Kilit-Askı-ile-Yüz-Germe Kilit askı ile yüz germe, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında en yaygın olanlarından biridir. İlerleyen yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi ile cilt zamanla sarkmaya başlar. Sarkan cilt kişilerin kendilerine olan güvenlerini azaltır, daha yaşlı görünmelerine sebep olabilir.

Yaşlanmanın etkisi ile zayıflayan bağ dokuları ciltteki askılama görevini eskisi kadar iyi yapamaz hale gelir. Aynı zamanda cilt altındaki yağ dokusunun azalması, yüz kaslarının daha gevşek olması ve kolajen liflerinin azalması da cildin sarkmasını hızlandırır. Bu süreçte cildin daha genç ve dinamik görünmesi için kilit askı yöntemiyle yüz germe yaptırabilirsiniz.

Kilit Askı Yöntemi ile Tanışın

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebiliriz.

Kilit Askı Yöntemi Nedir?

Kilit askı medikal iplerle yapılan yüz askılama işlemidir. İple yüz germe cerrahi bir işlem değildir. Kilit askı tekniğinde yüz ve boyundaki kırışıklar yukarı doğru çekilerek daha genç bir yüz hattı yaratılır. Kilit askı yüz germe işleminde kullanılan ipler tamamen güvenlidir, kopma gibi bir problem yaşanmaz.

Kilit askı uygulaması yüz ovalinizi ortaya çıkarabilir, kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayabilir ve bu yöntem ile boyundaki sarkmaları tedavi edebilirsiniz. Kilit askı tekniği mimiklere uygun olarak tasarlandığı için tamamen doğal sonuçlar yaratır.

Kilit Askı Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Kilit askı yöntemi kontrollü bir esneklik sağladığı için mimiklerle uyumludur. Yani yüzünüzde sahte bir görüntü ve ifade bozukluğu oluşmaz. Kilit askı yönteminde kullanılan ipler zamanla gevşediği için mimiklerinizle uyumlu bir hale gelecektir.

Çok katmanlı ipler kullanıldığı için kopma riski neredeyse sıfırdır. Yüz ve boyun dokularına sıkı bir şekilde tutunan bu ipler uzun bir süre sizi genç ve sıkı göstermeye yetecektir. Kilit askı uygulamasının etkisi ortalama 5-6 yıl boyunca sürecektir.

Kilit Askı Nasıl Uygulanır?

Kilit askı ile yüz germe işlemi lokal anestezi altında yapılır. Uygulama ortalama 1 saat sürer. Deri altına yerleştirilen ipler gerilerek cildin yukarı doğru kalkması ve daha sıkı görünmesi sağlanır. Kilit askı yöntemi her yaş grubunun kırışıklık problemine uygun olarak ayarlanabilir. İşlemden sonra hafif bir ağrınız olabilir, ağrı kesici almanız yeterli olur.

Kilit Askı Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Kilit Askı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın