Thermage yüz uygulaması, yüzün daha sıkı görünmesini amaçlar ve yüzde lifting etkisi yaratır. Thermage işlemi gıdı ve boyun problemlerine de yardımcı olarak yüzde genel olarak gençlik etkisini ortaya çıkarır. Cildin alt katmanlarına ulaşarak etkili ve uzun vadede kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran Thermage yüz uygulaması 30’lu yaşlardan itibaren tercih edilebilir. Eğer yüzünüzde ince kırışıklar ortaya çıkmaya başladıysa ve göz çevresinde kaz ayakları belirdi ise sizin için Thermage CPT zamanı gelmiş demektir. Tek seansta bütün cilt kusurlarınızı geride bırakmak için Thermage yaptırabilirsiniz.

Thermage yüz uygulamasının etkileri nelerdir?

Thermage yüz uygulamasının etkilerinden önce cildin neden kırıştığını anlamalısınız. Cildimiz üç farklı katmandan meydana gelir. Cilt yüzeyi yani en dıştaki katmana epidermis adı verilir. İkinci katman dermis katıdır. Dermis, epidermisden daha kalındır. Aynı zamanda dermis, kolajen ve elastin lifleri açısından zengindir. 3. ve en derin tabaka (dermisin altındaki) deri altı tabakası olarak adlandırılır. Subkütanöz adı verilen bu tabaka esas olarak yağ hücrelerinden oluşur.

Bu üç tabakadaki kollajen güneşe maruz kalma, sigara kullanımı, genetik veya normal yaşlanma sürecinden dolayı parçalandığında, yüzünüz sarkmaya başlar ve kırışıklıklar oluşur. Thermage CPT, cildin yüzeyine uygulanarak hücre döngüsünü uyarır ve kolajen üretimini artırır. Böylece ciltteki kırışıklar en aza iner, cilt kolajen üretimi sayesinde daha genç görünür.

Thermage yüz uygulaması nasıl yapılır?

Thermage uygulamasından önce yüz bölgesi iyice temizlenir ve soğutucu sprey ile cilt korunur. Çünkü Thermage uygulamasının temelinde deri ve deri altına ısı verilmesi yatar. Deri altındaki kolajen dokusuna ısı verilerek kolajen üretiminin arttırılması amaçlanır.

Thermage cihazının başlığı CRF enerjisini dikkatlice deri altına iletir. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan sıcaklık deri altı dokusunun sıkılaşmasına ve yeni kolajen üretilmesine yardımcı olur. Uygulamadan sonra yüz şekli daha yeni ve belirgin görünecektir.

Thermage uygulamasının sonuçlarını ne zaman görebilirim?

Thermage tedavisinden elde edilen sonuçlar genellikle kademeli olarak kendini gösterir. En iyi sonuçlar 4. ve 6. ay arasında görülür. Thermage tedavisini bir kere yaptırmanız yeterli olacaktır. Uygulamadan sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Thermage tedavisi 80 ülkede 3000’den fazla tıbbi uygulama tarafından kullanılmaktadır. Dünya çapında 600.000’den fazla Thermage uygulaması yapılmıştır. Teknolojisinde 50’den fazla patent bulunan Thermage CPT, cilt sıkılaştırma için uygun standarttadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.