Ameliyatsız yüz gençleştirme isteyen kişiler için son zamanlarda örümcek ağı uygulaması ön plana çıkıyor. Örümcek ağı uygulaması, yüzün iple gerilmesini sağlayarak cildin yukarı doğru toparlanmasına yardımcı olur. Örümcek ağı uygulamasında kişinin cilt yapısına ve uzman hekimin önerisine bakılarak düz veya kılçıklı ameliyat ipleri tercih edilir. Medikal ipler sayesinde yüzün sarkık olan kısımları yukarıya asılır, askı yöntemi ile sabitlenir.

Örümcek Ağı Estetiği ile Yüz Germe

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Yaşlanma ile cilt elastikiyetini kaybeder ve yüzde sarkmalar görünür. Örümcek ağı ip asma yöntemi en çok yanak ve çene sarkmalarında etkili olur. Orta yüzde görülen sarkmalar yüzün olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açar. Örümcek ağı estetiğinde yüzün orta ve alt bölgesi gençleştirilir, cilt daha dinamik görünür. Bu ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasında PDO ameliyat iplikleri tercih edilir. Bu ipler, cilt altında ortalama 1,5- 2 yıl boyunca kalabilir. Yüz germe estetiği yaptırmak istemeyen, ameliyat sonrası iyileşme sürecinden korkan kişiler için örümcek ağı estetiği uygun bir tedavi seçeneğidir. Örümcek ağı estetiği ortalama 30 -60 dakikada tamamlanır ve uygulamadan sonra hastalar hızlı bir şekilde günlük hayatına dönebilir.

Örümcek ağı estetiğinde beklenen etkiyi birkaç hafta içinde görebilirsiniz. Medikal iplerin kolajen üretimini desteklemesi,yerleştirilen bölgedeki kan ve lenf damar dolaşımını arttırması, yağların yıkılmasını ve bölgeden uzaklaştırılmasını sağlaması,ve yabancı cisim reaksiyonu ile bağışıklık sisteminin uyarılmasını sağlayarak cildin kendi kendini gençleştirme sürecini başlatır.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Örümcek ağı estetiği tırtıklı olan polipropilen ipleri veya PDO ipleri ile yapılır. Kişinin cilt yapısına ve beklentisine göre uzman cerrah tarafından ipler ve iplerin giriş noktaları belirlenir. Örümcek ağı askılama tekniğinde ipler, tünel tekniği ile deri altına sokulur. İnce uçlu iğneler sayesinde minik girişler açılarak ipler zigzag hareketlerle cilt altına yerleştirilir. Zigzag hareketler sayesinde ipler, dokuları daha sıkı bir şekilde tutar.

Örümcek ağı iple askılama yöntemi lokal anestezi altında tamamlanır, işlemden sonra hastanede kalmaya gerek kalmaz.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

İşlemden sonra hafif bir kızarıklık ya da ödem meydana gelebilir. Fakat bu süreç yaklaşık bir hafta içinde hafifler. Örümcek ağı estetiği yaptırdıktan hemen sonra ağzınızı çok açmamalı ve abartılı mimiklerden kaçınmalısınız. İlk üç hafta boyunca yüzünüzü ovuşturmayın ve yüz üstü uzanmayın.

Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Örümcek Ağı Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın