Doğum dönemi her kadın için heyecanlı günler kadar sancılı günleri de beraberinde getirir. Doğum sonrasında göbek bölgesine yerleşen kilo ve sarkık görüntü kadınların kendilerine olan güvenlerini azaltır. Kendini estetik bulmayan anneler çareyi korselerde, diyet programlarında ve spor denemelerinde bulurlar. Karın bölgesine yerleşen sarkık görüntüyü ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırmak çok zor, bazı durumlarda imkansızdır. Doğum öncesine dönmek, eskisi gibi düz bir karına sahip olmak için kadınlara karın germe ameliyatı önerilir.

Karın germe ameliyatı kimlere uygundur?

Karın germe ameliyatında karın bölgesindeki fazla deri alınır, yağ dokusu liposuction ile dışarı atılır ve karın duvarı kasları gerilerek daha sıkı bir görüntü yaratılır. Tek seansta gerçekleşen bu ameliyat kişinin ihtiyacına göre 4-5 saat sürebilir. Karın germe estetiği yani abdominoplasti, mide sıkılığını geri kazandırmanın ve karın bölgesinde gergin bir görüntü yaratmanın en etkili yöntemidir.

Karın germe ameliyatı genellikle iki farklı yöntemle yapılır, tam karın germe ve mini karın germe estetiği. Hamilelik döneminde aldığınız kiloya ve doğum sonrasındaki sarkıklığa göre size en uygun olan ameliyat yöntemi seçilir.

Mini karın germe mi, tam karın germe mi?

Mini karın germe az ve orta dereceli sarkık karın derisine uygulanan ameliyat yöntemidir. Mini karın germe ameliyatında karın bölgesindeki orta miktarda fazla olan deri kesilir, ihtiyaç varsa yağ dokusu çıkarılır ve karın duvarları kasları gerilir. Mini karın germe ameliyatında kasıklardan mini bir kesi açılır ve germe işlemi buradan yürütülür. Mini karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değişecek kadar ileri dereceli işlem yapılmaz. Ameliyat sonrasında minimal bir değişiklik olur. Operasyon sırasında karın kaslarınız sıkılaştırıldığı için ameliyat sonrasında daha fit bir görüntü elde edersiniz. Hastanede kalınmasına gerek yoktur. Hasta iki gün içinde normal hayatına dönebilir.

Tam karın germe ameliyatında, göbek bölgesinde boydan boya bir kesi açılır. Sezaryen kesiğine benzeyen bu alandan içeri girilerek fazla yağ dokusu dışarı atılır, fazla deri kesilir, kaslar sıkılaştırılır ve son olarak karın derisi gerilerek tekrar dikilir. Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra vücutta toplanacak olan sıvıyı engellemesi için drenler takılır. Bir gece hastanede kalınır ve kişi normal iş hayatına iki hafta sonra dönebilir. Tam karın germe üst gövdenin görüntüsünü tamamen değiştiren bir ameliyat olduğu için göbek deliği baştan yaratılır. Yeni göbek deliği yapılırken doğal ve eskisi gibi görünmesi esas alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir