Nano Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Nano yağ transferi, yağ enjeksiyonunda kullanılan, teknolojik gelişmeler ile birleştirilmiş son tekniktir. Vücutta fazla olan bölgelerden alınan yağ, işlemden geçirilerek, daha sonra hacim kaybetmiş veya hacim ihtiyacı olan bir vücut bölgesine aktarılır. Bu tedavi, hedeflenen vücut bölgelerinin konturlarını yeniden şekillendirmek ve iyileştirmek için kullanılır.

Bir Kişinin Yaşını Gösteren Nedir ve Bunu Tersine Çevirmenin Bir Yolu Var mı?

10 yıl önceki bir fotoğrafınıza bakın ve neden daha genç göründüğünü sorgulayın. Gözlerinizi, yüz kıvrımlarınızı ve yüz hacminizi inceleyin. Yüzünüzün, muhtemelen şimdi olduğunuzdan daha da zayıf olmasına rağmen, 10+ yıl önce bugün olduğundan daha “dolgun” göründüğünü fark edeceksiniz. Bu yaşlanma olgusu, yüzünüzde bulunan 7 ana yağ yastığının her birinde yaşanan yağ kaybından kaynaklanır. 20 yaşından sonra her yıl 3-5 ml yağ kaybedersiniz ve yüz daha sonra bir balon gibi sönerek daha yaşlı görünmenizi sağlar. Bu süreç genellikle başlangıçta, kötü ışıkta koyu halkaların bizi yorgun ve yaşlı gösterdiği göz altlarında daha da belirgin hissedilir.

Her Yıl Yüzümüzdeki Yağları Kaybedersek, Neden Onu Kendi Yağımızla Değiştirmeyelim?

Son 20 yıldır büyük ilaç şirketleri, yüzünüzü doldurmak ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için birkaç sentetik enjekte edilebilir polimer geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Elbette hepsi patentli ve çok faydalı.  Dermal dolgular tek başına günümüz estetik cerrahi piyasasında çok değerli bir yerde!  Bu yapay dolgu maddelerinin hiçbiri doğal değildir ve her biri yüzünüzde çok uzun süre kalmadığı için hacim sorununa yalnızca geçici bir çözüm sağlar. Yağınızın neden dünyanın en mükemmel dolgu maddesi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Yüzünüz ve Elleriniz İçin En İyi Dolgu Kendi Yağınızdır, İşte Nedeni:

Nano Yağ transferi, bir kusuru düzeltmek veya üstteki cildi gençleştirmek için vücudunuzun bir bölgesinden yağın alındığı ve başka bir bölgeye yerleştirildiği bir işlemi ifade eder. Bu doku size ait olduğu için yağ transferinin güvenlik ve yan etki profili diğer tüm dolgu türlerinden üstündür. Yağ dokunuz ayrıca vücudunuzdaki diğer dokulardan daha fazla yaşayan kök hücre içerir; Nano Fat’in, yani nano yağ enjeksiyonunun yara iyileşmesini, pigmentasyonu ve cilt dokusunu ve genel görünümü iyileştirme gibi cilt gençleştirmeyi destekler. Yağ transferi kalıcı bir doku transferidir, bu nedenle sonuçlar uzun yıllar sürer!

Nano Yağ Enjeksiyonu Tedavi Alanları

Genellikle, yağ istenilen fazla bölgelerden örneğin; basenlerden, kollardan veya karın bölgesinden alınır. Nano yağ formuna dönüştürülür. Şekil ve konturları düzeltmek için göğüslere, kalçalara ve hatta hacim gereken yüze transfer edilir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Tedavi Adayları

Aşağıdaki durumlarda Nano yağ transferi tedavisini tercih edebilirsiniz:

 • Yüzünüz belirli bölgelerden hacim kaybetti ise
 • Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yeniden tanımlanması gereken zayıflıklarınız varsa
 • Göğüslerinizin veya kalçalarınızın daha dolgun görünmesi için hacme ihtiyacı varsa
 • Tedaviden gerçekçi sonuçlar bekliyorsunuz
 • İyileşme sürecini engelleyebilecek ciddi bir tıbbi durumunuz yoksa

Nano Yağ Enjeksiyonu Nedir?

nano fat Doktorunuz, aşırı yağ içeren bir vücut bölgesindeki yağı gidermek için vaser liposuction ile mikro kanüller kullanacaktır. Daha sonra yağ greftleri, görünümü iyileştirmek için yağa ihtiyaç duyan vücut bölgesine enjekte edilir. Kanüller, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için çok küçüktür. Nano yağın boyutu daha küçüktür ve toplanan yağ greftleri cilt durumunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Cilt dokularını onararak ve canlandırarak cilt gençleşmesini uyaran fazla miktarda mezenkimal hücreye sahiptir. Bu nedenle yüzde oluşan kırışıklık ve ince çizgilerin boşluklarını doldurmak için nano yağ greftleri kullanılır.

Yağ Alma

Yağ, 30 dakikadan fazla sürmeyen güvenli ve kolay bir şekilde elde edilir. Ağrıyı önlemek için sedasyon anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Kişiden kişiye değişen yağ fazlalığı olan vücut bölgelerinden yağlar toplanır.

Yüz için yağ alınırken genellikle karın, belden veya popodan alınır. Minimum boyutta toplanır ve steril koşullar altında hemen emülsiyon haline getirilir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Süresi

İyileşme süresi her kişi için farklılık gösterebilir, ancak her hastaya bazı genel talimatlar verilir.

Hastalar tedavi edilen bölgede şişlik ve ödem yaşayabilir. Ancak yara izi veya morluk oluşmaması için minik kanüller kullanılır.

İyileşme süreci engellenebileceği için hastalardan herhangi bir antiinflamatuar ilaç kullanmaktan kaçınmaları istenecektir.

Hastalar tedaviden sonra birkaç gün istirahat etmelidir.

Soğuk kompresler rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Nano Yağ Transferinin şu Faydaları Vardır:

 • Hızlı sonuç verir.
 • İnce ve doğal görünümlü sonuçlar üretir.
 • Önemli bir iyileşme süresi gerektirmez.
 • İyileşme diğer tedavilere göre daha rahattır.
 • Enjekte edilen bölgede iki veya daha fazla gün içinde inen şişlik dışında herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • İşlemle ilgili herhangi bir risk veya komplikasyon yoktur.

Nano Yağ Transferi Sonuçları

Nano yağ transferinin sonuçları hemen görülür ve 3 yıldan fazla sürecektir. Nano yağ canlı bir grefttir, bu da sonuçlarının herhangi bir dermal dolgu türünden daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir.

Yağ transferi prosedürleri son yıllarda popülerlik kazanmaktadır ve giderek daha fazla hasta yüzdeki çizgileri düzeltmek, kalçalarını geliştirmek veya meme büyütme sonuçlarını iyileştirmek için kendi yağlarını kullanmayı tercih etmektedir.

Ama yağ enjeksiyonunun 1800’lerin sonlarından beri var olduğunu biliyor muydunuz? Yağ transferinin ilk günleri rekonstrüktif prosedürlere odaklanmış ve bir dizi riskle birlikte gelse de cerrahların teknikleri, prosedürün güvenliğini ve sonuçların uzun ömürlülüğünü geliştirmek için uzun yılları olmuştur.

Nano Yağ Neden Değerlidir?

Toplanan yağ daha sonra yağı diğer sıvılardan ayırmak lipo cube denen bir alet ile işlenir. Sonuç, küçük yağ parçacıklarının pürüzsüz bir sıvı konsantrasyonudur.

Bu konsantrasyon daha sonra ultra ince bir iğne “kanül” kullanılarak ilgili bölgelerinize yeniden enjekte edilir. İğne çok küçük ve yağ konsantrasyonu çok düzgün olduğundan, ayrıntılı değişiklikler ve doğal görünümlü sonuçlar oluşturmak için doğrudan küçük alanlar hedeflenebilir. Hem çok taze, hem de ayrışmış bu özel yağınız bu yüzden çok değerlidir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Güvenli Midir?

Bu teknikte deneyimli, kurul onaylı bir plastik cerrah tarafından yapıldığında nano yağ greftleme çok güvenlidir. Aslında, dermal dolgu maddelerine giderek daha popüler bir alternatif haline geliyor, çünkü tedavi vücudunuzla %100 biyo-uyumludur, bu da vücudunuzun enjekte edilen materyali reddetme veya alerjik reaksiyona girme riskini ortadan kaldırır.

Nano Yağ Enjeksiyonu Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

Nano yağ aşılama, yaşla ilgili çeşitli sorunları tedavi etmek için dolgu maddelerine benzer şekilde kullanılabilir:

 • Daha genç bir görünüm için yanaklara ve orta yüze hacim katın
 • Kırışıklıkların görünümünü pürüzsüzleştirir
 • Cildin daha sıkı ve gergin görünmesine ve hissetmesine yardımcı olun
 • Yüz ve boyundaki krep cilt görünümünü iyileştirin
 • Ellerin görünümünü gençleştirin
 • Yara izlerinin görünümünü azaltın

Aslında, nano yağ enjeksiyonu genellikle dolgu maddelerinden daha iyi sonuçlar sağlayabilir ve hastalar, genel cilt kalitesinin artması ve cilt renk bozukluklarının hafifletilmesi dahil olmak üzere ek faydalar bildirmektedir.

Nano Yağ Enjeksiyonu İçin İyi Bir Aday mıyım?

Nano yağ aşılama çok az miktarda yağ gerektirmediğinden, hastalarımızın çoğunun, doğal olarak zayıf hastalarda bile, hasat edecek kadar yağa sahip olduğunu gördük. Doktor ile görüşmeniz sırasında, endişelerinizi dinleyecek ve nano yağ aşılamanın sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için potansiyel liposuction alanlarını inceleyecektir.

Nano Yağ Enjeksiyonundan Sonra Sonuçlar Ne Kadar Sürer?

Aşılanan yağın bir kısmının vücudunuz tarafından metabolize edilmesi normal olsa da yıllarca sürebilecek ani bir iyileşme fark etmelisiniz. Bir dizi iki ila üç tedavi gören hastaların, idame tedavisi için genellikle iki ila üç yıl bekleyebileceğini bulduk.

Doktorunuz, enjekte edilen yağın %40’a kadarı eriyebileceği için, optimal sonuçları sağlamak için birden fazla tedaviyi planlamanızı şiddetle tavsiye eder.

Nano Yağ Enjeksiyonu mu Dermal Dolgu Maddeleri mi?

Nano yağ greftleme ve dolgu maddeleri arasındaki bazı benzerlik ve farklılıkları zaten ele aldık, ancak nihayetinde, bir hasta için işe yarayan şey, bir başkası için işe yarayandan tamamen farklı olabilir. Nano yağ enjeksiyonunun birçok hasta için harika bir seçenek olabileceğini gözlemledik, ancak herkes için geçerli bir seçenek olmayabilir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yağ transferi fiyatları yapılan alana göre değişkenlik gösterir. Nano fat fiyatını belirleyen bir diğer unsur ise hekimin tecrübesi ve bu konuda uzmanlaşmış olmasıdır. Nano Yağ enjeksiyonu fiyat bilgisini Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Nano Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın