Kol germe özellikle üst kol bölgesine uygulanan tedavileri içerir. Üst kolların özellikle yağ toplama eğilimi daha fazladır. Yağlanma meydana geldikçe, üst kollardaki deri genişler ve yaşla beraber sarkma eğilimi gösterir. Daha sonra oluşabilen her kilo kaybında ise, bu fazla ve yapısal olarak daha ince olan derinin  toparlanması çok zor veya imkansızdır. Bu sorunlardan herhangi birini çözmek için, tüm doğal yöntemler tükendiğinde kol germe estetiği mutlak gereklilik olabilir.

Yaşlanma ile birlikte de kolajen ve elastin üretimi yavaşladığından kollarımızdaki cilt yapısını kaybeder ve daha da fazla sarkmaya başlar. Fazla cilt rahatsız edici olabilir ve gizlenmesi neredeyse imkansız olabilir. Özellikle aşırı kilo kaybından sonra kollarınızdan aşırı deri sarkması görmek cesaret kırıcıdır. 

Kol germe estetiği özellikle üst kol bölgesine uygulanan tedavileri içerir. Üst kolların özellikle yağ toplama eğilimi daha fazladır. Yağlanma meydana geldikçe, üst kollardaki deri gerilir. Daha sonra oluşabilen her kilo kaybında ise, bu fazla ve yapısal olarak daha ince olan derinin  toparlanması çok zor veya imkansızdır. Bu sorunlardan herhangi birini çözmek için, tüm doğal yöntemler tükendiğinde kol germe mutlak gereklilik olabilir.

Yaşlanma ile birlikte de kolajen ve elastin üretimi yavaşladığından kollarımızdaki cilt yapısını kaybeder ve daha da fazla sarkmaya başlar. Fazla cilt rahatsız edici olabilir ve gizlenmesi neredeyse imkansız olabilir. Özellikle aşırı kilo kaybından sonra kollarınızdan aşırı deri sarkması görmek cesaret kırıcıdır. 

Kol estetiğinde uygulanan prosedürün hedefi, kolunuzun şeklini koltuk altından dirseğe kadar tanımlayan alttaki dokuyu sıkılaştırmak ve pürüzsüzleştirmektir.

Kol Estetiği ile İnce ve Gergin Kollara Kavuşun!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Kol Germe Estetiği Nedir?

Kol germe ameliyatı, “brachioplasty” , üst kollarda oluşan sarkık deri ve fazla yağı çıkarmak için tasarlanmış bir cerrahi işlemdir. Prosedür, kolunuzun şeklini koltuk altından dirseğe kadar tanımlayan alttaki dokuyu sıkılaştıracak ve pürüzsüzleştirecektir. Sarkan deri ne yazık ki kendiliğinden sıkılaşmayacak. Kilo dalgalanmaları, yaşlanma ve hatta genetik bile üst kollarınızın sarkmasına neden olabilir.

Kilo kaybı ve egzersiz harikadır ve daha iyi kas sıkılaşması ile sonuçlanır. Ancak fazla yağ ve sarkık deriyi gidermenize yardımcı olmazlar. Fazla deri ve yağ nedeniyle üst kollarınızın alt kısmı sarkık veya gevşek görünüyorsa kol germe sizin için tek çözüm olabilir. Kol germe ameliyatı, üst kolları daha ince hale getirmek için vaser liposuction kullanarak lokalize yağ ceplerini tamamen ortadan kaldırır. Liposuction ile kombine olan kol germe ameliyatı, kas tanımının ortaya çıkmasını sağlamak için koldaki dokuları çıkarır. Altta yatan dokular yumuşatılıp sıkılaştıkça kol şekli daha toplanır ve belirginleşir.

Kol germe estetiği ile konforunuzu artırın!

Aşağı doğru sarkan aşırı sarkık kol derisi, sürtünme gibi fiziksel rahatsızlığa neden olabilir. Ayrıca, belirli giyim tarzlarını giymekten ve belirli açık hava etkinliklerine katılmaktan vazgeçirebilir. Kol germe ameliyatı ile yapılan kol estetiği fazla dokuyu azaltır, bu da özgüveninizi geri kazandırır!

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Genel anestezi, ameliyat sırasında herhangi bir ağrıyı ortadan kaldırmak için tipik olarak kol germe ameliyatından önce hastane ortamında uygulanır. Kol germe ameliyatı çeşitli kesi teknikleri ile yapılabilir. Kol germe ameliyatınız için yapılacak kesi, gevşeklik miktarına ve fazla dokunuzun konumuna göre belirlenecektir. Kesi genellikle koltuk altından dirseğe kadar uzanır, ancak daha az alanın ele alınması gerekiyorsa daha kısa olabilir. Bu kesi kolun iç tarafına veya kolun arkasına saklanabilir.

Hastaların üst kollarında önemli derecede fazla yağ bulunduğu durumlarda liposuction mutlaka yapılacaktır. Liposuction, aynı zamanda kas tanımının görünümünü iyileştirmek için küçük, lokalize yağ birikintilerini ortadan kaldırır. Altta yatan dokular sıkılaşıp yeniden şekillendirildikten sonra, cilt yeni üst kol hatlarının üzerinde sıkılaşacaktır. Fazla cilt tamamen çıkarılacaktır.

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci!

Kol germe ameliyatından hemen sonra kesileri kapatmak için cilt bandajları kullanılabilir. Erimeyen dikişler kullanılıyorsa, prosedürünüzü takip eden bir ila iki hafta içinde dikişlerin alınmaları gerekecektir. İyileşme sürecinde biriken ödemi genellikle birkaç gün içinde medikal masajlar sayesinde çıkarılır.

İlk gece yorgun ve ağrılı hissetmeyi beklemelisiniz. Tedavi bölgesinde geçici morluk, şişlik ve rahatsızlık gelişecektir. Kollarınızı olabildiğince yüksekte tutun ve dolaşımı artırmak için yapabildiğiniz anda kısa, hafif yürüyüşlere başlayın. Çoğu hasta 7 gün sonra normal aktivitelerine geri döner. İyileşme sürecini bozabilecek herhangi bir aktiviteden uzak durmaya devam etmek önemlidir. Kol germe ameliyatı sonrası 4. ila 6. hafta çoğu hasta tamamen iyileşmiş hisseder.

Kol Germe Estetiği fiyatı nedir?

Kol germe fiyatları ameliyatın yapılacağı hastaneye ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Kol germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir