Doç. Dr. Ezgi Özkur

Ezgi Özkur, Beşiktaş’ta doğdu ve lise eğitimini 60. Yıl Anadolu Lisesinde İzmir’de bitirdi. Tıp fakültesine 2005 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı ve 2011 yılında mezun oldu. 2011 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sınavında Türkiye 62. Si olarak İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dermatoloji (Cildiye) ihtisasına başladı.

Ezgi Özkur, 2011 yılından beri dermatoloji (cildiye) alanında hasta muayeneleri ve araştırmalarını sürdürmektedir. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2016-2021 yılları arası dermatoloji uzmanı olarak çalışmış, 2018-2019 yılları arasında ise dermatoloji bölümü idari sorumlusu olarak görev yapmış, asistan eğitiminde aktif rol almıştır.

Ezgi Özkur, liken, sedef, psikodermatoloji, kozmetik dermatoloji ve diğer dermatolojik hastalıklar hakkında birçok araştırmalar yapmış, 50’den fazla bilimsel araştırması, 4 kitap çevirisi ve 2 kitap bölüm yazarlığı mevcuttur. Yurt içi ve yurt dışı yirmiden fazla kongre ve kurslara katılmış olup, 4 defa uluslarası kongrede akademik ödül almaya hak kazanmıştır.

2012 evlenmiş, 2016 yılında oğlu ve 2020 yılında kızı doğmuştur.

Las Vegas /ABD’de 2015 yılında yapılan Cosmetic Surgery (Kozmetik cerrahi) topluluğundan bursa hak kazanan Ezgi Özkur, estetik ve kozmetik dermatoloji eğitimi görmüştür.

Ankarada Türk Dermatoloji Derneği tarafından yapılan yeterlilik yazılı ve sözlü sınavında başarılı bulunarak 2019 yılında Turkish board certified (yeterlilik belgesi) almış dermatoloji uzmanı ünvanı almıştır.

Ezgi Özkur, 2021 Şubat ayında Üniversiteler Arası Kurul’dan doçentlik ünvanı almış ve doçent olmuştur.

Ezgi Özkur, 2021 Eylül ayından itibaren İstanbul Nişantaşı’nda faaliyet gösteren, Quartz Poliklinik’te hasta muayenesi, tüm dermatolojik hastalıkları tanısı ve tedavisi ve diğer kozmetik dermatolojik işlemleri uygulamaktadır.