kulak memesi yırtığıKulak Memesi Yırtığı ağır küpe kullanımı, küpenin bir yere takılarak kulak memesinde hasar oluşturması, kaza, travma gibi nedenlerle oluşan bir durumdur. Kulak Memesi Yırtığı görsel olarak kişiyi oldukça rahatsız eder. Fakat bu durumdan kurtulmak oldukça kolaydır. Kulak Memesi Yırtığı estetiği ile pratik ve konforlu bir şekilde ideal kulak memesi görünümüne kavuşmak mümkündür.

Kulak Memesi Yırtığı Nedir?

Kulak Memesi Yırtığı; kulak memesinin zedelenmesidir. Çeşitli nedenlerle oluşabilen bu durum genellikle ağır küpenin kulak memesini aşağıya doğru çekmesi, küpenin bir yere takılması, geçirilen kaza, hastalık gibi durumlarla meydana gelir. Kulak memesinin yırtılması kötü bir görünüm oluşturur. Küpe kullanımında sıkıntı olur. Minik olan yırtık tedavi edilmezse zamanla ilerleyerek farklı deformasyonlara neden olabilir. Kulak Memesi Yırtığı estetiği bu deformasyonları gidermede etkili bir işlemdir.

Kulak Memesi Yırtığı Estetiği Kimlere Yapılır?

Kulak Memesi Yırtığı estetiği kulak memesi bölgesinde hasar, zedelenme olan kişilere yapılabilir. Bu estetik için şu şartlar gereklidir:

* 18 yaşını doldurmuş olmak (18 yaşından küçükler anne babasının izniyle bu ameliyatı olabilir)

* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak

*  Alerjik reaksiyon riski taşımamak

Kulak Memesi Yırtığı Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak Memesi Yırtığı estetiği lokal anestezi ile yapılır. Kulak memesi alanı uyuşturulduktan sonra kulak memesindeki deformasyon tamir edilir. Yırtık bölüm dikilir, kulak memesindeki hasar tamir edilir. Kulak memesi istenen boyuta getirilir. Kulak memesinde ideal görünüm oluşturulduktan sonra dikiş atılarak işlem tamamlanır. Kulak Memesi Yırtığı estetiği 20-30 dakika civarında sürmektedir.

kulak memesi yırtıgı tedavisiKulak Memesi Yırtığı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kulak Memesi Yırtığı estetiği kolay bir işlemdir. Acı, ağrı duyulmaz. Uygulamadan hemen sonra kişi günlük yaşamına dönebilir. Kulak bölgesi 1 gün süreyle sarılı tutulur. İlk hafta su değdirilmemeli, kulak bölgesi hijyen tutulmalıdır. Enfeksiyon oluşmaması için antibiyotik merhem kullanımı tavsiye edilir. Bu süreçte kulak üzerine yatılmamalı, güneşte kalınmamalı, kulak bölgesi kaşınmamalıdır. Kulak memesinin ideal şekline kavuşması 2-3 ay içerisinde gerçekleşir. Kişi kulağını deldirmek istiyorsa 3 ay sonrasında deldirebilir.

Kulak Memesi Yırtığı Kalıcı Mıdır?

Kulak Memesi Yırtığı ameliyatı kalıcı bir uygulamadır. İyileşme sürecinde doktor tavsiyelerini uygulamak ve ağır küpelerle kulak memesini zorlamamak bu ameliyatın kalıcılığını sağlamaktadır.

Kulak Memesi Yırtığı Estetiğinden Sonra İz Kalır Mı?

Kulak Memesi Yırtığı estetiği sonrası belirgin bir iz kalmaz. Kulak memesinde açılan kesi çok miniktir. Bu nedenle ameliyat sonrası geçen zamanla birlikte kesi izi de silikleşip kaybolur. 

Kulak Memesi Yeniden Yırtılır Mı?

Kulak memesi deri ve yağdan oluşan bir yapıya sahiptir. Hassas bir alandır. Ağır küpe kullanımıyla ya da çarpma, yaralanma gibi durumlarla kulak memesinde yeniden hasar oluşabilir. Böyle durumlarda Kulak Memesi Yırtığı estetiği yeniden yapılarak kulak memesi ideal görünüme kavuşturulur.

Kulak Memesi Yırtığı Estetiğinde Ağrı Olur Mu?

Kulak Memesi Yırtığı estetiği lokal anesteziyle uygulandığı için işlem kolay ve ağrısız geçmektedir. İşlem tamamlanıp anestezi etkisi kaybolduğunda bir miktar ağrı duyulabilir. Ağrı eşiği düşük kişiler doktor onayıyla ağrı kesici ilaç kullanarak rahatlayabilir. Ağrı hissi birkaç gün içerisinde yok olur.

kulak memesi yırtılmasıKulak Memesi Yırtığı Estetiği Riskli Midir?

Kulak Memesi Yırtığı estetiği güvenilir ve risksiz bir işlemdir. Kulak memesi estetiğinin deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılması kulak görünümünü bozmamak ve estetik bütünlüğü sağlamak adına oldukça önemlidir. Ayrıca hijyen koşulların sağlanması ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için kulak memesi estetiği mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, muayenehane, hastane gibi kurumlarda yapılmalıdır. 

Kulak Memesi Yırtığı Estetiği Duymayı Etkiler Mi?

Kulak Memesi Yırtığı estetiği sadece kulak memesi alanında yapılır. Kulak memesi estetiği ile duyma fonksiyonunun bir ilişkisi yoktur. Bu nedenle kulak memesi estetiği duyma fonksiyonunu olumlu ya da olumsuz anlamda etkilememektedir.

Kulak Memesi Yırtığı ile Başka Ameliyatlar Kombine Edilir Mi?

Kulak Memesi Yırtığı ile ihtiyaç varsa kepçe kulak ameliyatı kombine edilebilir. Kulakta oluşan tüm deformasyonlar doktor onayıyla Kulak Memesi Yırtığı ameliyatına dahil edilebilir. Böylelikle daha kolay ve hızlı şekilde ameliyat ve iyileşme süreci gerçekleşmektedir.

Kulak Memesi Yırtığı Estetiği Fiyatları

Kulak Memesinde oluşan yırtık derecesi, kulak memesinin deformasyon durumu, kullanılacak malzemeler, başka işlemlerle kombine edilip edilmemesi gibi faktörler Kulak Memesi Yırtığı estetiğinin fiyatlarını etkilemektedir. Kulak memesinin incelenmesinden sonra en doğru fiyat bilgisi verilebilmektedir.

Bir yanıt yazın