Yanak ve Elmacık kemiği DolgusuYanak dolgusu yüzünüzde gençliğin dolgunluğunu yeniden kazandırmak için mükemmel bir seçimdir. İnsanlar zamanla doğal olarak yüzlerindeki deri altı yağlarını kaybetmeye başlarlar. Bu yağın sağlıklı bir miktarı yüzün tanımını ve gençliğin görünümünü veren şeydir. Zamanla, yanak yağları ölür ve böylece yüz kasları cilde daha yakın çalışır, gülümseme çizgileri çıplak gözle daha belirgin hale gelir. Bu nedenle yüz cildi gerildikçe yanaklar hacim kaybeder.

Hacim kaybı doğal ve kaçınılmaz olmakla birlikte mücadele edilebilirdir. Yanaklardaki yavaş canlılık kaybını tersine çevirmenin bir yöntemi, hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin enjeksiyonudur. Orta ila şiddetli kırışıklıkları ve kıvrımları düzeltmek için yüze anında hacim ve dolgunluk kazandıran güvenilir ve doğal tedavi yöntemi dermal yanak dolgularıdır.

FDA tarafından onaylanan en yeni enjekte edilebilir hyaluronik asit bazlı dolgular sayesinde yanaklarınızda kaybettiğiniz hacmi 15 dk içerisinde geri kazanabilirsiniz. Yaşlanmanın etkisiyle yanak bölgesinde kaybolan hacmi anında artırır. Güzel ve doğal görünümlü bir yanak çevresi oluşturacak şekilde sanatsal olarak dolgular yanaklara yerleştirilir.

Neden Yanak Dolgusu Yaptırmalıyım?

Dermal dolgular yanakları şekillendirmek, hacim kazandırmak ve güzelleştirmek için tek çözümdür

Yanak dolgusu;

  •  Yaşlanma veya kilo kaybında meydana gelen kayıp hacminin değiştirilmesi
  •   Yüz dengesini ve oranlarını iyileştirmek için yanak hacmini artırmak
  •    Alt göz kapağının desteklenmesi- üst yanağın hacim kazandırılması alt göz kapağının görünümünü iyileştirebilir. Yanak yaşla birlikte hacim kaybettiği için alt göz kapağındaki bağların desteği de kaybolur. Üst yanakta alt göz kapağının hemen altına yerleştirilen dolgu, alt göz kapağının desteklenmesine yardımcı olur. Bu, göz torbaları veya göz altı çukurlarının görünümünü azaltır.

Yaşlanan Yanakların Anatomisi

Yanaklar, yüzün önemli bir özelliğidir. Yanaklar sarkma ve düzleşme eğilimindedir. Anatomik olarak yanakları oluşturan yağ yastıkları inerek aşağı ve içe doğru düşer. Bu, nazolabial kıvrımları “burun köşelerinden ağzın köşelerine kadar olan kıvrımları” şiddetlendirir. Yanak hacmi kaybeder ve alan destek sağlamak için başarısız olarak alt göz kapağı ve yanak arasındaki birleşme daha belirgin hale gelir. Yanaklarda oluşan kırışıklıklar ile hacim kaybı meydana gelince kırışıklıklar daha da şiddetlenebilir.

İdeal Yanak Yapısı

Genç bir yanaktan gelen ışık yansımasını gözlemlerseniz, bu ışık yansımasının en güçlü olduğu belirli bir nokta fark edeceksiniz. Genellikle bu nokta, maksimum izdüşüm noktası ile çakışır. Yanakta bu noktayı bulmak için Altın Oran veya Phi kullanan matematiksel formüller kullanılabilir. Yanak şeklini daha ideal oranlara getirmek için yanak dolgusu kullanılabilir.

Yanak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Tekrar yapılması gerekene kadar 10-12 ay dayanır, ancak göz önünde bulundurmanız gereken daha uzun süreli seçenekler de vardır. Kapsamlı bir plastik cerrahi prosedüründen geçmeden görünümünüzü iyileştirmenin bir yolunu arıyorsanız, dolgu ideal çözüm olabilir.

Yanak Dolgusu Acıyor mu?

Tamamen ağrısız olmasa da enjeksiyonlar çoğu hasta tarafından kolayca tolere edilir ve personelimiz herhangi bir rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olabilir. Şişlik ve hassasiyet genellikle birkaç gün içinde tamamen kaybolur.

Yanak Dolgusu Uygulaması Sırasında Ne Beklemeliyim?

Enjektör, ürünü cildinize enjekte etmek için çok ince bir iğne kullanacaktır. Geçici bir rahatsızlık olacak. Gerekirse, rahatsızlığı azaltmak için tedaviden sonra buz kompresi uygulayabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Uygulaması Sonrasında Ne Beklemeliyim?

Enjeksiyon bölgelerine masaj yapmamayı veya dolguyu cilde bastırmamayı tercih ederiz. Dolgunun sonuçlarını değerlendirmeden önce kendinize bir hafta tanıyın. Şişmiş ve ödemli olabilirsiniz ve bu çok normaldir. Bazen cildinizin altında bir hafta sonra da çözülecek küçük dolgu maddeleri hissedebilirsiniz.

Yaşınız, sağlığınız, sigara içme geçmişiniz ve hacim kaybı dereceniz dolgunun ne kadar kaldığını negatif etkileyebilir. Çoğu dolgu maddesi için etkiler anında ve ortalama 10-12 ay kalıcıdır.

Bir yanıt yazın