Doğal görünümlü izsiz meme estetiği ile göğüslerini büyütmek, protez veya memeye yağ enjeksiyonu ile mümkündür. Göğüs altından görünen izler kadınların içinde bir korku uyandırır. Meme estetiği olmak isteyen kadınların en büyük korkusu ameliyat izidir. Plajda, bikini giyildiğinde görülebilir olan bu ameliyat izleri kadınların özgüvenlerini zedeleyebilir. Günümüz teknolojisi ile birleşen meme estetiği ameliyatlarında artık doğal izsiz meme estetiği yapılabiliyor. Doğal görünen, dışarıdan bakıldığında kimsenin estetik olduğunu anlamadığı dolgun göğüsler için siz de doğal izsiz meme estetiği olabilirsiniz.

Doğal İzsiz Meme Estetiği Tekniği

Doğal ve izsiz meme estetiği için koltuk altından silikon yerleştirilir. Günümüzde göğüs büyütme yöntemleri arasında en çok silikon protezler tercih ediliyor. Silikonlar 4 farklı teknikle göğüslere yerleştirilebilir. Göğüs ucu, meme altı, karın bölgesi ve koltuk altı kesilerinden silikonlar yerleştirilebiliyor. Bunların arasında en az iz bırakanı koltuk altı kesisidir.

Silikon yerleştirilirken aynı zamanda protezin kas altı mı kas üzeri mi yerleştirileceği büyük önem taşır. Kişinin nasıl bir göğüs talep ettiği, daha dolgun mu yoksa doğal göğüsler mi istediğine göre silikonun nereye yerleştirileceğine birlikte karar verilir. Doğal göğüsler için biz kas altına yerleştirilen meme protezlerini tercih ediyoruz.

Koltuk Altı Kesisinde İz Kalır mı?

Göğüs protezi yerleştirilirken iz kalmaması için koltuk altından giriş yapılır. Bu bölgedeki terleme kanallarına ve buradaki kas dokusunu kesmeden 2 cm. kesi açılır. Bu minik kesiden silikon göğüslere yerleştirilir. Bu ameliyat izi çok minik olduğu için koltuk altında belirgin olmayacaktır. Birkaç ay sonra bu iz kendiliğinden kaybolacak ve iz problemi olmayacaktır.

Koltuk altından yapılan doğal izsiz meme estetiğinin bir başka avantajı da göğüs dokusunun bütünlüğünün korunmasıdır. Bu teknik sayesinde kişiler ameliyattan sonra doğum yaptığı takdirde rahatlıkla emzirebilir. Göğüs altından yapılan meme estetiğinin dezavantajı, zamanla silikonların göğsü aşağı çekmesidir. Koltuk altından yapılan silikon ameliyatında bu problem görülmez, kas altına yerleştirilen protez sayesinde göğüs hep dik ve dolgun görünür.

Meme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Doğal, izsiz meme estetiği 20-25 dakikada tamamlanır. Koltuk altından girildiği için kişinin göğüs bölgesinde hiçbir doku kesilmez. Sadece koltuk altından göğüs bölgesine bir tünel açılır ve dokular aralanarak silikon yerleştirilir. Bu teknik sayesinde neredeyse hiç kanama olmaz.

Doğal İzsiz Meme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Göğüs büyütme estetiğinden sonra kişilerin bir gece hastanede konaklaması gerekir. Ertesi gün taburcu olabilirler. Ameliyattan sonra sporcu sütyeni giyerek göğüslerdeki baskıyı azaltabilir, daha az ağrı hissedebilirsiniz. İlk 3-4 gün göğüslerinizde gerilme hissi olabilir, 4.günden sonra ağrı hissetmezsiniz. 1 ay sonra ödemleriniz indiğinde göğüslerinizin doğal halini görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın