Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapağı estetiği, gözlerin yaş alma sürecini geri çeviren, gençleşmeye yönelik yapılan estetik bir operasyondur. Gözler yüzün odak noktasıdır. İlettikleri ifade, kişiliğimiz ve bakış açımız hakkında çok şey anlatıyor.

İnsanlar bir başkasının yüzüne baktıklarında ilk göze çarpan özelliğin gözler olduğu söylenir. Aynı şekilde insanlar genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini kendi yüzlerinde ilk gözlerde görmeye başlarlar. Zamanın doğal etkileri, kalıtım ya da fiziksel yorgunluk gibi faktörler, kişinin daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olabilecek gözlerde değişikliklere neden olur.

Göz çevresindeki yoğun kırışıklıklar, göz altındaki kabarık torbalar, göz altına birikmiş aşırı gevşek cilt, ince çizgiler ve kırışıklıklar, göz kapağı ameliyatının harika bir çözüm olabileceğini gösteren unsurlardır.

Alt göz kapaklarınızda fazla deri, koyu halkalar veya gözünüzün altında belirgin “torbalar” varsa, zayıf veya yorgun bir görünüme neden olan çukurluk varsa, çözüm alt göz kapağı ameliyatı olabilir. Göz kapağı derisini sıkılaştırarak ve tükenmiş bölgelere hacmi geri kazandırarak, genç enerjinizi ve kişiliğinizi daha doğru yansıtan tazelenmiş ve sağlıklı görünen gözlere sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Veya Blefaroplasti Nedir?

Sarkık, yorgun görünen gözler, bir kişinin canlı karakteri ve enerjik ruhunu yansıtmayabilir; bu durumlarda kişi alt göz kapağı ameliyatı için uygun bir aday olabilir. Alt göz kapağı ameliyatı, alt göz kapağındaki fazla göz kapağı derisinin cerrahi olarak düzeltilmesinin yanı sıra alt göz kapaklarındaki şişkin yağ ceplerinin veya “torbaların” cerrahi olarak çıkarılmasıdır.

Göz kapağı ameliyatı, zamanla “çökmüş” veya kırışmış gözlere hacim veya çerçeveyi geri kazandırmaya da yardımcı olabilir. Blefaroplasti, hastanın endişelerine ve istenen sonuca bağlı olarak üst ve alt göz kapağına aynı anda veya tek tek yapılabilir. Blefaroplasti, optimum sonuç için genellikle Yüz ve Boyun germe ameliyatı ile eşleştirilir.

Göz çevresindeki farklı sorunları hedef almak için kullanılabilecek birkaç cerrahi teknik vardır. Göz çukurlarının, şakakların ve yanakların etrafına yağ enjeksiyonu genellikle göze hacim kazandırmak ve gözlere daha genç bir kontur kazandırmak için Blefaroplasti ile birlikte yapılabilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Adayı Mıyım?

Alt göz kapağı estetiği için kimin aday olabileceğini belirlerken yaş, mutlaka belirleyici faktör değildir. Kalıtsal faktörler, yaşlanma, kilo dalgalanması ve hatta doğum sonrası hacim kaybı, yorgun görünen gözlere katkıda bulunabilir. Aslında, göz kapağı ameliyatı arayan birçok hasta, çok küçük yaşlardan itibaren “ağır” göz kapakları veya göz altı “torbaları” olduğunu anlatır.

Alt Göz Kapağı Cerrahisinin Riskleri Nelerdir?

Göz kapağı ameliyatının herkese göre olmadığını unutmamak gerekir. Plastik cerrahınızın tavsiye ve talimatlarını ameliyattan önce ve sonra izleyerek belirli riskleri en aza indirmeye yardımcı olabilirsiniz. Özel konsültasyonunuz sırasında göz kapağı ameliyatınızla ilgili tüm olası riskleri ayrıntılı olarak size açıklanacaktır.

Ameliyat öncesi tarama süreciniz, gelecekte komplikasyonları önleyebilmemiz için alt göz kapağı estetiği için ideal bir aday olup olmadığınızı belirlemek için tasarlanmıştır. Sedasyon veya genel anestezi altında yapılan ameliyatla ilişkili komplikasyonların tam bir listesini görmek için buraya tıklayın.

Alt Göz Kapağı İyileşme Süreci!

Alt Göz kapağı estetiğini takiben, hastaların bir aile üyesi veya arkadaşıyla aynı gün evlerine dönmelerine izin verilecektir. Enfeksiyon riskini azaltmak için antibiyotikler ve ağrı kesici ilaçlar reçete edilir. Hastalar genellikle programlarına 1 hafta ara vermeyi tercih ediyorlar.

Dikişleri almak için 7. Gün kontrole gelmeleri gerekmektedir. Çoğu hasta, iyileşme süreci boyunca soğuk kompres kullanır ve şişlik ve morarmaların çoğunun 1 hafta içinde azaldığını görür. Kalan haftalarda, göz kapağı ameliyatı izleri iyileşmeye devam eder ve çoğu hasta için neredeyse farkedilemez hale gelir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.