ele yağ enjeksiyonu Genellikle yüzümüzü iyileştirmeye o kadar çok odaklanırız ki ellerimizi unuturuz. Eller her zaman yaşın bir göstergesidir. Yaşlanma süreci ilerledikçe ellerimizde hacim kaybederek kemikli ve kırışık görünmeye başlarlar. Ele yağ enjeksiyonu bu süreci geri döndüren uzun vadeli bir uygulamadır.

Ellerimiz, yaşlanmanın gözle görülür ve dramatik belirtilerini ilk gösteren organlarımız arasındadır. Ellerimiz de yüzümüz kadar yaşımızı ele verir. Yüzdeki yaşlanma belirtileri, karşımızdaki kişi hakkında ilk fark ettiğimiz şeydir. Ancak ellerimizin de belirgin yaşlılık özellikleri vardır. Yüz ve boyundan sonra belki de vücudumuzun en görünür ve halka açık kısımlarıdır eller…

Eller, vücudun kolayca unutulan bir parçasıdır. Cilt gençleştirme için yüze ve göğüse odaklanma eğilimindeyiz, aslında eller de sizi çok daha yaşlı gösterebilir. Eller çok fazla güneş görmeye meyillidir ve güneşten zarar görebilir, hacim kaybedebilir ve pigmentasyon için ortak tek alandır.

Ellerinize genç hacmini geri kazandırmanın, cildinizin dokusunu, tonunu iyileştirmenin ve güneş hasarını, yaşlılık lekelerini azaltmanın birkaç yolu vardır. Ele yağ enjeksiyonu, uzun süreli sonuçlar sağlayan tedavilerin başında gelir.

Ele Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Sürer ve Kaç Tedavi Gereklidir?

Aktarılan yağın ne kadarının canlı kaldığına veya ne kadar kalıcı olduğuna bağlı olarak ele yağ enjeksiyonunun bir veya üç defaya kadar yapılması gerekebilir. Sonraki her tedavide, yeni enjekte edilen yağ hücrelerini desteklemeye yardımcı olacak daha fazla canlı doku olduğu için daha fazla yağ hayatta kalır. Kök Hücreli Yağ transferi daha uzun sürelidir ve sabit vücut ağırlığı ile daha kalıcı olabilir.

El gençleştirme ile elleriniz için özelleştirilmiş, güvenli bir gençleştirme planı oluşturacaktır. Ellerinize daha genç bir görünüm kazandırmak için peeling, lazer, dolgu enjeksiyonları veya ele yağ enjeksiyonunun bir kombinasyonu kullanılacaktır.

Ele yağ transferi ile ilişkili iyileşme süresi söz konusu olduğunda, birçok farklı faktör geçerli olabilir. İyileşme süreleri, hastaya ve prosedürün kapsamına bağlı olarak değişebilir. Tipik olarak, iyileşme yaklaşık bir hafta sürer. Yağ transferleri vücudun birkaç farklı bölgesinde gerçekleşebilir. Yağ transferinin nereden gerçekleştiğine bağlı olarak iyileşme süresi değişebilir. Yağ transferi işlemi yaptıran bir hastanın birkaç gün ile birkaç hafta arasında normal aktivitelerini sınırlaması gerekebilir.

Yağ enjeksiyonu ile el gençleştirme için uygun bir işlem olabilir. Ellere hacim kazandırabilir, daha sonra yağ kaybı nedeniyle yüzeye çıkmış olabilecek kemikleri ve damarları gizleyebilir.

Ellere yağ enjeksiyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ele Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Elleriniz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir, bu nedenle onları genç ve hacimde tutmak önemlidir. Etkili bir gençleşme için ellere yağ transferi yapılmadan önce küçük bir bölgeye liposuction uygulanarak yapılır- genellikle sedasyon anestezi altında uygulanır.

Seçtiğiniz bölgeden az miktarda yağ alınır, ardından yağı konsantre edilir ve hemen ellerinize enjekte edilir. Ayrıca yağınızı lipo cube ile yağ kök hücresinden zengin hale getirebilir, daha kalıcı ve etkili bir sonuç sağlayabiliriz.

Tamamlandığında, donör alan morarma, şişmeyi azaltmaya ve kalan sıvıyı boşaltmaya yardımcı olmak için bir kompresyon giysisiyle sarılır. Toplanan yağ daha sonra transfer için hazırlanırken arındırılacaktır. Küçük bir iğne, bir kanülün yerleştirilmesi için bilekte bir pilot delik açacaktır. Kanül yerleştirildikten sonra, toplanan yağı elin hacim eksikliği olan bölgelerine dağıtacaktır. Transfer edilen yağların %30-50 arasında emilimi söz konusudur, bunu telafi etmek için ellere daha fazla yağ enjekte edilecektir. İşlem tamamlandığında kanül çıkarılacaktır. Yağın eşit dağılımını sağlamak için ele masaj yapılabilir.

Ellerin Gençleştirilmesi için Diğer Tedaviler Nelerdir?

El gençleştirme amaçlı birçok tedavi uygulanabilir. Bu nedenle, yağ transferi, elbette alınabilecek tek tedavi yolu değildir.

Yağ enjeksiyonu yerine ele dolgu uygulamaları yapılabilir. Dolgular hem cilt kalitesini düzeltirken hemde cilt altına dolgunluk vererek etki gösterir. Ancak kalıcılıkları 12-18 ay arası değişir. Ele yağ enjeksiyonu kalıcı bir el gençleştirme tedavisi olduğundan kalıcı tedavi arayanlar tarafından tercih edilir.

Red Touch, Fraxel Dual, Thulium lazer ve thermage cpt ciltteki kolajen ve elastinin uyarılmasının yanı sıra leke ve pigmentasyonun azaltılmasında da oldukça etkilidir. Ellerinizin maruz kaldığı güneş hasarı ve hacim kaybının derecesini değerlendirildikten sonra tedavinize en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için size bir dizi tedavi seçeneği belirlenir.

Ele Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ele yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın