Morpheus Zaman içerisinde cilt parlaklığını ve esnekliğini kaybederken kırışık, sarkmış ve hacmini kaybetmiş bir görünüm almaya başlar. Gençken sahip olunan dolgun ve dinamik görüntü gider, yerini yorgun ve mat bir görüntüye bırakır. Sonuç olarak da kişi her aynaya baktığında kendisini mutsuz ve özgüvensiz hissetmeye başlar. Tüm bu nedenleri ortadan kaldıran ve cildin yıllara meydan okumasını sağlayan yöntemlere cilt gençleştirme uygulamaları denir.

Botoks, Dolgu Enjeksiyonları, Mezoterapi, PRP, Altın İğne, Kök Hücre Tedavileri ve Lazer Uygulamaları en etkili cilt gençleştirme yöntemleridir. Bu uygulamalardan hangisinin yapılacağına ve kombine tedavi uygulanıp uygulanmayacağına tamamen kişiye özel olarak karar verilmektedir.

Derinin alt tabakalarına etki ederek ciltte belirgin oranda gençleşme sağlayan bu uygulamalara karar verilmeden önce hasta detaylı bir şekilde muayene edilir. Ardından hastanın beklentilerine, cilt yapısına ve ihtiyacına göre maksimum faydanın hangi teknolojiden sağlanacağına karar verilir. Gerekli görüldüğü ve hastanın mevcut durumu da uygun olduğu takdirde kombinasyon tedaviler de rahatlıkla uygulanabilmekte ve çok daha yüz güldürücü sonuçlar sağlanabilmektedir.

Yüzü Ne Gençleştirir?

Yıllar geçtikçe yüzde beliren kırışıklıklar, sarkma ve deformasyonlar en önemli ve kişiyi en çok rahatsız eden yaşlılık belirtilerindendir. Dengesiz beslenme, hava kirliliği, stres, sigara ve alkol tüketimi ile düzensiz uyku bu yaşlanma sürecini daha da hızlandırmaktadır.

Bu duruma bir dur demek isteyen kişiler öncelikle hayatlarındaki bu faktörleri düzenleyip sağlıklı beslenmeye, düzenli uyumaya ve egzersiz yapmaya başlayarak kendi paylarına düşen kısımları yaparlar. Ardından da gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün yenisi eklenen cilt gençleştirme uygulamalarından kendileri için en uygun olan işlemi yaptırmak üzere uzman doktorların kapısını çalarlar.

Ciltte yaşla beraber azalan kolajen miktarını arttırarak cildin daha sıkı ve daha canlı görünmesini sağlayan uygulamaların başında ise Botoks, Dolgu Enjeksiyonları, Mezoterapi, PRP, Altın İğne, Kök Hücre Tedavileri ve Lazer Uygulamaları gelmektedir.

Lazer ile Cilt Gençleştirme Nedir?

Lazer ile cilt gençleştirme, özellikle yüz, boyun ve göğüs bölgesinde yaşın ilerlemesine ve yer çekimine bağlı olarak meydana gelen kırışıklık ve sarkmaları gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Cilt altındaki kolajen üretimini arttırarak ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırırken, cildin daha sıkı ve dinamik görünmesini sağlar.

Lazer ile cilt gençleştirme işlemi sayesinde kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür. Bunun için;

 • Öncelikle hasta doktor tarafından detaylı bir şekilde muayene edilir ve kırışıklık tedavisi yapılacak olan bölgeler ve bu bölgeler için en uygun lazer yöntemi belirlenir.
 • İşlem esnasında hasta yalnızca hafif bir sıcaklık ve yanma hissedebilir.
 • Uygulama yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürer ve bölgenin ihtiyacına göre belirlenecek aralıklarla birkaç seans uygulaması yapılır.
 • Her seans sonrasında hastanın cildindeki kırışıklık ve sarkmalarda belirli bir oranda azalma görülür.

Lumecca Işıltı Lazeri Nedir?

Lumecca Lumecca ışıltı lazeri, sivilce ve güneş lekesi, yaşlılık lekesi, renk eşitsizliği, çil tedavisi, cilt gençleştirme ve kılcal damar lezyonlarında kullanılan 580nm boyutlarında yoğunlaştırılmış ışık aracılığıyla tedavi eden bir yöntemdir.

Vücudun birçok bölgesine uygulanabilmekle beraber, yüz, boyun, dekolte bölgesi ile eller ve kollar uygulamanın sıklıkla yapıldığı bölgelerdendir. Lumecca ışıltı lazeri sayesinde ciltteki lekeli ve ton eşitsizliğine sahip görünüm azalırken, ciltte aydınlanma ve daha dinamik bir görünüm sağlanmış olur.

Lumecca ışıltı lazer uygulamasının sonrasında;

 • Uygulamanın yapıldığı bölgede hafif kızarıklık ve sıcaklık hissinin olması oldukça normaldir.
 • Uygulamanın ardından yaklaşık olarak 24-48 saat sonrasında ciltteki lekelerde koyulaşma meydana gelir.
 • İşlemin 4. günü itibariyle koyulaşan lekeler soyularak kaybolmaya başlar.
 • Yaklaşık olarak 1-2 hafta içerisinde lekelerin görünümü gittikçe azalırken cilt daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmaya başlar.
 • Bu dönemde hastanın uygulama bölgesini güneşin zararlı ışınlarına karşı koruması ve yüksek faktörlü koruyucu kremleri sık sık uygulaması leke oluşmaması açısından çok önemlidir.
 • Kalıcı ve daha belirgin sonuçlar için yaklaşık olarak bir ay arayla yapılacak olan 3-4 seanslık uygulamalar yeterli olmaktadır.

Lumecca ışıltı lazer uygulamasının sonuçları tamamen cildin durumuna ve lekelerin türüne göre değişiklik göstermektedir. Doğum, yaşlılık ve güneş lekeleri gibi lekeler 2 ay gibi kısa bir sürede belirgin şekilde açılırken, pigmentasyon sorunlarının var olduğu ciltlerde iyileşme süresi yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir.

Lumecca Kalıcı Mı?

Lumecca ışıltı lazer uygulaması sonrasında yapılacak olan doğru bakım ve koruma sayesinde işlemin sonuçları kalıcı olmaktadır. Ancak hasta cildinin bakımı için gerekli özeni göstermezse, uygulamanın yapıldığı bölge güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalırsa veya hasta yüksek faktörlü güneş koruyucularla cildini korumazsa lekeler tekrardan oluşabilir. Bu durumda doktor kontrolünün ardından tedaviye geri başlanması gerekebilir. Sonuç olarak Lumecca ışıltı lazer uygulamasından sonra işlemin kalıcılığı tamamen hastanın davranışına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Morpheus Cilt Bakımı Nedir?

morpheus Morpheus cilt bakımı radyofrekans enerjisinin mikro iğneler ile eşleştiği invaziv bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. İşlem esnasında cilde derinlemesine radyofrekans enerjisi vermek için mikro iğneler kullanılır.

Cilt altı dokuda mikro hasarlar oluşturarak kolajen üretiminin arttırılmasını ve bu sayede cildin daha sıkı ve daha diri bir görünüme kavuşmasını sağlar. Sıklıkla yüz, çene ve boyun bölgesinde uygulama yapılmakla beraber, karın, kalça ve basen bölgesi dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilmektedir.

Maksimum faydanın sağlanabilmesi için doktorun belirleyeceği şekilde 3-4 hafta aralıklarla en az 3 seans uygulama yapılması gerekmektedir. Uygulama sonrasında ilk birkaç gün içerisinde işlemin etkileri başlarken, yaklaşık olarak 3 hafta geçmesiyle beraber maksimum fayda gözle görülür bir şekilde sağlanmış olur.

Morpheus Cilt Bakımının Faydaları;

 • İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirir.
 • Sarkmış ve elastikiyetini kaybetmiş cildin toparlanmasını sağlar.
 • Sivilce ve akne izlerini azaltır.
 • Hiperpigmentasyonun olumsuz etkilerini azaltır.
 • Ciltteki pürüzlü görünümün ve renk eşitsizliklerinin düzelmesini sağlar.

Morpheus cilt bakımının sonrasında mikro iğnelerin giriş yerlerinde noktasal kabuklanma, şişme ve kızarıklık gibi hafif yan etkiler yaşanabilir. Ancak bu yan etkilerin hepsi birkaç gün içerisinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Uygulamanın takibindeki günlerde ise işlem bölgesi iyice nemlendirilmeli ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için sık sık yüksek faktörlü güneş kremi uygulaması yapılmalıdır. Hastalar güneş ışınlarının direkt olarak temasından da kaçınmalılardır.

Morpheus Cilt Gençleştirir Mi?

Morpheus uygulaması esnasında mikro iğneler ve radyofrekans enerjisi ile cildin derin katmanları ısıtılarak ve cilt altı dokuda hasarlar oluşturarak cildin kendini yenileme mekanizması ve kolajen üretimi tetiklenmiş olur. Bu sayede ciltte yenilenme, gençleşme ve sıkılaşma süreci başlatılır.

Uygulamanın üzerinden yaklaşık olarak 3 hafta geçmesiyle beraber ciltteki gençleşme, dirilik ve sıkılaşma dikkat çekici hale gelir. Zaman içerisinde ciltteki sıkılaşma ve kolajen üretimi arttıkça da yüz ovali düzelir, sarkık ağız ve çene çevresi ile gıdı bölgesinde toparlanmalar başlar ve keskin bir çene hattı ile daha dinç bir yüz ifadesi oluşur. Morpheus uygulaması dekolte bölgesine ve ellere de yapıldıysa, bu bölgelerde de gençleşme kısa süre sonra fark edilmeye başlar.

Bir yanıt yazın