Dudak asimetrisi düzeltme ameliyatı dudak simetrisi bozuk kadınlar için pratik ve etkili bir çözümdür. Dudakları asimetrik olmayan kişiler kendilerini çekici hissetmez ve bu sorun zamanla özgüven problemi yaratabilir. Dudak asimetrisi düzeltme ameliyatı en yaygın cerrahi operasyonlardan biridir. Dudaklarınızın şekli, kıvrımı,dolgunluğu veya inceliği sizi rahatsız ediyorsa dudak asimetrisi ameliyatıyla bu detayları daha simetrik bir hale getirebilirsiniz. Alt dudak ve üst dudağın birbiri ile uyumlu hale gelmesi kadınların tüm yüzündeki ifadeyi değiştirecek ve daha genel olarak estetik görünmelerini sağlayacaktır.

Dudak asimetrisi ameliyatı nasıl yapılır?

Dudak asimetrisi bozukluğu doğuştan olabildiği gibi çevresel faktörlerden dolayı da dudaklarınızda ki eşitlik bozulabilir. Yanlış dolgu enjeksiyonları veya yaralanma gibi durumlar dudaklarınızda sonradan şekil bozukluğu yapabilir. Bu durumda kişinin dudaklarını eşitlemek ve simetrik bir hale getirmek için ihtiyaç olan bölgelere dudak dolgusu uygulanarak dudaklarda eşitlik sağlanır. Bu aşamada dolgunun ne kadar ve nereye uygulanacağı kişinin dudaklarındaki simetri bozukluğuna bağlıdır. Eşit olmayan bölgelere minik dolgu dokunuşları yaparak dudaklarınızı hem daha doğal hem de daha çekici gösterebilirsiniz.

Dudak dolgusu nedir?

Dudak asimetrisi düzeltmek için dudak dolgusu kullanılır. Dudak dolgusunun içeriğinde hyalüronik asit vardır. Hyalüronik asit kişinin vücudunda bulunan ve zamanla azalan bir maddedir. Böylece dudak dolgunuz daha doğal görünecek ve vücudunuzda alerjik bir reaksiyon yaratmayacaktır. Dudak dolgusundan önce kişinin profil fotoğrafları çekilerek dudaklarının operasyon öncesi kayıt altına alınır. Dudak dolgusundan hemen sonra ve ödemler indikten sonra tekrar fotoğraf çekimi yapılarak dudak dolgusu öncesi ve sonrası fotoğrafları hasta ile paylaşılır. Dudak asimetrisi düzeltmek için dudakların ihtiyacı olan bölgelere dolgu enjekte edilerek dudaklarının her tarafının eşit görünmesi sağlanır.

Dudak asimetrisi düzeltme operasyonu iyileşme süreci

Dudak dolgusu enjekte etmek ortalama 10 dakika ila 30 dakika arasında süren bir işlemdir. Dudak dolgusundan önce dudakların uyuşması için lokal anestezi yapılır. Bu anestezi 2 saat boyunca dudaklarınızın ağrımasını engelleyecektir. Bu nedenle kişilerin işlem sonrası 2 saat dinlenmeleri önerilir. 2 saatin sonunda kişiler yepyeni görünümleri ile günlük hayatına devam edebilirler. Dudak dolgusunun kalıcılığı 9-15 ay arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir