Gıdı liposuction iyileşme süreci nasıl ilerler, gıdıya liposuction yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenleri içeriğimizde derledik. Gıdı bölgesinde yer alan yağlanma ve sarkmalar ortaya estetik açıdan kötü bir görüntünün çıkmasına neden olmaktadır.

Kadın ve erkeklerin sıkça başvurduğu bir yöntem olan gıdıya liposuction işleminde bölgede yer alan fazlalıklar alınarak germe işlemi yapılmaktadır. Böylelikle ortaya daha iyi bir görüntü çıkmaktadır. Gıdı bölgesinde yer alan yağlanma probleminin birçok nedeni bulunmaktadır.

Genetik yapı, beslenme tarzı, kilo alıp verme sonucunda gıdı oluşabilmektedir. Ayrıca çene yapısı zayıf olan kişilerde de gıdı bölgesinde yağlanma olması sonucu sarkma görüntüsü meydana gelebilmektedir. Tüm bu sorunların çözümü için gıdı liposuction yaptırmak kalıcı sonuçlar veren başarılı bir uygulamadır.

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde estetik cerrahi uzmanı kişiyi fiziki muayene ile değerlendirir. Fiziki muayene sırasında gıdıda yer alan fazlalık belirlenir. Belirlenen alan kalem yardımı ile çizilir. Sonrasında kişi işleme alınır.

  • İşlem öncesinde lokal anestezi yapılır.
  • Lokal anestezi sonrasında gıdı bölgesinde çenenin hemen altından küçük bir kesi yapılarak kanüller yerleştirilir.
  • Yağların alınması için çok ince uçlu liposuction kanülleri kullanılır.
  • Kanüller yardımı sayesinde vakumlama yapılarak fazla yağ alandan uzaklaştırılır.
  • Çene altındaki tüm yağ alındıktan sonra kesi kapatılır ve işlem sona erer.
  • Daha sonra çene bölgesini baskı uygulayan bir yüz askısı uygulanır. Bunun kullanım amacı sarkmayı ve ödemi önlemektir.
  • Gıdı liposuction işlemi ortalama 30 dakika 1 saat kadar sürmektedir.
  • İşlem sonrasında hasta aynı gün taburcu olup günlük hayatına geri dönebilir.
  • Yüz korsesinin 1 hafta süre ile düzenli kullanılması iyi sonuç için oldukça önemlidir.

Gıdı Liposuction Sonrası Kaç Gün Korse Takılır?

Operasyon sonrasında iyileşme döneminin ilk 7 günü mutlaka korse takılması gereklidir. Korse sayesinde gıdı bölgesi daha iyi şekil alır. Bu nedenle hastanın doktorun tavsiyesine uyarak korseyi düzenli ve doğru bir şekilde kullanması gereklidir.

Gıdı Liposuction Sonrası Sarkma Olur mu?

Liposuction işlemi sonrasında çoğu kişi gıdı bölgesinde tekrar yağlanma ve sarkma olup olmayacağını merak eder. İşlem sonrasında kişinin genetik yapısı, beslenme şekli ve hayat tarzına bağlı olarak tekrar sarkma oluşması nadiren de olsa görülebilen bir durumdur.

Bu durumun önüne geçmek tekrar sarkma olmasını engellemek için sağlıklı beslenip kilo almamaya çalışmalı, düzenli spor ve egzersizler yaparak formunuzu korumalısınız. Gıdı bölgesinin sarkmasını engelleyecek çene egzersizlerini ve yüz yogasını yaparak mevcut şekli kolayca koruyabilirsiniz.

Gıdı Liposuction Sonrası Şişlik Ne Zaman İner?

Operasyondan yaklaşık 2-4 hafta sonrasında oluşan şişlikler tamamen inecektir. Şişkinliklerin azalması ile birlikte gıdı hattı ortaya çıkacak ve şekillenme başlayacaktır. Tamamen istenilen sonucu görmek için ortala 3 ay kadar beklemek gerekir. Bu süreç sonunda gıdı bölgesinin şekli kusursuz ve eski görünümüne göre oldukça iyi bir halde olacaktır.

Gıdı Liposuction dan Sonra Ödem Nasıl Atılır?

Ödemin vücuttan atılması için beslenme şekline dikkat etmek gerekir. Özellikle ödeme neden olan yiyeceklerden uzak durmalısınız. Tuz, yağlı yiyecekler, karbonhidrat ve baharat tüketimi minimum düzeyde olmalıdır. Bunun haricinde günlük en az 2,5 litre su tüketimine dikkat etmelisiniz.

Su tüketimi yeterli olmaz ise vücutta oluşan ödemi atmanız zorlaşır. Ödemin atılması için su miktarının yeterli olması gerekir. Beslenme haricinde ödemenin atılması için masaj ve yüz yogası yapabilirsiniz. Gıdı bölgesine yapılan doğru masaj hareketleri sayesinde ödemin vücuttan atılması desteklenir. Ayrıca gıdının şekli korunur.

Gıdı Liposuction Ne Zaman İyileşir?

gıdı liposuction Gıdı bölgesine yapılan liposuction işlemi bir hafta gibi kısa bir sürede iyileşmeye başlar. Bu süreçte korse kullanmanız iyileşme süresini azaltacak ve bu süre zarfı sonunda daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. 1 haftalık süre sonunda gıdı bölgesine yapılan işlemden dolayı kendiliğinden gerilme başlar. Zamanla bu gerilme gıdının daha iyi ve şekilli görünmesini sağlar.

Gıdı Liposuction İz Kalır mı?

Liposuction işlemi yapılırken ince uçlu kanüller kullanılır. Bu kanüllerin girişi için çok küçük kesiler oluşur. Oluşan bu kesiler oldukça küçük olduğu için işlem sonrasında iyileşme dönemi bitince kendiliğinden geçer. Kısacası ortaya herhangi bir işlem izi çıkmaz.

Gıdı Liposuction Tehlikeli mi?

Estetik operasyonlarda tehlikeden çok risk durumu vardır. Operasyon uzman doktor tarafından doğru bir şekilde yapılmadığı sürece ortaya sağlık ve estetik görüntü açısından riskler çıkabilmektedir. Fazla işlem yapılması gıdı bölgesinin şeklinin tamamen bozulmasına, morluk ve ödemin kalıcı olmasına neden olabilmektedir. Burada önemli olan nokta ne kadar liposuction yapılacağının belirlenmesidir. Kararında ve yeterli liposuction yapıldığı sürece herhangi bir tehlike de söz konusu olmayacaktır.

Gıdı Liposuction Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Operasyon sonrasında ilk 3 gün duş almamanız gerekir. Üç günlük süreçten dikkatli bir şekilde gıdı bölgesine çok fazla su gitmeden duş alabilirsiniz. Bu süreçte bandana kullanırken mutlaka gıdı bölgenize masaj yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yapılan masajlar sayesinde gerilme sağlanmaktadır.

Masaj yaparken dikkatli olmalısınız. Doktorunuzun önerdiği kremi sürüp sonrasında parmaklarınız yardımı ile boyundan gıdıya doğru yani yukarı doğru hareketler ile masaj yapmalısınız. Yer çekiminin tersi yönüne yapılan bu masaj hareketleri sayesinde gıdı bölgesinde sarkmalar engellenir ve işlem sonrası ortaya çıkan görüntü daha başarılı olur. Masajın yanı sıra gıdı bölgesine yapılan yogalarda oldukça etkilidir.

Gıdı Liposuction Fiyatları

Gıdı liposuction uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar gıdı liposuction hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha güzel ve estetik görünüme kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak gıdı liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın