakat bu egzersiz ve spor hareketlerinin herkeste etki edeceğine dair kesin bir sonuç yoktur. Çoğu durumda ortaya çıkan büyüme değil de daha çok kasların toparlaması ile dikleşme şeklindedir.

Silikon Protez ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Silikon protez ile meme büyütme ameliyatı uzman doktor ve ekibi tarafından yapılmaktadır. İlk olarak kişi fiziki muayene ile değerlendirilmelidir. Fiziki muayenede kişinin vücut ölçülerine uygun olan göğüs boyutu belirlenir. Hangi şekil ve boyutta silikon protez takılacağı belirlendikten sonra kişi operasyon için hazırlanır. Operasyon şu şekilde ilerler;

  • İlk olarak genel anestezi yapılır.
  • Anestezi sonrasında göğüs ucu, koltuk altı veya meme altı çizgi kısımlarından uygun olan yerden kesi yapılır.
  • Kesi yapıldıktan sonra silikon protezler memede hastanın sorununa göre kas altına ya da üzerine göre yerleştirilir.
  • Yerleştirme işlemi sonrasında kesiye dikiş atılır.
  • Böylelikle operasyon sona erer.
  • Operasyon sonrasında doktorunuzun verdiği sütyeni düzenli kullanmanız gerekmektedir.

Ameliyatsız Meme Büyütülür mü?

Ameliyatsız meme büyütme yöntemi olarak yağ enjeksiyonu kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile herhangi bir kesi veya dikişe gerek kalmadan, daha dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz. Vücudun belli ve uygun bölgelerinden alınan yağ gerekli işlemlerden geçip, transfer için uygun hale getirilir. Uygun hale geldikten sonra ise göğüslere yağ enjekte edilir. Yağların alınması için farklı liposuction yöntemleri kullanılabilmektedir. En kalıcı yöntem vaser liposuction yöntemidir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile meme büyütme işlemi yaklaşık olarak 2 saat kadar sürmektedir. İşlem sonrasında hasta kontrol altında tutulur. Herhangi bir komplikasyon oluşmaz ise taburcu edilir. Yağ enjeksiyonu sonrası ortaya çıkan sonuç tamamen kalıcı değildir. Çünkü transfer edilen yağ hücrelerinin ortalama yüzde 30 kadarı zamanla eriyebilmektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile sadece meme büyütme değil dikleştirme ve asimetri bozuklukları da yapılmaktadır. Eğer meme asimetriniz var ise yağ enjeksiyonu ile ameliyatsız bir şekilde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ameliyatsız meme estetiği olan yağ enjeksiyonu ile aynı anda meme büyütme, dikleştirme ve asimetri sorunları çözülebilmektedir.

Meme Büyütme Estetiği Fiyatları

Meme büyütme estetiği fiyatlarında rakam değişkendir. İlk olarak hastaya hangi yöntem ile estetik yapılacağı belirlenmelidir. Meme büyütme estetiği yaparken göğüs kısmına farklı işlemler yapılıp yapılmayacağı, doktor tecrübesi, protez seçimi, klinik donanımı gibi konular fiyatı etkilemektedir. Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Çünkü Sağlık Bakanlığının internet sitelerinde fiyat verme konusunda yasaları vardır. En doğru fiyat bilgisi için estetik işlemi yaptıracağınız kliniğe gidip doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler belirlenir. Bu işlemlere göre size en doğru fiyat bilgisi çıkarılır.

Meme büyütme estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar meme estetiği hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha büyük ve estetik görünümde göğüslere kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Meme Büyütme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın