Mükemmeliyetçi kadınlar için bacaklarının kusursuz görünmesi çok önemlidir. Kusursuz bacakların tam merkezinde yer alan dizler ise ‘sütun gibi’ denilen bacakların anahtar noktasıdır. Diz estetiğinde görünümü düzzeltmeye yönelik, sarkan diz derisi toparlanabilir veya liposuction ile dize daha yuvarlak bir görünüm verilir.

Yürüdükçe ortaya çıkan kırışık dizler, yaşınızın olduğundan daha büyük görünmesine yol açabilir. Aynı zamanda aşırı kilolu kişilerde diz bölgesinde yağlanma ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda diz bölgesinden yağ alınarak daha zayıf bir görünüm kazandırılır.

Diz Estetiği Neden Bozulur?

Dizlerin sarkmasının en önemli sebebi yaş faktörüdür. Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin birleşmesiyle dizdeki deri sarkar. Eğer hastalar belli bir kilonun üzerindeyse dizde ki sarkmalar estetik dışı görüntülere sebep olabilir. Kişinin bacakları ince olsa bile büyük ve sarkık diz kapaklarından dolayı kişiler etek ve şort giymeye çekinir, yaz aylarında plajda zorluk yaşar. Eğer siz de bu şikayetleri hissediyorsanız diz estetiği sayesinde daha düzgün, şekilli ve estetik dizlere sahip olabilirsiniz.

Diz Estetiği Nasıl Yapılır?

Liposuction tekniği ile dizdeki fazla yağlar alınarak bacaklara daha ince bir görünüm verilir. Eğer sadece diz estetiği yapılacaksa işlem lokal anestezi altında gerçekleşebilir. Diz estetiği, bacak şekillendirme gibi ameliyatlarla birleştirilecek ise genel anestezi daha uygun olacaktır.

Diz kapağının çevresinde 5 tane yağ kompartmanı vardır. Diz içinde bir adet, diz altında iki adet, diz lateralinde bir adet ve bir adet de diz üstünde olacak şekilde bu yağ paketleri dizimizi örter. Kalınlaşan yağ paketleri, diz kapağını biçimsiz bir kalınlıkta görünmesine neden olur. Diz estetiğinde bu paketler alınarak dizin daha incelmesi sağlanır. Daha ince dizlere sahip olduğunuzda boyunuz daha uzun görünecektir.

Diz kapağından alınan yağlar bacakların şekillendirilmesinde kullanılır. Böylece kişiler ameliyat sonrası bütünüyle kusursuz bacaklara sahip olabilir.

Neden Diz Estetiği Olmalıyım?

Dizlerdeki estetik bozukluk sadece görünüşü değil kişilerin sağlığını da etkiler. Diz çevresindeki aşırı yağlanma dizlerin hareketini kısıtlar, diz eklemine baskı yapar. Genç yaşlarda aşırı kilolu diz kapakları sizi etkilemese de yaş faktörünün de etkisiyle dizleriniz de ağrı ve kıkırdak deformasyonu oluşabilir. Özellikle hastalar spor veya egzersiz yapmıyorsa diz problemleri ile erken yaşta yüzleşebilirler.

İşlemden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Diz estetiğinden sonra hastaların hastanede konaklamasına gerek yoktur, işlem sonrası kişiler evlerine dönebilir. Evde 1-2 gün dinlenmeleri önerilir. 2.günden itibaren iş hayatlarına geri dönebilirler.

Hastaların ameliyat sonrası korse yerine dizlik giymeleri önerilir. Evde iki gün dinlenmek dizlere iyi gelecektir. Birinci haftadan itibaren ödemleriniz azalacak ve estetik diz kapağına kavuşacaksınız.

Bir yanıt yazın