Hollywood yanağı son yılların en popüler estetik ameliyatlarından biridir. Yüz şeklinin anahtar noktası olan yanaklar, Hollywood estetiği ile daha çekici ve zayıf görülebiliyor. Bu ameliyat doğrudan yüz hattınızı daha ince gösteriyor. Böylece tıpkı Hollywood yıldızları gibi ideal çene-yanak üçgeni yaratabilirsiniz. Altın oran yüz hattı elde ettikten sonra yüzünüz genel olarak daha genç, çekici ve zayıf görünecektir.

Hollywood yanağı nedir?

Hollywood yanağı, yüz kontürünün daha köşeli, yağ yastıklarının daha zayıf olduğu üçgen yüzlere verilen isimdir. Amerika’da özellikle Hollywood yıldızlarının başlattığı bu estetik akımı ülkemizde de çok popüler oldu. Bichektomy denilen bu ameliyatta yağ yastıkları küçültülerek kişilerin yuvarlak yüz hatları daha köşeli bir hale getiriliyor. Türk kadınlarının yüz yapıları genellikle daha yuvarlaktır. Bu ameliyat sayesinde yüzünüze daha çekici bir hava kazandırabilirsiniz.

Hollywood yanağı estetiği nasıl yapılır?

Hollywood estetiği ağız içinden yapılır. Ameliyatta dışarıdan hiçbir iz olmaz. Ağız içinden girilerek 1 cm’lik bir kesi açılır ve buradan yanak bölgesindeki fazla yağ yastıkları çıkartılır. Lokal anestezi altında yapılabilen bu ameliyat ortalama 30 dakika sürer. Oldukça rahat ve kolay bir ameliyattır.

Ameliyattan önce hasta ile yapılan ön görüşmede yüz hatlarının nasıl şekillendirilebileceği, ne kadar yağ çıkarılabileceği tartışılır. Hollywood estetiğinde en önemli nokta kişinin yüz hatlarına ve yüz şekline uygun olarak yağ alınmasıdır. Doğru miktarda yağ alındığında ideal çene-yanak üçgeni elde edilebilir.

Hollywood yanağı estetiğinin etkileri

Hollywood yanağı genellikle orta yaş grubu hastalara yapılıyor. Orta yaş grubunda olan ve yanak estetiği olan kişilerde ileriki yaşlarda görülebilen sarkma ve kırışık görünümü erteleniyor. Hollywood estetiği aynı zamanda genç yaştaki kişiler için de harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Genetik olarak sarkık görünen yanaklar Hollywood yanağı ile toparlanarak daha estetik ve çekici görünüyor. Aileden gelen geniş yanak problemi, yağ yastıklarının küçültülmesiyle çözülüyor. Büyük yanaklara sahip olmanın kilolu olmakla doğrudan ilgisi yoktur. Hollywood estetiği zayıf kişiler veya kilolu olan kişiler de olabilir.

Hollywood estetiği sonrası

Hollywood estetiği ağız içinden yapıldığı için ilk günler sadece sıvı gıdalar tüketmelisiniz. İlk 3 gün boyunca ağız içinizi temiz tutarak dikişlerin mikrop kapmasını engelleyebilirsiniz. Bu nedenle ilk 3 gün gargara kullanmanız önerilir. 3.günden sonra kişilerin ağrısı azalır, ameliyat olduklarını bile unuturlar. Ağız içindeki dikişler kendiliğinden erir. Yanak bölgesinde ilk birkaç gün hassasiyet olsa da bu durum geçicidir. Kişiler ameliyat oldukları gün işe dönebilir. Yanakların gerçek halini 3 hafta sonrasında görebilirsiniz.

BİZE SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir