Mezolifting, yüz gençleştirme uygulamaları arasında en etkili sonuçlar yaratan tedavilerden biridir. Mezolifting sayesinde cildinizdeki minik kırışıklardan kurtulabilir, renk eşitsizliğini dengeleyebilir ve yüzünüzde lifting etkisi yaratabilirsiniz. Ameliyat olmadan, ağrı hissetmeden yüzünüzde gençlik etkisi görmek istiyorsanız Mezolifting size en uygun tedavi yöntemi olabilir. Estetik tıbbın tecrübesinden yararlanılarak ortaya çıkarılan Mezolifting uygulaması son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır.

Mezolifting Nedir?

Mezolifting tedavisi, çok ince iğne ile yüzeysel çoklu mikro enjeksiyonların tıbbi bir teknik ile cildi gençleştirmesi anlamına gelir. Yüz, boyun ve elleri canlandırmak için cilt stimülasyon süreci yaratır. Tedavi edilecek alan boyunca az miktarda ilaç enjekte edilerek lifting etkisi ortaya çıkarılır.

Mezolifting, mezodermal dokuda çeşitli maddelerin uygulanmasını içeren bir tedavidir, hedef noktası dermisin orta tabakasıdır ve bu nedenle nemlendiricilerin ve diğer türdeki ürünlerin uygulanmasından çok daha etkilidir. Mezolifting’de yer alan teknik basit ve oldukça ağrısızdır çünkü amacı ameliyathaneye gitmeye gerek olmadan cildin gençleşmesini sağlamaktır.

Mezolifting Nasıl Yapılır?

Mezolifting seansı ortalama 10 ila 15 dakika arasında sürer. Uygulamaya önce 30 gauge’lik oldukça ince iğnelerle başlanır. İlk adımda cilt altına uzman tarafından hazırlanmış ilaç karışımı enjekte edilir. Daha sonra yüz gibi hassas bölgelere özel pistor 4 mezoterapi tabancası ile cilt altı dokusuna ulaşılarak yüzün daha kalkık ve genç görünmesi sağlanır.

Yaşlanmayı önlemek veya yaşlanma ile mücadele etmek için dermisi beslemek ve sıkılaştırmak gerekir. Mezolifting uygulamasında ise destekleyici dokunun uyarılması yani cildin kendi kolajen ve elastin sentezini arttırması, cildin mikro dolaşımını, nemlenmesini ve beslenmesinin artırılması amaçlanır.

Mezolifting Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

Ağrısız ve oldukça basit bir tedavidir. Cildin orta dokusundaki maddelerin kullanımı, mikro sirkülasyonun uyarılmasına katkıda bulunur ve bu sayede cildin daha iyi ve daha fazla oksijen alması sağlanır. Ayrıca kolajen, elastin ve hücre yenilenmesinin üretimini de uyarır. Sonuç olarak, cildiniz daha genç, parlak, nemli ve pürüzsüz görünecektir.

Mezolifting Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Yüz
  • Boyun
  • Gıdı
  • Ellerin arkası
  • Kolların iç yüzü
  • Bacakların iç yüzü
  • Karın

Mezolifting Tedavisi Sonrası

Mezolift içeriğinin uygulaması ortalama 30 dakika sürer. Bu işlem hem yüz bölgesine hem boyun hem de ellere uygulanabilir. Tedaviden hemen sonra kızarıklık oluşması normaldir. Ağrı hissetmezsiniz. Bu nedenle işlemden sonra normal aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Yüz mezolifting uygulamasında cilde parlaklık kazandırılır, solgun ve mat görünen cilt nemli bir hale getirilir. Ciltteki ton kaybı ve ton eşitsizliği giderilir ve güneş lekelerine savaş açılır.

Bir yanıt yazın