İple Boyun ve Gıdı Germe

Vücudumuzda yer çekiminin etkisiyle ilk sarkan yerlerden biri çenenin yan kısımları ve çene altında yer alan gıdı bölgesidir. Boyun ve gıdı bölgesinde kırışıklar ve sarkmalar kişilerin yaşlı görünmesine yol açan ve yaşlarının olduğundan daha büyük durmasına neden olan faktörlerdendir. İple boyun ve gıdı germe estetiğinde hastaların boyun bölgesindeki kırışıklar giderilir, fazla olan deri gerilerek daha fit ve genç bir görünüm yakalanır. İple boyun ve gıdı germe estetiği oldukça güvenli ve etkili estetik ameliyatlardandır.

Boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmanın nedenleri nelerdir?

Boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmaların bir kısmı genetik faktörlerden dolayı meydana gelir. Bunun yanı sıra çene kemiğinin gelişiminin geride kalması, aşırı kilolu olmak, yaş faktörünün ve yerçekiminin etkisi ile boyun ve gıdı bölgesinin aşağı sarkması, cildin gevşekliğinin artması gibi sebepler boyun ve gıdı sarkmasına yol açar. Bu nedenlerden dolayı çene hattı dümdüz bir görüntüye dönüşebilir, ağız çizgisinden başlayarak çeneye kadar süregelen bu çizgi estetik dışı görünür. Bu problemi gidermek için iple boyun ve gıdı germe estetiği yaptırabilirsiniz.

İple boyun ve gıdı germe estetiği kimlere uygundur?

Boyun ve gıdı bölgesinde sarkma olan kişiler estetik ameliyat ile bu durumu düzeltebilir. Kişinin yaşı, çene ve gıdı bölgesindeki sarkmanın derecesi, cildin gevşekliği ve bu bölgenin özellikleri dikkate katılarak sizin için en uygun ameliyat yöntemi seçilir. İple boyun ve gıdı germe estetiğinin en önemli amacı çene görüntüsü en ideal ve normal seviyeye taşımaktır. Gıdı bölgesindeki fazla yağdan ve sarkık görüntüden kurtularak daha estetik bir görüntü amaçlanır.

İple boyun ve gıdı germe estetiği yaptıracak olan kişilerin aşırı sigara kullanması ve şeker hastası olan kişiler için ameliyat sorun yaratabilir, ameliyattan önce mutlaka test yapılması ve sağlık kontrollerinden geçirilmesi önerilir.

İple boyun ve gıdı germe estetiği nasıl yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve genellikle iki saat sürer. Boyundaki sarkma ve çenede oluşan bombeli görüntünün ortadan kaldırılması için medikal iplerle bu bölge asılır. İple boyun ve gıdı germe estetiği oldukça güvenlidir, emilimi yüksek ipler tercih edilir. Ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmaz, küçük izler ameliyat sonrası görünürlüğünü kaybeder. Ameliyattan sonra boyun bölgesinde 10 gün kadar bandajlar takılı kalır. Böylece ameliyat sonrası iyileşme süreci daha risksiz ve güvenli geçer.

Ameliyattan iki hafta sonra kendinizi çok daha iyi hissedecek ve daha genç göründüğünüzü fark edeceksiniz. İhtiyaç halinde kişiler kombine ameliyatlarla yüz bölgesinde de germe, sıkılaştırma veya yağ dolgusu gibi estetik girişimlerle baştan aşağı genç görünebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.