Fraksiyonel lazer, cilt lekelerine ve cilt kırışıklarına karşı savaşan etkili bir medikal estetik uygulamasıdır. Fraxel lazer, günümüzün en iddialı lazer teknolojisinden ilham alarak geliştirilmiştir. Fraxel lazerin arkasındaki teknoloji en az sunduğu sonuçlar kadar devrim niteliğindedir. Medikal estetikte kullanılan diğer lazer tedavilerinin aksine, Fraxel lazer cilt yenilemek için eski ve hasarlı cilt hücrelerini yok eder, hassas lazer ışınları ile cilt yüzeyinin en derin tabakasına bile ulaşabilir.

Fraksiyonel Lazerin Etkileri

Fraxel lazer, vücudun hasarlı hücrelerini yok eder, yerine taze ve canlı bir cilt meydana getirir. Bu süreçte cildin kendini iyileştirme sürecini uyararak cilt lekelerini ve kırışıkları tedavi eder. Fraksiyonel lazer, cildinizin kusursuz, yumuşak, daha taze ve genç görünmesini amaçlar. En basit anlatımıyla, Fraxel lazer cilt yenilemek için cildinizi hasarlı veya hedeflenen bölgelerin yerine yeni hücreler oluşturmasını destekler. Bu işlem de yıllar boyunca cildinizin kendisini yenilemesi ile sonuçlanır.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Fraksiyonel lazer tüm cilt tiplerine ve tüm cilt renklerine uygundur. Fraxel lazer uygulaması için herhangi bir anestezi işlemine gerek olmaz. Hasta konforlu bir şekilde uzanır ve lazer uygulaması cihaz başlığı ile uzmanlar tarafından yapılır.

Fraxel lazer seanslar halinde uygulanan bir tedavidir. Kaç seans Fraxel Lazer tedavisi almanız gerektiği mutlaka doktorunuz tarafından belirlenmelidir. En etkili sonuçlar için 3 ila 5 seans arasında Fraksiyonel lazer yaptırabilirsiniz. Her seansın arasında ortalama 4 hafta olmasına dikkat edin.

Fraksiyonel Lazer Çeşitleri Nelerdir?

Fraksiyonel lazer iki farklı çeşitten oluşur. Biri soyarak cildi tedavi eden lazer uygulaması diğeri ise cildi soymadan tedavi eden işlemdir. Bunların hangisinin size uygun olduğunu hekiminiz açıklayacaktır.

Soymadan cilt yenileyen cihaz, 1550 nm, 1440 nm ve 1540 nm dalga boyutlarındadır. Bu cihaz üst deride çok etkili değişikler yapmadan derinin altına odaklanır ve tedavi sonrası cilt yüzeyinde pürüzsüz sonuçlar ortaya çıkar.

Soyarak cilt yenileyen cihaz ise 10600 nm CO2 lazer, 2940 nm erbium lazerlerinden oluşur. Bu cihazların özelliği ise üst deride soyma yaratmakla birlikte alt deri de yenilenme sağlar.

Bir yanıt yazın