Hollywood yanağı son yılların en popüler estetik ameliyatlarından biridir. Yüz şeklinin anahtar noktası olan yanaklar, Hollywood estetiği ile daha çekici ve zayıf görülebiliyor. Bu ameliyat doğrudan yüz hattınızı daha ince gösteriyor. Böylece tıpkı Hollywood yıldızları gibi ideal çene-yanak üçgeni yaratabilirsiniz. Altın oran yüz hattı elde ettikten sonra yüzünüz genel olarak daha genç, çekici ve zayıf görünecektir.

İdeal olarak, yüzün hafif oval bir şekli vardır. Bitchat yağ yastıkları, bazı hastalarda yuvarlak-dolgun yanak görünümüne neden olabilen alt yanaklardaki yağ bölgeleridir. Bu yağ yastıkçıkları kaldırılarak yüz daha çekici bir görünüme ve daha iyi bir profile kavuşur.

Hollywood yanağı nedir?

Hollywood yanağı, yüz kontürünün daha köşeli, yağ yastıklarının daha zayıf olduğu üçgen yüzlere verilen isimdir. Amerika’da özellikle Hollywood yıldızlarının başlattığı bu estetik akımı ülkemizde de çok popüler oldu. Bişektomi denilen bu ameliyatta yağ yastıkçıkları alınarak kişilerin yuvarlak yüz hatları daha köşeli bir hale getiriliyor. Türk kadınlarının yüz yapıları genellikle daha yuvarlaktır. Bu ameliyat sayesinde yüzünüze daha çekici bir hava kazandırabilirsiniz.

Hollywood yanağı elde etmek için muayene nasıl yapılır?

Öncelikle başvuru sahibinin tıbbi geçmişi değerlendirilir. Yüz şekli ve oranları değerlendirildikten sonra hastaya operasyonun detayları ve operasyon sonrası ne yapılması gerektiği konusunda bilgi verilir. Operasyon tarihinin belirlenmesi ile planlama aşaması tamamlanır. 

Hollywood yanağı estetiği nasıl yapılır?

Hollywood estetiği ağız içinden yapılır. Ameliyatta dışarıdan hiçbir iz olmaz. Ağız içinden girilerek 1 cm’lik bir kesi açılır ve buradan yanak bölgesindeki fazla yağ yastıkları çıkartılır. Lokal anestezi altında yapılabilen bu ameliyat ortalama 30 dakika sürer. Oldukça rahat ve kolay bir ameliyattır.

Ameliyattan önce hasta ile yapılan ön görüşmede yüz hatlarının nasıl şekillendirilebileceği, ne kadar yağ çıkarılabileceği tartışılır. Hollywood estetiğinde en önemli nokta kişinin yüz hatlarına ve yüz şekline uygun olarak yağ alınmasıdır. Yağ yastıkçıklarının büyüklüğüne göre ideal çene-yanak üçgeni elde edilebilir.

Hollywood yanağı ile ilgili sık sorulan sorular

Erkeklerde Hollywood yanağı yapılır mı?  evet hem de sıklıkla…

Ağrı olur mu?   İşlemden hemen sonra ağrı, reçeteli ilaçlarla kolayca yönetilir.

Şişlik ve morarma olur mu? Ameliyat sonrası iltihaplanma üç günden ikinci veya üçüncü aya kadar kademeli olarak azalır.

Dikiş alınıyor mu? Sütür “dikişler” emilebilir ve kendinden eriyen dikiş olduğundan dikiş alınmasına gerek yoktur.

Günlük aktivitelere dönüş ne zaman olur? İki gün sonra hasta yavaş yavaş normal aktivitelerine dönebilir.

Bişektomi Sonrası Bakım nasıl yapılır?

Başarılı sonuçlar için ameliyattan sonra izlemeniz gereken birkaç talimat verilecektir. Genel talimatlardan bazıları şunlardır;

Çoğunlukla yanak bölgesindeki ağızdan kesiler nedeniyle yumuşak yiyecekler ve sıvı alın.

Bir veya iki hafta boyunca ağız içine çok sıcak ve çok soğuk etkiden kaçının.

Ağız enfeksiyonlarından kaçınmak için hijyeninizi koruyun.

Hollywood yanağı erkekler için faydaları nelerdir?

Bişektomi ameliyatı erkekler için aşağıdakiler dahil birçok fayda sağlar:

  • Daha belirgin, keskin hatlar
  • Yenilenmiş yüz şekli
  • Geliştirilmiş maskülen etkili yüz görünümü
  • Özgüven artışı

Hollywood yanağı estetiğinin etkileri nelerdir?

Hollywood yanağı genellikle orta yaş grubu hastalara yapılıyor. Orta yaş grubunda olan ve yanak estetiği olan kişilerde daha net bir jawline hattı için tercih edilir. Hollywood estetiği aynı zamanda genç yaştaki kişiler için de harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Genetik olarak sarkık görünen yanaklar Hollywood yanağı ile toparlanarak daha estetik ve çekici görünüyor. Aileden gelen geniş yanak problemi, yağ yastıklarının küçültülmesiyle çözülüyor. Büyük yanaklara sahip olmanın kilolu olmakla doğrudan ilgisi yoktur. Hollywood estetiği zayıf veya kilolu olan kişiler de yapılabilir ancak etkileri farklı durabilir. 

Hollywood estetiği sonrası ne yapmak gerekir?

Hollywood estetiği ağız içinden yapıldığı için ilk günler sadece sıvı gıdalar tüketmelisiniz. İlk 3 gün boyunca ağız içinizi temiz tutarak dikişlerin mikrop kapmasını engelleyebilirsiniz. Bu nedenle ilk 3 gün gargara kullanmanız önerilir. 3.günden sonra kişilerin ağrısı azalır, ameliyat olduklarını bile unuturlar. Ağız içindeki dikişler kendiliğinden erir. Yanak bölgesinde ilk birkaç gün hassasiyet olsa da bu durum geçicidir. Kişiler ameliyat oldukları gün işe dönebilir. Yanakların gerçek halini 3 hafta sonrasında görebilirsiniz.

Hollywood Estetiği  Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bişektomi fiyatları yani Hollywood yanağı fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.