Fransız askı, ameliyatsız yüz gençleştirme tedavisi için en uygun yöntemlerden biridir. Fransız askısı yöntemi sayesinde ameliyat olmadan cildinizde gergin ve sıkı bir görüntü elde edebilirsiniz. Medikal iplerle gerçekleştirilen bu uygulamada cildinizdeki sarkıklık giderilir ve kırışıklarınız ortadan kaldırır. İnsan vücudu ile uyumlu olan bu ipler sayesinde uzun yıllar cildinizde genç bir görünüm elde edeceksiniz. Ameliyat olmadan genç görünmenin yolunu arıyorsanız Fransız askı yöntemi tam size göre!

Fransız Askısı Yöntemi Kimlere Önerilir?

Ameliyat olmak istemeyen kişiler için Fransız askısı yöntemi uygundur. Cildinde yoğun sarkma olmayan, orta yaşlı kişiler için askı yöntemleri ile cilt germe önerilir. Eğer cildinizdeki sarkma ve kırışıklık çok yoğun ise yüz germe ameliyatı sizin için daha uygun olacaktır. Genç yaşta yapılan Fransız askılama yöntemi, yüz germe ameliyatına olan ihtiyacı geciktirir. Fransız askı, yüzün alt ve üst bölgesindeki sarkmalar için uygundur. Yanak sarkmaları, kaş düşüklüğü, alın sarkması gibi problemler Fransız askı seansı ile ortadan kaldırılabilir.

Fransız Askısı Yönteminin Etkileri Nelerdir?

Fransız askı yöntemi ile gençleşmek sandığınızdan çok daha kolay olacaktır. Yaşlanma sürecine girdiğimiz andan itibaren cildimizde hacim kaybı yaşanır, cilt kalitesi bozulur ve bunun sonucunda sarkma görülür. Fransız askı yöntemi sarkan cildi yukarı doğru toparlayarak cilde genç bir görünüm verir. Askı yöntemi ile yüz ovali ortaya çıkarılır, elmacık kemikleri daha belirgin bir hale gelir. Fransız askı yöntemi aynı zamanda kırışıkları da yok eder.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askı yöntemi yanaklara, elmacık kemiklerine, çene altına, kaşlara, boyuna ve yüzün oval bölgelerine uygulanabilir. Uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezik krem uygulanır. Minik kesilerden içeri girilerek medikal ipler yerleştirilir ve yüz yukarı doğru askılanır. Fransız askı yöntemi kasları etkilemediği için yüzün ifadesini değiştirmez ve mimikleri bozmaz. Tamamen doğal bir sonuç ortaya çıkarır. Fransız askı yönteminde kullanılan ipler kolajen üretimini desteklediği için işlemin etkisini uzun süre yüzünüzde görebilirsiniz.

Fransız askı yönteminin etkisini işlem sonrası hemen görebilirsiniz. Cildinizdeki minik kesilerin iyileşmesi bir haftayı bulacaktır. Medikal iplerin yüzünüze tam oturması ve en doğal sonuç için 2-3 ay beklemenizi öneririz.

Fransız Askısı Yöntemi Kalıcı mıdır?

Fransız askı yöntemi kalıcı değildir. İple yüz askısının ömrü ortalama 5 ila 10 sene arasında değişir. Fransız askısında kullanılan iplerin kopmama garantisi vardır. Cildinizde genç bir ifade yaratan bu işlem aynı zamanda doğal bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Fransız Askısı Her Cilt Tipine Uygun mudur?

Fransız askısı yöntemi her cilt tipine uygundur. En iyi ve doğal sonuçlar için hastaların cildinin ince olmasını ve hafif dereceli kırışıkların olmasını tercih ediyoruz. Çok kalın olan ciltler daha ağır olduğu için Fransız askı yönteminde kullanılan ipler yetersiz kalabilir.

Bir yanıt yazın