Göbek Deliği Estetiği

Günümüzün en popüler estetik girişimlerinden biri de göbek deliği estetiği yani umbilicoplasty ameliyatıdır. Bazı kişilerin normalden daha büyük veya dışarı doğru çıkık göbek delikleri vardır. Estetik görünmeyen göbek delikleri artık küçük dokunuşlarla daha çekici bir hale getirilebiliyor. Hamilelerde göbek bölgesi hızla şiştiği için göbek deliği dışarı doğru daha belirgin bir hal alabiliyor. Doğumdan sonra düzelmeyen bu görüntü yeni annelerin moralini bozup, kendilerine güvende azalma yaşanmasına sebep oluyor. Göbek deliği estetiği sayesinde kısa bir sürede yepyeni bir göbek yaratabiliriz.

Göbek deliği ameliyatı kimlere uygundur?

Göbek deliği ameliyatı karın germe ameliyatında, doğum sonrasında, göbek fıtığı probleminde veya doğuştan gelen estetik olmayan göbek deliği durumlarında yapılır. Göbek fıtığı olan kişiler, karın altındaki yağ dokusu karın duvarından küçük bir delikten dışarı doğru çıkar ve göbek bölgesinde düğme şeklinde bir hal alır. Dışarıdan bakıldığında pek estetik olmayan bu görüntü göbek fıtığına sahip olan kişilerin kabusu olabiliyor. Aynı şekilde hamilelikte de göbek deliği dışarı doğru belirginleşerek karın duvarı üzerinde görülebilir bir hale gelebilir.

Göbek deliği ameliyatı, sadece estetik görüntü için değil fıtık tedavisinde de tercih edilebiliyor. Göbek fıtığı olan kişilerde, göbek deliği ameliyatı fıtık ağrılarının azalmasına ve fıtık probleminin ortadan kalmasına yardımcı olduğu biliniyor. Göbek deliği estetiği, ince bağırsağın karın bölgesini dışarı itmesini durdurur böylece fıtık ağrılarını da azaltır.

Göbek deliği ameliyatı nasıl yapılır?

Göbek deliği ameliyatı genel anestezi altında yapılır, ortalama 45 dakika sürer. Ameliyat sırasında göbek deliğinize sizin istediğiniz tercih doğrultusunda yeni şekil verilir ve dikiş atılarak kesiler kapatılır.

Ameliyat sonrasında 1 ay boyunca karın bölgesini zorlayacak herhangi bir harekette bulunmamanızı öneriyoruz. Ameliyattan sonraki 3. günde günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz. Spor yapmak için 4 hafta beklemeniz gerekir.

Neden göbek deliği estetiği yaptırılır?

Göbek deliği estetiğinin birçok nedeni vardır. Birden fazla piercing deliği olan kişilerde göbek deliği deforme görülebiliyor. Yeni bir göbek deliği çizmek ve piercing izlerini kapatmak isteyen kişiler bu ameliyattan faydalanabilir.

Bunun dışında birden fazla yaşanan gebelik, göbek fıtığı da göbek estetiğinin yaygınlaşma sebeplerinden birkaçı. Göbek deliği çok moda olduğu için yaptıranlar da vardır. Göbek deliğini biraz yukarı taşıtmak kişilerin bacak boyunu uzun gösterir, bikini giydiğinizde fark edilecek derecede size uzun bir görüntü kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir