Üst göz kapağı ameliyatı olarak bilinen Blefaroplasti, yüzünüzü yaşlandırabilecek sarkık göz kapaklarını tedavi etmek için tasarlanmıştır. Gözlerimizin etrafındaki cilt vücudumuzdaki en ince ve en kırılgan cilt dokusudur ve yaşlanma, gözlerimizin çevresinde diğer bölgelere göre daha erken ortaya çıkma eğilimindedir.

Yaşlanan göz kapakları, birçok duygu gözlerimizle ifade edildiğinden, bir kişinin görünümünü yıllarının ötesine bakmaktan daha fazla etkileyebilir. Ayrıca göz makyajının uygulanmasını zorlaştırabilir, ancak ciddi göz kapağı sarkması vakaları, hastanın görüş açısını kapattığı anlamına gelir. Blefaroplasti, göz kapağı sorunlarını düzeltmek için kalıcı bir çözümdür.

Göz Kapağı Sarkmasının Nedenleri nelerdir?

Genetik en büyük neden olmakla beraber, yaşla birlikte, kişi cildin dolgunluğunu, direncini ve su tutma kapasitesini kaybeder. Bu da genç bir görünümle yakından ilgilidir. Elastin ve kolajen üretimi önemli ölçüde düşer; kolajen, cilt yapısını bir arada ve sıkı tutan yapı taşıdır. Elastin cildin esnekliğini sağlar. Bu iki protein ne kadar azalırsa; cilt sıkılığını kaybeder, sarkar ve çöker. Blefaroplasti, üst göz kapağındaki fazla yağın alınmasına odaklanır ve alt göz kapağındaki şişkinliği azaltır.

Göz kapağı sarkmasının Belirtileri nelerdir?

Gözün üstündeki cilt kabarık ve sarkıksa, göz kapağı altı yağları belirgin ise bir çare bulmanın zamanı gelmiştir. Üst göz kapağınızın derisi çekip bıraktığınızda eski haline geri dönüşü zor ise ve hatta bazen görme alanınızı bozacak kadar aşağı sarkmış, sizi sürekli kaşlarınızı kaldırma ihtiyaç duymanıza neden oluyor ise üst göz kapağı ameliyatı tüm bu zorlukları giderir ve kendinize olan özgüveni geri kazandırır.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı nedir?

Göz Kapağı Ameliyatında , yağ veya fazla cilt göz kapanmasını engellemeyecek şekilde çıkarılır. Göz altında yağlı göz torbaları varsa alt göz kapağı ameliyatı önerilir. Üst göz kapağının doğal kıvrımı boyunca bir kesi ile fazla göz kapağı derisi alınarak ve göz kapaklarının daha genç bir estetiğe kavuşması için yağlarında temizlenmesini içerir. Üst göz kapağı kasları gerektiği gibi yeniden konumlandırılarak üst göz kapağı derisini sıkılaştırılır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Olmanın Avantajları!

  • Üst göz kapağındaki düşüklüğü düzeltir,
  • Göz kapağı düşüklüğünden sebep olan görme sorununu iyileştirir,
  • Göz çevresindeki kırışıklıkları düzeltir ,
  • Görünür yara izi bırakmaz.

Göz Kapağı Ameliyatına İhtiyacım Var Mı?

  • Göz kapaklarında kıvrımlar oluşturan ciltte sarkma sorunu yaşıyorsanız
  • Fazla yağ nedeniyle oluşan kabarık göz kapaklarına sahipseniz.
  • Göz altı torbalarından muzdaripseniz.
  • Kapak altında kırışıklıklar veya deri fazlalığı var ise.
  • Göz kapağı düşüklüğüne bağlı görme bozukluğu sorunu yaşıyor iseniz;

Üst göz kapağı ameliyatı tam da size göre bir seçenektir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası İyileşme nasıldır?

Ameliyat, aynı anda başka prosedürler uygulamanıza veya hem üst hem de alt göz kapağı ameliyatını birleştirip birleştirmediğinize bağlı olarak genellikle 45 dakika ile 3 saat arasında sürer.

Tipik olarak, göz kapağı bölgesinde gerginlik ve gözlerinizi kapatmada zorluk, bulanık görme, kuru gözler ve kaşıntı ameliyat sonrası iyileşme süresinde beklenen durumlardır. Dokular ve duyu sinirleri iyileşirken morarma ve şişlik de normaldir.

Tüm ilaçları kliniğin önerdiği şekilde alın ve uyurken bile başınızı yüksekte tutmaya devam edin. Göz kapağı ameliyatından sonra 4 haftaya kadar gözleri fazla germek ve eğilmekten kaçınmanız gerekecektir ve gözlerinizi güneşten ve rüzgardan korumalısınız.

Genellikle hastalar, ameliyattan 2-4 gün sonra masa başı işlerine dönmeye hazır hissederler. Her hasta benzersizdir ve her ameliyatın kendine özgü yönleri vardır. Bu nedenle, bireysel sonuçlar hastadan hastaya değişir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Yara izleri geçer mi?

Yara izleri iyileşmeye devam edecek, doğal iyileşme sürecine ve kesi yerinin konumuna bağlı olarak hastalar arasında değişiklik gösterecektir. Yara izleri genellikle ameliyattan bir yıl sonra tamamen silik çizgi hatlarına dönüştürülür ve göz kapağı kıvrımına yerleştiği için görünmez olur.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Ağrı olur mu?

Göz kapaklarınız alışılmadık derecede gergin olabilir. Hastalarda genellikle morarma ve şişme olur. Ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar reçete edilir. Herhangi bir rahatsızlığı gidermek için, gözlere basınç olmadan soğuk kompres uygulanabilir.

Üst Göz kapağı Ameliyatının fiyatı nedir?

Blefaroplasti – Göz Kapağı Cerrahisi, ekstra dikkat ve hassasiyet gerektirdiği hassas bir prosedürdür. Bu nedenle, özel durumunuzun maliyetini belirlemek için üst göz kapağı ameliyatı fiyatları Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz Kapağı estetiği fiyatı ve üst ve alt göz kapağı ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir