Göbek Deliği Estetiği Nedir?

göbek deliği estetiğiGöbek deliği estetiği nedir, göbek deliği estetiği kimlere hangi aşamalar ile yapılır, konu ile ilgili tüm merak edilenleri derledik. Göbek deliği estetiği çok fazla yaygın olmayan bir estetik türüdür. Genellikle göbek deliğinde doğuştan sorun olanlar ve bu görüntüyü estetik bulmayanlar tarafından yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında kadınlar göbeği açık kıyafetler, mayo ve bikini giydiklerinde göbek deliklerinin estetik durmasını ister. Göbek deliği kadınlarda genellikle hamilelik ve doğum sonrasında bozulmaktadır. Sarkma, içe göçme, etrafından kırışıklık olması nedeniyle estetik görüntüsü bozulmaktadır. Göbek deliği estetiğine tıp dilinde umblikoplasti denilmektedir. Umblikoplasti estetiği sırasında göbek deliğinin yeri, boyutu ve şeklinde düzeltmeler yapılmaktadır. Genellikle göbek deliği estetiği karın germe ameliyatı ile birlikte yapılmaktadır. Karın germe ameliyatına gerek duyulmayan zamanlarda ise tek başına yapılmaktadır. Göbek deliği estetik problemleri herhangi bir sağlık riski oluşturmaz. Göbek deliği estetiği yaptıran kişiler tamamen daha iyi bir görüntüye sahip olmak için bu estetiğe başvurmaktadır.

Göbek Deliği Şekli Neden Bozulur?

Göbek deliğinin şeklinin bozulmasına neden olan belli başlı durumlar vardır. Bu durumları sıralayacak olursak;

  • Genetik faktörler,
  • Çok fazla kilo alıp verme sonucu vücudun bozulması,
  • Göbek deliğine piercing yaptırmak,
  • Gebelik ve doğum sonuçları,
  • Göbek fıtığının yarattığı etkiler,
  • İlerleyen yaş ile vücudun bozulmasıdır.

Yukarıda yer alan nedenlerden dolayı göbek deliği şekli ve görüntüsü bozulmaktadır. Sizin yaşadığınız göbek deliği görünümünün bozulma nedenini öğrenmek için uzman bir doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında sebep belirlenir. Bu sebebe bağlı olarak estetik tedavi yapılır.

Göbek Deliği Estetiği Nasıl Yapılır?

Göbek deliği estetiğini yapmadan önce estetiği yapacak olan doktor sizi muayene eder. Göbek ve karın bölgesi incelenir. Eğer karın bölgesinde çok fazla sarkma var ise karın germe işlemi de tavsiye edilir. Göbek deliği estetiği cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle lokal anestezi altında yapılır. Eğer birden fazla estetik işlem yapılacak ise genel anestezi uygulanır. Operasyon ortalama olarak bir saat kadar sürmektedir. İşlem sırasında göbek deliğin boyutunu küçültmek için göbek deliğinin çevresinden bir kesi atılır. Kesi sonrası fazlalık alınır ve küçültme işlemi yapılmış olur. Ameliyat sonrasında dikişler atılır. İlk hasta kontrol altında tutulur. Sonrasında taburcu edilir. İyileşme döneminde ilk hafta oldukça önemlidir. İlk 7 gün sonrasında dikişler alınır. Bu süreç boyunca ameliyat olan alana su değdirmemek, üzerine yatmamak, ağır şeyler kaldırmamak gerekir. İyileşme döneminde alkol, sigara gibi zararlı maddelerden uzak durmanız önerilir.

Göbek deliği estetiğinin kesin sonucunu ise ortalama 6 ay içerisinde etkin bir şekilde görebilirsiniz. Göbek estetiği uygulamaları kalıcıdır. Tekrar yaptırmanıza gerek kalmaz. Bu estetik sonrasında herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmez. Operasyondan bir gün sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Operasyon günlük hayatınızı ciddi düzeyde kısıtlayan bir işlem değildir. Eğer kişi operasyon sonrasında göbek deliğinin şeklini beğenmez ve kendini iyi hissetmez ise iyileşme dönemi tamamlandığında tekrar bir operasyon daha yapılabilir. Göbek deliği estetikleri başarı oranı yüksek, riski bulunmayan cerrahi operasyonlardır. Bu nedenle göbek deliği estetiği yaptırdığınız zaman aklınızda sonrası için herhangi bir soru işareti bulunmasın. Tabi ki bu durum estetiği yapacak olan doktor ve klinik donanımına da bağlıdır. Doğru doktor ve kliniği seçtiğinizde kısa süre içerisinde hayalinizdeki göbek deliği görüntüsüne kolayca kavuşabilirsiniz.

Göbek Deliği Estetiği Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar 

Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi göbek deliği estetiği sonrasında da nadir de olsa belli başlı problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu problemlerin ortaya çıkma ihtimali oldukça azdır. Bu komplikasyonları sıralayacak olursak;

  • Enfeksiyon,
  • Kanama,
  • Yara oluşumu ve geç iyileşmesi,
  • Yara izi kalması gibi durumlardır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu durumların ortaya çıkma riski oldukça nadirdir. Böyle komplikasyonlar yaşamamak için estetik operasyonunuzu doğru ve uzman doktorlara yaptırmanız gerekir. Doğru doktoru bulmak için ise detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Doktor araştırması yaparken bu işlemi yaptırmış kişilerin yorumlarını, önerilerini dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Göbek Deliği Estetiği Fiyatları

göbek deliği estetıgıGöbek deliği estetiği fiyatlarını etkileyen ana durum bu işlemin tek başına mı yapılacağı yoksa karın germe gibi diğer işlemler ile mi yapılacağıdır. Estetik fiyatlarında hastanın durumu, doktorun tecrübesi, estetik operasyonun yapılacağı kliniğin güvenirliği ve donanımı, hangi yöntemler ile estetik operasyon yapılacağı gibi durumlar etki etmektedir.

Estetik işlemlerinde herhangi bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. En doğru fiyat bilgisini estetik operasyonu yaptıracağınız doktor veya klinik sizi muayene ettikten sonra vermelidir. Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet sayfalarında sağlık işlemleri ile ilgili fiyat vermek doğru değildir.

Göbek deliği estetiği fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar göbek deliği estetiği fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak göbek deliği estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın