Yüzün orta kısımları zamanla yaş faktörüyle sarkmaya başlar. Kollajen dokusunun azalması kişinin yüz hatlarının aşağı doğru sarkmasına neden olur. Yüzün orta kısmı burun kenarlarındaki oluklar, dudak kenarlarının yatay hizası ve gözümüzün dış çizgisinden aşağı doğru çevrelenen bölümdür.

Bu bölgede meydana gelen sarkma kişilere yorgun ve yaşlı bir hava katar. Teknolojinin en yeni imkanlarından faydalanarak yapılan endoskopik orta yüz germe ameliyatı göz altı torbalarını ortadan kaldırır, yanaklara eski dolgunluğunu kazandırmayı hedefler. Yaşla birlikte eriyen yağ yastıkları doldurularak kişiye dolgun ve belirgin yüz hatları yaratılır.

Orta Yüz Germe

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yüz Neden Sarkar?

Cilt yaşlandıkça deri kalitesi düşer. Zamanla cildin parlaklığı azalır, pembe cilt rengi kahverengi-sarı arasında bir tona dönüşür. Yüzün daha dolgun ve genç görünmesini sağlayan yağ adacıkları yaş faktörüyle azaldığı için gevşek olan deri sarkmaya başlar.

Yağ adalarını tutan bağlayıcı ligamanlar gevşeyerek bu yağ adalarını eskisi kadar sıkı tutamamaya başlar. Göz altı torbalarını tutan yağ adaları ve yanaklardaki yağ dokusu azaldığı için ciltte deformasyon görülür.

Yaşlanma süreci ile birlikte yanak bölgesindeki yağlar iyice aşağı iner, burun kenarındaki oluklar derinliğini arttırır. Bu aşamadan sonra ciltteki sarkmayı kozmetik kremlerle engellemek ve ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Bunu tedavi etmek için endoskopik orta yüz germe ameliyatı yaptırmanızı öneriyoruz.

Endoskopik Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Endoskopik yüz germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Saçlı deri ve ağız içinden küçük kesiler açılır. Bu kesilerden endoskopik minik kameralar içeri sokularak sarkan yağ dokusu olması gerektiği yere kaldırılır.

Yağ yastıklarının yukarı alınmasıyla tamamlanan orta yüz germe ameliyatı genellikle 2 saat kadar sürer. Orta yüz germe ameliyatından sonra yüzünüzdeki çökük görüntü ortadan kalkar ve daha genç bir havaya kavuşursunuz.

Ağız kenarındaki kırışıklıklar kaybolur, elmacık kemikleriniz daha dolgun görünür. Endoskopik yüz germe ameliyatında iz kalmaz. Klasik yüz germe ameliyatlarındaki belirgin izlerden korkuyor, daha pratik bir şekilde izsiz bir ameliyat ile genç görünmek istiyorsanız endoskopik yüz germe ameliyatının avantajlarından yararlanmalısınız.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Orta yüz germe ameliyatından sonra hasta bir gün hastanede kalmalıdır. Her ameliyatta olduğu gibi orta yüz germe ameliyatında şişlikler ve ödem oluşabilir. Bu şişlikler bir hafta sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Kişi, yedinci günden itibaren günlük hayatına geri dönebilir.

Ameliyattan 10 gün sonra saç deriniz de ki dikişler alınacaktır. Ağız içindeki dikişler kendiliğinden eriyen dikişlerdir, bunların alınmasına gerek olmaz.

Üst dudak kısalığı olarak da bilinen lip lift ameliyatı, üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun olmayan hastalara uygundur. Bu işlemde, üst dudak, kolumella tabanı (burnun orta sütunu) ile dudağın kırmızımsı pembemsi yerin arasındaki bölgeyi ifade eder.

Plastik cerrahide normal olarak bu alanın ideal uzunluğu 12-15 milimetre arasındadır. Bununla birlikte, bu aralık kişilerin yüz hatlarına ve yüzünün büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Lip lift yani dudak kaldırma ameliyatında kişilerin bu bölgesindeki mesafeyi azaltarak dudaklarına melek kanadı etkisi yaratmayı amaçlıyoruz.

Orta Yüz Germe Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Orta Yüz Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın