Güzellik… Uğruna her kadının emek sarf ettiği, uzunca zamanlar harcadığı hayal edilen ve ulaşılmak istenen son nokta. Son nokta diyoruz ama güzelliğin bir sınırı var mı ya da evet şimdi gerçekten istediğim güzellikteyim diye düşünülüp daha güzel olmak için uğraşların bittiği bir yer var mı? Galiba, böyle bir şey yok. Çünkü insanlar doğası, yaradılışı gereği hep elde ettiğinin bir fazlasını istiyor. Güzellik de böyle olsa gerek. Hep bir adım daha güzel olmak istiyoruz. Dolayısıyla da güzelleşmek konusundaki işlerimiz hiç bitmiyor.

Güzelleşmek kavramını hem yüzümüzde hem de vücudumuzda uygulamak istiyoruz. Ve bu güzelliğin yüzümüzde de vücudumuzda da yansımasının en güzel dışa vurumu şüphesiz cildimiz. Bu dışa vurumun en iyi yansımasını elde etmek için güzelleşmeye içeriden başlamak lazım. Evet, yaptığımız ya da yaptırdığımız kişisel bakım uygulamaları istediğimiz güzelliği elde etmede en büyük yardımcımız ancak sağlıklı bir bünyenin de yarattığı etkiler asla göz ardı edilmemeli.

Sağlıklı bir bünye de aslında cildimiz için en gerekli yapı taşı. Çünkü cildimiz uzun yıllardır bizi dış etkenlerden korumada çok önemli bir rol üstleniyor ve üstlenmeye de devam edecek. Tabii bunu yaparken çevresel etkenlerden olumsuz etkilenmemesi için de bizim cildimizi korumak üzere atmamız gereken bazı adımlar var. Çevrenin olumsuz etkenleri ister istemez cildimizi belli bir ölçüde yıpratıyor. Bu noktada sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir cilt görüntüsüne sahip olmak için harekete geçmemiz gerekiyor. Cildimizi yenilemek için kişisel bakım uygulamalarına ek olarak sağlıklı beslenmemiz de gerekiyor. Vücudumuzdaki vitaminlerin ve antioksidanların normal değerlerin altına düşmemesi cildimizin de sağlığını korumasını sağlayacak. Peki vücudumuzda vitamin ve antioksidanların azalması nelere yol açar? Böyle bir durumda cildimiz tüm o ışıltısını ve canlı görüntüsünü kaybeder, yaşlanma süresi hızlanır ve esnekliği kaybolur, kırışıklıklar fazlalaşır.

“Sağlıklı Bir Cilt İçin Vitamin ve Antioksidan Mucizelerinden Faydalanın”

cilt vıtamınSon yıllarda birçok dermatoloğun da dile getirdiği gibi vücuttaki eksiklikleri gidermek için gerek bazı takviye ürünlerin kullanılması gerekiyor. Ama tabii azı olduğu kadar her şeyin fazlası da zarar. Dolayısıyla, hangi takviyeyi ne kadar kullanacağına kişi kendisi karar vermemeli. Danıştığınız doktorunuz sizin için gerekli muayene ve analizleri gerçekleştirmeli ve sizin ihtiyaçlarınızı belirlemeli. Daha sonra hangi eksiğiniz için hangi vitamini ne oranda hangi aralıklarla almanız gerektiğini size detaylıca anlatmalı.

Bu yazımızda sizlere cildiniz için en iyi 5 vitamin hangileri ve cilt güzelliğiniz için yararları neler konularına ilişkin bilgiler aktaracağız. Ancak, tekrar altını çiziyoruz ki takviye ihtiyaç oranları kişiye özeldir yani kişiden kişiye değişiklik gösterir. Dolayısıyla, aldığınız takviye vitamin ve antioksidanlar için mutlaka dermatolog hekiminiz ile iletişimde ilerlemelisiniz.

“Cilt Lekelerini Gidermede C Vitamininin Etkisini Fark Edin”

Vitamins_1024x400Cildiniz için en iyi 5 vitamin sıralamasına C Vitamini ile başlayalım. C vitamininin cilt üzerindeki en büyük faydası cilt lekeleri üzerinde görülüyor. Cildinizde koyu lekeleriniz varsa bu lekelerin renginin açılmasında ya da cildinizde renk eşitsizlikleri mevcutsa bu lekelerin giderilmesinde en büyük faydayı C vitamininde bulabilirsiniz. Çünkü C Vitamini, lekelerin oluşmasında büyük etkisi olan melaninin üretilmesine engel oluyor. Cilt kırışıklıklarının oluşumunun azalmasında da önemli bir etkiye sahip olan C Vitamini, cildinizdeki mat ve yorgun görünümün de önüne geçiyor. Ancak, bu vitaminin bu kadar faydalı olmasına rağmen yine de kullanımında dikkatli olunmasında fayda var. Çünkü C Vitamini, aşırı kullanımlarda bazı ciltler üzerinde aşırı hassasiyete de sebep olabiliyor. Bu yüzden kesinlikle bir dermatolog kontrolünde bu vitaminin kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır.

“Çevrenin Olumsuz Etkileri İçin Adeta Koruyucu Bir Duvar Olan E Vitamininin Gücünü Hissedin”

Cildiniz için en iyi 5 vitamin dendiğinde akla gelen bir diğer vitamin de E Vitamini. E Vitamininin en büyük özelliği besleyici ve iyileştirici etkilerine ilaveten çok da güçlü bir antioksidan olması. Özellikle çevreden gelebilecek olumsuz etkenlere karşı koruma sağlayan E vitamini, cilt için nemlendirici olma özelliğini de taşıyor. Yara izleri, yanık izleri ve sivilceler ile mücadele etmede E Vitamininin etkisi oldukça büyük. Sadece bu kadar da değil. Cilt için büyük faydaları olan bu vitamin, saçlar ve tırnaklar içinde son derece yararlı.

“Eğer İhtiyacınız Derinlemesine Bir Temizlikse ve Akneli Bir Cilt ile Siyah Nokta Problemi Yaşıyorsanız, A Vitamini En Önemli Yardımcınız Olacak”

Cildiniz için en iyi 5 vitamin denildiğinde atlanmaması gereken vitaminlerden biri de A Vitamini. A Vitamini, özellikle yağlı ve akneli ciltler üzerinde oldukça etkili. Cildin siyah noktalardan arındırılmasında, gözeneklerin derinlemesine temizlenmesinde A Vitamini en etkili vitaminlerden biri. A Vitamini ayrıca, cildin sebum seviyesinin dengelenmesinde de büyük bir yardımcı. Cilt bakım ürünlerinin içeriğinde retinol olarak bizi karşılayan A Vitamini, yenileyici özelliği ile oldukça güçlü etkiler bırakıyor. Bu yenileyici özelliği ile cilt dokusunun yavaş bir şekilde soyulmasını sağlıyor. Bu faydalı özelliğin bir dezavantaja dönüşmemesi için, mutlaka dermatoloğunuz kontrolünde kullanmalısınız. Cildinizde ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekeler de mevcutsa, A Vitamininden destek almak istediğiniz sonuçlara ulaşmanızda son derece etkili bir yardımcı.

“Cildinizdeki Enfeksiyonlar ile Mücadelede En Güçlü Savaşçınız D Vitamini”

Cildiniz için en iyi 5 vitamin sıralamasını yapıyorsak D Vitaminini es geçmek imkânsız. Bildiğiniz gibi D Vitamininin en büyük kaynağı güneş ışığı. Özellikle yaz aylarında güneş ışığını cildin emmesiyle vücuttaki D vitamini ihtiyacının çoğunluğu karşılanıyor. Ancak, güneşin cilt üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri göz önünde bulundurursak hem güneşin UV ışınlarından kaçınıp hem de D Vitamini eksikliğini tamamlamak biraz güç oluyor ve bu sebepten dolayı vücutta D Vitamini ihtiyacı doğuyor. D Vitamini, ciltte özellikle sedef hastalığının tedavisinde çok etkin bir role sahip. Ayrıca, yapılan araştırmalar gösteriyor ki D Vitamini eksikliği ciltte akne oluşmasına da sebep olabiliyor. Çünkü, enfeksiyonlarla mücadele etmekte en önemli etkiye sahip olan vitaminlerden birisi de D Vitamini. Ancak, bu vitamini de diğer vitaminlerde olduğu gibi mutlaka gerekli ölçümlemeler sonrası doktorunuz kontrolünde kullanmanız büyük önem taşıyor.

“Damarlarda Dolaşım Problemi Sebebiyle Lekeler ve Morluklar Yakanızı Bırakmıyorsa, K Vitamini ile Tanışma Zamanı”

Cildiniz için en iyi 5 vitamin sıralamasında son olarak K Vitaminini de anlatmamız gerek. Çünkü K Vitamini ciltteki yaraların ve çürümelerin iyileşmesinde yadsınamaz bir etkiye sahip. Damarlardaki dolaşım problemleri sebebiyle ciltte oluşan koyu lekeler, yaralar ya da morarmalara karşı K Vitamini oldukça etkili bir vitamin olma özelliğine sahip. Bu vitamini de doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneririz.

Eğer siz de vitamin eksikliklerinden kaynaklı cilt sorunlarına karşı yapılan uygulamalarından faydalanmak istiyorsanız ve etkili bir tedavi ile göz kamaştıran, sağlıkla ışıldayan, pürüzsüz bir cilde sahip olmaya karar verdiyseniz detayları öğrenmek, uygun tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi almak ve bu tedavilere ilişkin fiyatları öğrenmek için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaşın ve randevunuzu planlayın… 

Bir yanıt yazın