Dudak kalınlaştırma işlemi ince dudaklara sahip olanlar, dudak üzerindeki çizgileri yok etmek isteyenler, dudak lekelerinden kurtulmak isteyen ve dudaklarında asimetri bozukluğu olan kişiler için uygundur. Dudakların daha kalın, dolgun ve çekici görünmesini sağlayan dudak kalınlaştırma işlemi kadınların özgüvenlerini arttırır ve kendilerini daha güzel hissetmelerine yardımcı olur. Dudak kalınlaştırma operasyonu sadece tek dudağa yapılabileceği gibi her iki dudağa da uygulanabilir. Burada kişinin dudaklarının inceliği ve nasıl bir dudak hayal ettiği önemlidir.

Dudak kalınlaştırma işleminin etkileri

Dudağı kalınlaştırma operasyonunda öncelikle üst dudakların şekli ve kıvrımlarına bakılır. Buna göre dudak dolgusunun ne kadar nereye uygulanacağına karar verilir. Aynı zamanda dudak kenarlarının belirginliği, dudak asimetrisi, burun ve yüzün genişliği ve burun ile dudak arasındaki bölgenin büyüklüğü de dudak kalınlaştırma işleminde önemli rol oynar. Dudak kalınlaştırma işleminden sonra kişiler daha dolgun ve pürüzsüz dudaklara kavuşur. Dudakların üzerindeki lekeler azalır, kırışıklıklar gider. Böylece dudaklarda daha genç bir görünüm elde edebilir.

Yağ enjeksiyonu ile dudak kalınlaştırma

Kişinin vücudundan alınan yağ dokusu ile dudak dolgunlaştırma işlemi yapılır. Yağ enjeksiyonu ile dudak kalınlaştırma ameliyatının herhangi bir riski yoktur. Kişinin kendi vücudundan yağ alındığı için herhangi bir alerji oluşmaz. Fakat yağ enjeksiyonu ile dudak dolgunlaştırma işleminden sonra iyileşme sürecinde çok fazla şişme görülür. Aynı zamanda vücut kendi yağ dokusunun %70’ini hızla erittiği için kalın dudaklarınızın etkisini hızla kaybedebilirsiniz.

Dudak dolgusu ile dudak kalınlaştırma

Hyaluronik asit içeren dolgular ile dudak kalınlaştırma işlemi en yaygın olan yöntemdir. Hyaluronik asit dudak dolguları arasında en doğal ve en etkili yöntemdir. Dudaklarınızda 1-2 yıl arasında kalıcılık sağlayan bu dolguların miktarı kişinin ihtiyacına ve dudaklarına göre ayarlanabilir. Dudak dolgusu kişinin dudak çizgisine uygun bölgelerine yapılarak dudakların en doğal bir şekilde kalın görmesi sağlanır. Dudak dolgusunun miktarını ayarlarken aynı zamanda kişinin yaşı ve yüz büyüklüğü de göz önüne alınmalıdır.

Dudak Dolgusu Uygulama tekniği

Öncelikle dudak kenarları belirsiz olan kişilerin dudak dolgusu ile dudak kenarları belirgin bir hale getirilir. Özellikle 40 yaşının üzerinde olan kişiler için ağız köşeleri de kontrol edilmelidir. İhtiyaç halinde dudak dolgusu ile ağız köşeleri de kaldırılabilir. Dudak dolgusu yapıldıktan sonra mutlaka doğru masaj tekniği ile dolgunun eşit bir şekilde yayılması sağlanmalıdır. En doğal dudak dolgusu görüntüsü için uygulama sonrası masaj yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.