Karın Germe (Abdominoplasti)  nedir ?

Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp veren ve hamilelik sonrası oluşan sarkık görüntüden kurtulmak isteyen kişiler için uygundur. Karın germe ameliyatında fazla olan karın derisi alınır, bölgesel yağlar dışarı çekilir ve karın içindeki kas deformasyonu düzeltilir. Ameliyattan sonra düz bir karın görüntüsü meydana çıkar. Bu ameliyat karın bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar yaratır. Karın germe ameliyatı, hastanın vücudundaki fazla yağın yoğunluğuna ve sarkma derecesine göre mini karın germe veya tam karın germe ameliyatı olmak üzere iki farklı operasyon ile yapılabilir. Tam karın germe ameliyatında iç çamaşırınızın altın gizlenen belirgin bir iz kalırken, mini karın germe ameliyatında daha minimal bir iz kalır.

Tam Karın Germe

Tam karın germe ameliyatı, karın bölgesinde yoğun derecede çatlak, sarkma ve yağlanma olan kişiler için önerilir. Bu ameliyatta karın germenin etkisiyle göbek deliğinin yeri de değiştirilir. Karın germe estetiğinde kişinin kasık bölgesine yakın bir şekilde boydan boya bir iz kalacaktır. Bu iz zamanla daha solgun bir görünüm alır ve neredeyse belli olmaz.

Tam karın germe ameliyatı için öncelikle karın ve yağ dokusu kasların üzerinden kaburga kemiklerine kadar kaldırılarak fazla olan karın derisi kesilerek atılır. Daha sonra Liposuction ile fazla olan yağ dokusu çekilir ve karın derisi gerilerek dikilir. Karın germe estetiğinde karın kaslarındaki zayıflık veya fıtıklaşmalar da tedavi edilir.

Tam karın germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Tam karın germe ameliyatı, Vaser Liposuction ile birlikte toplam 4 saat kadar sürebilir. Tabii bu süre kişiden alınan yağın miktarına ve karın bölgesindeki sarkmanın derecesine bağlı olarak değişebilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir ve ameliyattan sonra bir gün hastanede kalmanız gerekir.

Ameliyattan hemen sonra doktorunuzun önerdiği karın korsesini giymeli ve bir ay boyunca bunu takmalısınız. Karın korsesi ameliyat sonrası iyileşme sürecine yardımcı olacaktır. Hastalar 2-3 hafta sonra günlük hayatlarına geri dönebilirler. Minimal ağrılarınız bu süreçte olabilir, ağrı kesici ilaçlarla kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Ameliyat izleri ameliyattan sonraki 6 ay boyunca mor tonlarında olacak, 9 ay sonra ise daha solgun bir görüntü alıp neredeyse görünmez olacaktır. Tam karın germe ameliyatından sonra bir sene boyunca hamile kalmanızı önermiyoruz.

Mini Karın Germe

Mini karın germe estetiği yoğun derecede sarkma yaşamayan kişiler için uygundur. Kasık üzerinden küçük bir kesi ile mini karın germe gerçekleşir. Bu ameliyatta göbek deliğine dokunulmadığı için göbek deliğinin yerinde belirgin bir değişme olmaz. Ameliyatta karın daha gergin bir hale getirilip dikiş atılır. Mini karın germe estetiği bir ila iki saat arasında sürer.