çene dolgusuÇene Dolgusu ile Yüzünüzde Altın Oranı Sağlayın. Çene dolgusu, yüzünüze uyumlu bir çene hattına kavuşmanızı sağlayan hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi ile yapılan medikal bir uygulamadır.

Çene dolgusu, diğer adı jawline dolgusu yüz asimetrisini dengelemek için yapılan estetik girişimlerden biridir. Ameliyatsız çene estetiği sayesinde, yüzde altın oran yakalanır ve yüz hattının daha estetik görünmesi sağlanır. Çene dolgusu ile Jawline denilen çene çizgisi ortaya çıkartılır. Böylece yüz profilinin daha kusursuz görünmesi hedeflenir.

Çene köşe dolgusu ve çene ucu dolgusu, küçük çene, çıkık çene veya eğik çene gibi estetik problemlerin ortadan kalmasını sağlar. Eğer siz de yüzünüzde altın oranı yakalamak istiyorsanız Hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Dolgu Uygulamasıyla Yüzünüz ile Uyumlu Çene Hattına Kavuşun

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, çene ucuna veya çenenin yan taraflarına uygulanan kalıcı olmayan estetik müdaheledir. Çene dolgusu Hyaluronik asit dolgusundan meydana gelir. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit maddesinden elde edilen dolgu oldukça doğal ve dinamik bir sonuç ortaya çıkarır. Çene dolgusu, kişinin çene yapısına bağlı olarak çene ucuna, çene kenarlarına, jawline çizgisine yapılabilir.

Çene Dolgusu ile Hangi Çene Sorunları Ortadan Kaldırılır?

 • Çenede hacim eksikliği
 • Çene büyüklüğü
 • Çene çizgisinin belirsiz olması
 • Çene asimetrisinin bozukluğu
 • Çene altı sarkıklığı

Çene Dolgusunun Amacı Nedir?

Çene dolgusunun amacı, çenedeki şekil bozukluklarını gidermek ve yüze daha genç bir görünüm kazandırmaktadır. Çene ucu dolgusu, çenedeki çöküklüğü doldurur, çenedeki ince kırışıkları açarak çeneye daha genç bir görünüm vaad eder.

Çene altına uygulanan dolgu maddesi, uygulandığı bölgede dolgunluk ve hacim yaratır. Böylece çenedeki altın oran ayarlanarak yüzün daha asimetrik görünmesi sağlanır. Çene dolgusunun amacı yüze daha genç, simetrik ve kusursuz bir ifade kazandırmaktır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, yüze V şekli kazandırmak için yapılır. Herkesin yüz şekli değişkendir. Bu nedenle yüze V şeklini vermek için çene dolgusu, çene yanlarına, çene köşelerine veya çene ucuna yapılabilir.

Hyaluronik asit dolgusu, ameliyatsız çene estetiğinin yapılacağı noktalara enjekte edilir. Çene dolgusu ortalama 10-15 dakika içinde tamamlanır ve günlük rutininize devam edebilirsiniz. Bu işlemin kalıcılığı 16 ila 18 ay arasında değişir.

Çene Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci?

Çene dolgusunu cerrahi bir işlem değildir. Klinik ortamda gerçekleşen bu işlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Çene köşe dolgusu ve çene ucu dolgusu ağrılı işlemler değildir, uygulama öncesi anestezik krem sürülerek acı hissi minimuma indirilir.

Uygulamadan sonra çene dolgusunun etkisini 2-3 gün içinde görebilirsiniz. İlk günlerde biraz şişlik ve kızarıklık olması normaldir. İlk haftadan sonra çene dolgunuz çok daha doğal ve kusursuz görünecektir.

Çene Dolgusu Fiyatı Nedir?

Çene dolgusu fiyat yapılan dolgu miktarına göre değişiklik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde Çene dolgusu fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çene Dolgusu” İçin 8 Sıkça Sorulan Sorular

 1. ebrar dedi ki:

  çene asimetrisi problemim var ücret alabılırmıyım çene dolgusu için

  1. Qadmin dedi ki:

   Merhaba Ebrar hanım, mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. brkykyhn dedi ki:

  fiyat alma şansım var mı (erkeğim)

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Umut dedi ki:

  Fİyat almak istiyorum çenem küçük hafif geriye doğru kaç tüp kullanılır fiyat söylerseniz teşekkür ederim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Melisa dedi ki:

  Merhaba. Gıdığım var. Jawling yaptırmak istiyorum belirgin şekilde az değil. Gıdığımda azalmaya etkisi olur mu. Fiyatı ortalama ne kadar

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, gıdı için liposuction yapmaktayız. Bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir