karın yağı aldırmaKarın yağı aldırma operasyonu ile göbek bölgenizde bulunan fazlalıklarınızdan kurtulmanız mümkün. Rakamsal olarak kilonuzda azalma görülse de göbeğinizde bulunan inatçı yağlar bir türlü gitmemektedir. Ne kadar diyet ve spor yapsanız da bu yağlardan kurtulmak oldukça zor olabilir veya hiç kurtulmayabilirsiniz. Böyle bir durumda karın yağı aldırma ameliyatına ihtiyaç duymanız kaçınılmaz olur. Karın yağı aldırma işlemi ile göbek bölgesinde oluşan ve gitmeyen inatçı yağlarınıza elveda diyebilirsiniz.

Karın yağı aldırma operasyonu hiçbir yan etkisi olmayan, ağrısız ve acısız bir işlemdir. İşlem esnasında lokal anestezi uygulanır. Cerrahi bir teknik olduğu için oldukça etkili olduğunu söylemek mümkün. Göbek bölgesinde meydana gelen sarkıklığı gidermek ve bu bölgedeki fazla yağlardan kurtulmak isteyen kişiler için karın yağı aldırma ameliyatı biçilmiş kaftandır.

Göbek Bölgesinde Görülen Yağlanma Nedenleri Nelerdir?

Vücudun çeşitli bölgelerinde görülen yağlanma oranları birbirinden farklıdır. Yağ hücrelerinin en çok yoğunlaştığı bölgelerinden biri ise karın ve göbek bölgesidir. Yağ hücrelerinin daha çok bulunduğu yerlerde yağlanma riski çok daha yüksek seyretmektedir. Bu durum da bölgesel yağlanmayı beraberinde getirir. Vücut kitle endeksine göre bir kişinin vücudunda bulunan mevcut yağ oranının yüzde 25’in altında bulunması o kişinin sağlıklı olduğu anlamına gelir. Bölgesel yağlanmayı gidermek, vücut yağ oranını düşürmek için hareketli bir yaşam tercih edilmeli ve sağlıklı beslenme düzeni takip edilmelidir. Fakat bazı kişilerin vücudu bu gibi uygulamaları da kabul etmez ve özellikle göbek bölgesinde bulunan fazla yağlar bir türlü gitmemektedir. İşte bu durumlarda karın yağı aldırma operasyonu devreye girer.

Göbek bölgesinde görülen ve bir türlü gitmek bilmeyen en önemli yağlanma nedeni ise kişinin hareketsiz bir yaşama sahip olmasıdır. Bunun dışına aşırı alkol tüketimi, düzensiz beslenme biçimi, aktivite azlığı gibi etmenler de karın bölgesindeki yağlanmayı artırır. Bu bölgedeki yağlanmayı gidermek için en önemli birincil faktör hareketli bir yaşamın benimsenmesidir. Bunun dışında gerekirse bir diyetisyenden yardım alarak sağlıklı beslenme düzenine geçilmelidir. Su tüketimi artırılmalı, ayrıca metabolizma hızlandırıcı besinler tercih edilmelidir. Bu durumların da işe yaramadığı, göbek bölgesindeki yağlardan hala kurtulamadığınız durumda ise son çare karın yağı aldırma ameliyatıdır.

Karın Yağı Aldırma Ne Demektir?

Karın yağı aldırma işlemi, göbek bölgesinde meydana gelen yağlanmanın sağlıklı beslenme programı ve spor desteğiyle de bir türlü gitmediği durumlarda uygulanan cerrahi bir operasyondur. Çoğu insan göbek bölgesinde bulunan fazla yağlardan kurtulmak ister ve bunun için çaba sarf eder. Fakat bu çabaların bir işe yaramadığı durumlarda karın yağı aldırma operasyonu devreye girmektedir.

Ameliyatsız Karın Yağı Aldırmak Mümkün Müdür?

Karın yağı aldırma işleminin ameliyatsız versiyonu bulunmamaktadır. Bu işlem için cerrahi teknik mutlaka gereklidir. Zeltiq gibi tedaviler ameliyatsız olabilir ancak karın yağı aldırma işlemi ile bir tutulamaz. Daha sınırlı bir çerçevede uygulama yapılır. Bu da kişiyi pek tatmin etmeyebilir. Ameliyatsız liposuction gibi seçenekler de mümkün olmamaktadır. Çünkü liposuction uygulamasında en azından bir kesi atılacak şekilde işlem yapılır. Karın yağı aldırma operasyonu göbek bölgenizde gitmeyen inatçı yağlardan kurtulmanız için en etkili işlemdir.

Karın Yağı Aldırma İşlemi Nasıl Uygulanır?

Karın yağı aldırma ameliyatı, göbek çevresinde bulunan yağların vakum cihazı yardımıyla ona bağlanmış ince kanüller eşliğinde yavaşça çekilip vücuttan alınmasıdır. Bu işlemde göbek bölgesine minik delikler açılarak açılan bu deliklerden kanüller yardımıyla girilip yağların çekilmesi ile bu işlem uygulanır. Bu işlemde hiçbir organa veya sinir bölgesine herhangi bir zarar gelmez. İşlem muhakkak uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Göbek bölgesinin genişlik düzeyi ve bu bölgeden alınacak yağ miktarına bağlı olarak ameliyat süresi kişiden kişiye değişebilir.

Bu işlemde lokal anestezi tekniği uygulanır. Fakat bazı durumlarda yağ alınacak bölgenin genişliği çok fazla ise bu durumda genel anestezi tekniğine de başvurulabilir. İşlem esnasında küçük kesiler açılır. Bu kesilerin küçük olması nedeniyle doktorunuz yaraları açık şekilde bırakma lüksüne sahiptir. Zaman içerisinde bu yaralar iyileşecektir. Karın yağı aldırma işlemi sonrasında özel bir korse takılması gerekir. En az iki hafta bu korse takılmalıdır.

Karın yağı aldırma operasyonunu süresi göbek bölgesi genişliğine ve alınacak yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Genellikle 1-2 saat içerisinde bu operasyon tamamlanır.

Karın Yağı Aldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Net bir rakam verilememekle beraber karın yağı aldırma ameliyatı süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Kişinin göbek bölgesi genişliği ve bu bölgedeki fazlalık yağların miktarı ameliyat süresini etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Bölgenin geniş olması genel anestezi tekniğini de beraberinde getirir. Ancak daha az bir yağ oranı ile karşı karşıyaysak lokal anestezi uygulanması daha doğru olacaktır.

Kimler Karın Yağı Aldırma Ameliyatı Uygulatabilir?

Karın yağı aldırma ameliyatında hastalar için özel bir şarta gerek duyulmamaktadır. Sağlık durumu yerinde olan ve bu ameliyat için risk teşkil etmeyen her hasta işlem için doğru adaydır. Düzenli beslenmesine dikkat eden ve spor yapan ancak karın bölgesinde yağlardan bir türlü kurtulamayan kişiler karın yağı aldırma operasyonu geçirebilirler. Bedenini küçültmek ve karın bölgesinde bulunan bölgesel yağlanmadan kurtulmak isteyen herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Ancak hamile kadınlar veya gebe kalmak isteyen adaylar bu işlemi gebelik sonrası döneme bırakmalıdır.

Karın Yağı Aldırma İşleminin Herhangi Bir Zararı Var mıdır?

karın yagı almaDoktor görevini tam olarak yapsa dahi hasta belirli kurallara dikkat etmediği süreci risk vardır. Ayrıca göbek bölgesi ne kadar geniş ise ve yağlar ne kadar fazla ise risk de doğru orantılı olarak artacaktır. Hastanın uygulama sonrası süreçte mutlaka özenli davranması ve son derece dikkatli olması gerekmektedir. Doktorun tavsiyelerine mutlaka uyulması gerekmektedir.

Her cerrahi işlemin beraberinde getirdiği riskler mevcuttur. Karın yağı aldırma işleminde nadir olarak görülse de birtakım risklerin varlığından söz etmek mümkün. Öncelikle hasta sigara kullanıyor ise işlem öncesinde ve sonrasında belli bir süre sigara kullanmayı bırakması gerekmektedir. Fakat bu öneriye uyulmaz ve hasta sigara içmeye devam ederse olası komplikasyonların görülme olasılığı da artacaktır. Bunun dışında kişi işlem sonrasında yediklerine dikkat etmelidir ve hareketli bir yaşam tarzını benimsemelidir. Aksi takdirde eski haline geri dönmesi kaçınılmaz olacaktır.

Bunun dışında karın yağı aldırma ameliyatının çok büyük riskleri bulunmamaktadır. Ancak daha önce de dediğimiz gibi her cerrahi operasyon beraberinde birtakım riskler de taşır. İşlem sonrasında göbek bölgesinde sarkma meydana gelebilir. Bu nedenle doktorun önerdiği süre zarfında korse kullanmak son derece önemlidir. Karın yağı aldırma ameliyatı sonrası tedavi bölgesinde birtakım morluklar görülebilir. Ancak bunlar oldukça doğaldır ve geçici bir komplikasyondur. Genellikle çoğu hastada herhangi bir morluk oluşmaz. Bunun dışında işlem sonrası tedavi bölgesinde ödem de oluşabilir. Fakat bir süre sonra bu şişlikler azalarak yok olur.

Enfeksiyon kapma riski karın yağı aldırma işleminden sonra oldukça düşüktür. Hemen hemen hiç böyle bir belirtiye rastlanılmaz. Bazı hastalarda karın yağ aldırma operasyonundan sonra tedavi bölgesinde kan ve sıvı birikimi görülebilir. Bu nedenle bu komplikasyonları yaşamamak için doktorun tavsiyelerine harfiyen uymak ve işlem sonrasında korse kullanmak çok önemlidir.

Karın Yağı Aldırma İşlemi Sonrasındaki Süreç Nasıl İlerler?

Karın yağı aldırma operasyonu sonrasında hastalar kısa süre içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönerler. Fakat işlem sonrasında doktorun tavsiyelerine harfiyen uymak ve dikkatli davranmak son derece önemlidir.

Karın yağı aldırma operasyonundan sonra tedavi bölgesini temiz tutmak gerekir. Bu nedenle düzenli pansuman yapmak ve yara bakımına dikkat etmek hastanın yapması gereken işlemler arasındadır. Eğer ağır bir işte çalışıyor iseniz bir süre bu işe ara vermelisiniz. Bu nedenle doktordan rapor almanız önerilir.

Karın yağı aldırma işlemi sonrasında göbek bölgesinde tekrar bir yağlanma görülebilir. Eğer kişi beslenme düzenine dikkat etmez ve zararlı alışkanlıklarından vazgeçmezse, ayrıca hareketli bir yaşam tarzı benimsemezse eski haline geri dönecektir. İşlemin kalıcılığını koruması için kişinin bu gibi durumlara dikkat etmesi gerekir. Karın yağı aldırma operasyonu sonrasında gerekirse bir diyetisyen yardımıyla sağlıklı bir beslenme programı ve hareketli bir yaşam tarzı takip edilmelidir. Böylece işlem sonrası yeniden göbek bölgesinde yağ birikiminin meydana gelmesi engellenir.

Karın Yağı Aldırma Fiyatları

Karın yağı aldırma işleminin fiyatlandırması göbek bölgesinin genişliği, göbek bölgesinde bulunan yağ miktarı ve alınacak yağ oranı, işlem ile birlikte uygulanacak diğer ek işlemler gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Ayrıca işlemi uygulayacak olan doktorun tecrübesi ve işlemin yapılacağı hastane / klinik gibi etmenler de karın yağı aldırma operasyonu fiyatlarını etkiler. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Sizin için en doğru fiyat bilgisini öğrenmek ve diğer merak ettikleriniz için +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak karın yağı aldırma operasyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın