Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları yaşlılık etkilerinin silinmesinde etkili bir rol oynar. İleri lazer teknolojisi, dolgu uygulamaları ve ses dalgaları kullanılarak ameliyata gerek kalmadan yüz gençleştirme işlemleri yapılabilir. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan daha pratik bir şekilde gençleşmek isteyen kişiler için ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları önerilir. Ameliyatsız yüz gençleştirme seansı acısız ve ağrısız olarak tamamlanır. Bu işlemler cildinizdeki kırışıkların azalmasında, cilt sarkmasının toparlanmasında ve cilt deformelerinin tedavi edilmesinde etkili sonuçlar yaratır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulamaları

Dolgu Uygulaması

Yüz dolgusu ciltteki kırışıkların doldurularak daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Yaş faktörü ile birlikte cildimizdeki yağ dokusu azalır ve cilt sarkmaya başlar. Eğer cildiniz hacim kaybetmeye başladıysa dolgu uygulaması yaptırabilirsiniz. Dolgu uygulamaları genellikle yüzün üst bölgelerine yapılır. Elmacık kemiklerini daha belirgin bir hale getirmek, göz altındaki çukur görüntüyü ortadan kaldırmak, çene hattını belirginleştirmek ve burun kemerini daha düz göstermek için yüz dolgusu yapılabilir. Yüz dolgusunun kalıcılığı 6 ay ila 2 yıl arasında değişmektedir.

Ulthera

Ulthera yani Ultherapy ultrason enerjisini kullanarak ciltte lifting etkisi yaratır. Ulthera işleminde cildin alt katmanlarına inilerek kontrollü hasar yaratılır. Derinin alt tabakasında meydana gelen bu hasar cildin sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur. Cilt tekrar kolajen üretmeye başlayarak cildin gençleşmesini sağlar. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarından en etkili olanlarından biri Ulthera’dır. Ulthera tek seansta tamamlanır ve etkisini ömür boyu görebilirsiniz.

Thermage

Thermage uygulaması ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasında en başarılı olanıdır. Anti-aging uygulamaları arasında önemli bir yere sahip olan Thermage, radyo frekanslarını kullanarak cildin gerilmesini sağlar. Radyo frekans enerjisi cilt altına ulaşarak kolajen üretimini tetikler. Böylece elastin bantları da sıkılaşarak cildin daha gergin görünmesini sağlar. Thermage uygulaması her mevsim yapılabilir ve bir seans yeterli olur. Thermage seansından sonra işlemin etkisini birkaç ay sonra görebilirsiniz.

İple yüz germe

Ameliyatsız iple yüz germe işlemi ciltte lifting etkisi yaratır. Cildi yukarıya kaldırarak daha genç ve sıkı görünmesini sağlar. İple yüz germe uygulamasında medikal ipler kullanılır. Medikal ipler minik iğnelerle birlikte cilt altına yerleştirilir ve yukarı doğru asılır. Zamanla medikal ipler eriyerek yok olur fakat cilt iplerin etrafında oluşturduğu lifting etkisini korumaya devam eder. Yani ipler vücudunuzdan atılsa da yüzünüz gergin ve sıkı görünmeye devam edecektir.

Bir yanıt yazın