Göz altı ışık dolgusu yaş faktörünün getirdiği mat ve solgun görünümü ortadan kaldırır. 30’lu yaşlardan itibaren vücudumuz daha az hyalüronik asit üretmeye başlar. Bu da göz çevresinin eskisi kadar canlı görünmemesine ve göz altında morlukların oluşmasına yol açar. Bunun üzerine alkol ve sigara kullanımı da eklenince göz altı morluğu ve göz altı torbasından kaçmak imkansızdır. Göz altı ışık dolgusu, göz çevresine yapılan minik dokunuşlarla cildin daha canlı görünmesine yardımcı oluyor, göz altı morluklarını siliyor. Göz altındaki çöküklük göz altı ışık dolgusu ile ortadan kaldırılarak yüze daha genç bir hava katılıyor. Göz altı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra, göz altındaki morlukların sizi ne kadar yaşlı gösterdiğini daha iyi anlayacaksınız.

Redensıty 2 Göz Altı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Göz altı ışık dolgusunun aktif maddesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunan ama zamanla daha az üretilen bir maddedir. Göz altı ışık dolgusunda, göz altındaki boşluklara çapraz bağları değiştirilmiş hyalüronik asit enjekte edilir. Böylece asitin etkisi daha homojen bir şekilde görülür.

Göz altı oldukça hassas bir bölge olduğu için yüze yapılan normal dolgular göz altına uygulanmaz. Klasik dolgular gözaltına yapıldığında göz altında yumru ve topaklanma görünebilir. Ayrıca klasik dolguların aksine ışık dolgusu deri altına değil, kemik üzerine enjekte edilerek daha doğal ve etkili görünmesi sağlanır.

Redensıty 2 Göz Altı Işık Dolgusu İçin Uygun musunuz?

Göz altı ışık dolgusu, göz çevresinde morluk ve torbalanma yaşayan herkes için uygundur. Göz altı ışık dolgusu 20’li yaşlardan itibaren yapılabilir. Işık dolgusunun içeriği maddeler göz çevresini güçlendirerek anti aging etkisi yaratır. Bu nedenle göz altı ışık dolgusu yaptırmak için yaşlılık dönemini beklemek yerine erkenden yaptırıp göz çevresindeki yaşlanmanın etkilerini geciktirebilirsiniz.

Redensıty 2 Işık Dolgusu Kalıcılığı Nedir?

Göz altı ışık dolgusunun etkileri kalıcı değildir. Bu uygulamanın sonuçlarını göz altında 8 ila 12 ay arasında görebilirsiniz. Göz altı ışık dolgusunun etkisi geçince tekrar yaptırarak gençlik etkisini yüzünüze tekrar yansıtmalısınız.

Bir yanıt yazın