gözkapağı ameliyatı Göz kapağı ameliyatı sonrasında iyileşme süreci dikkatli bir şekilde geçirilmesi gereken bir dönemdir. Göz kapağı ameliyatı estetik işlemler arasında özellikle kadınlar tarafından sıkça yaptırılan bir operasyondur.

Genetik sorunlar, ilerleyen yaş ve çevresel faktörlerden dolayı göz kapağında deformasyonlar meydana gelebilmektedir. Bu deformasyonların ilerlemesi ortaya estetik açıdan kötü bir görüntünün çıkmasına neden olmaktadır. Göz kapağı ameliyatı belli aşamalar ve sıralama ile yapılır.

Ameliyat kadar sonrasında yer alan iyileşme süreci de oldukça önemlidir. Ameliyatın sonucunun başarılı olması için iyileşme döneminde doktorun tavsiyelerine uymak gerekmektedir. Göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme süreci hakkında sıkça sorulan soruları aşağıdan detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Genetik yapı, çevresel faktörler ve ilerleyen yaş nedeniyle bazı kişilerin göz kapağında ve çevresinde fazla deri vardır. Bu deri görme görüşünü engeller, gözlerin görünümünü estetik açıdan bozar. Göz kapağı ameliyatı sayesinde sorun yaratan fazla deri kesilerek alınır. Göz kapağı ve çevresi gerilir. Böylelikle kişiler daha iyi bir göz görünümüne sahip olurlar.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Ameliyattan sonra göz çevresinde ödem oluşması oldukça doğaldır. Özellikle yer çekiminin de etkisi ile göz kapaklarının altına doğru ödem yayılabilir. İşlemden ortalama 48 saat sonrasında oluşan bu ödem geçmeye başlayacaktır. Tamamen geçmesi için bir haftalık bir süreç gereklidir.

Bu süreçte doktorunuzun varsa önerdiği kremleri kullanmayı ve hassas buz uygulaması yapmayı unutmamalısınız. Günlük olarak göz çevrenize buz ile masaj yapabilirsiniz. Soğuk ödemin azalmasına ve zamanla kaybolmasına fayda sağlayacaktır. Kısacası kremler ve buz uygulaması yardımı ile ödemin geçmesini destekleyebilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Ameliyat sonrasında ortaya çıkan şişlik işleme bağlı olarak kendini gösteren doğal bir durumdur. Direk olarak deriye işlem yapıldığı için şişkinlik olması normaldir. Ortaya çıkan bu şişkinlik ilk 48 saatlik süreçte çok fazla geçmez. Bu süre sonrasında bir hafta gibi bir zaman diliminde yavaşça geçecektir.

Şişliğin yüzünüze yayılması sizi endişelendirmesin. Çünkü yer çekimi etkisiyle göz kapakları ve çevresinde var olan ödem aşağılara inebilmektedir. Bu da farklı alanlarda da şişkinlik görüntüsüne neden olabilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 7-10 günlük bir süreçte şişkinlikler tamamen geçecektir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Ameliyat sonrasında iyileşme gözle görülür şekilde ortalama olarak 10 gün sonrasında olacaktır. İyileşme dönemini doktorunuzun önerdiği şekilde geçirmeniz iyileşme sürecinin başarılı ve hızlı olmasını sağlayacaktır. Tamamen iyileşme ise bir aylık gibi bir süreçte oluşacaktır. Bu süreç kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Sürecin uzamasına yaşam tarzının farklıkları ve doktor tavsiyesine uymadan iyileşme dönemini geçirmek neden olabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Tekrarlar Mı?

Operasyon sonrasında göz kapaklarının tekrardan düşmesi ve sorun çıkarması nadir oluşan bir durumdur. Göz kapağı ameliyatının etkisi uzun süre boyunca kalıcıdır. İşlemin ömrü ortalama olarak 10 yıl kadardır. Tabi ki bu süreyi kişilerin hayat tarzı, genetik faktörler, hastalıklar gibi kıstaslar da etkilemektedir. Eğer göz kapağında tekrardan düşme veya farklı deforme sorunları oluşur ise ameliyatı tekrardan yapıp başarılı bir sonuç daha elde etmek mümkündür.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mıdır?

Göz kapağına yapılan estetikler uzun ömürlü ve kalıcı işlemlerdir. Göz kapağı estetiğinin kalıcılık ömrü 10-15 yıl kadar sürmektedir. İlerleyen yaş, çok fazla alkol, sigara, yabancı madde kullanımı nedeniyle göz kapağında tekrar deformasyon yaşanabilir. Bu deformasyonları düzeltmek için kişinin sağlık durumu eğer yerinde ise tekrardan operasyon yapılabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Göze Zarar Verir Mi?

Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi göz kapağı ameliyatında da risk vardır. Fakat göz kapağı ameliyatı sırasında gözlere zarar gelmesi oldukça nadirdir. Sağlığınızı riske atmamak bu gibi problemler ile karşılaşmamak için işlem yaptıracağınız doktoru ve kliniği doğru seçmeniz gerekmektedir.

Uygun fiyatlara estetik işlem yapılan yerlerde sağlığınıza zarar gelmesi ihtimali oldukça yüksektir. Riskleri ortadan kaldırmak adına işlem yaptıracağınız doktoru ve kliniği detaylı araştırıp müşteri yorumlarını dikkate almanızı öneririz.

Göz Kapağı Ameliyatı Riskli mi?

Operasyonun doğru yapılmaması sonucu oluşabilecek en büyük risk fazla şekilde derinin alınmasıdır. Fazla deri alınması nedeniyle ifade zorlukları, açık göz kapağı ve estetik açıdan kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Ayrıca göz kapağı kaslarına da zarar gelebilmektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi riskli bir işleme maruz kalmamak için estetik işlemler yaptıracağınız doktor ve kliniği doğru seçmeniz gerekmektedir. Göz kapağından fazla deri alınması düzeltilebilir bir durum değildir. Ortaya daha kötü bir görüntü çıkacak ve göz sağlığınız da riske girecektir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Makyaj Yapılır?

Ameliyat sonrasında işlem yapılan alana yani göz ve çevresine makyaj yapmanız için geçmesi gereken süre ortalama 10 gün kadardır. Bu süre geçene kadar göz çevresine ve işlem yapılan alana herhangi bir kozmetik, makyaj ürünün yapılmaması gerekir. Aksi takdirde enfeksiyon sorunları kendini gösterecektir. Doktora kontrole gittikten sonra eğer ödem inmiş ve gözler normal hale dönmeye başlamış ise doktorun da onayı ile makyaj yapmaya başlanabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Dikiş İzi Kalır mı?

Ameliyat sırasında kesi yapılıp fazla deri alındığı için ortaya iz çıkması doğaldır. Fakat işlem sırasında yapılan kesi göz kapağı çizgilerindendir. Bu da işlem sonrasında ortaya çıkan izin göz çizgileri ile birleşip ortaya doğal bir görünüm çıkmasını sağlamaktadır.

İzin ne kadar kalacağı kişinin cilt ve doku yapısına bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. Operasyondan 2-3 ay sonrasında izler cilt tonu ve doğal çizgiler ile eşitlenir. Bu da izin doğal görünmesini sağlar. Kısacası estetik açıdan ortaya kötü bir iz görünümü çıkmamaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Göz kapağında fazla deri bulunan kişiler için uygundur. Bu operasyon sadece estetik görünümü düzeltmemektedir. Göz kapağı derisinin fazla olması kişilerde görme görüşünü zorlaştıran bir durumdur. Operasyon sonrasında daha iyi görme başarısı da vardır.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatlarına etki eden belli başlı unsurlar vardır. Özellikle işlemi yapacak olan doktorun tecrübesi, klinik donanımı ve göz kapağında hangi sorunların olduğu fiyatı etkilemektedir. Göz kapağı estetiği fiyatı hakkında en doğru bilgiyi almak için doktora muayene olmanız gerekir.

Doktor muayenesi sonrasında size yapılacak olan operasyona göre fiyat çıkarılacaktır. Estetik ve sağlık ile ilgili tedavilerde internet sitelerinden fiyat vermek Sağlık Bakanlığı prosedürleri gereği yasal değildir.  Göz kapağı estetiği fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar göz kapağı estetiği fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın