Endoskopik alın germe estetiği, alın bölgesinde görülen sarkma ve kırışıklıkları yok etmek için tercih edilir. Genellikle yaş faktörü ile birlikte gelen alın bölgesindeki kırışıklıklar zamanla derinleşir. Derinleşen çizgiler alın ortasında yatay sarkık görüntülere sebep olabilir. Özellikle alın ve kaş mimiklerini sık kullanan kişilerde alın kırışması ve alın sarkması problemleri görülebiliyor. Endoskopik alın germe ameliyatında saçlı derinin içinden minik iki kesi açılır ve minik kamera yardımıyla alın derisi gerilerek daha pratik ve neredeyse izsiz bir şekilde ameliyat tamamlanır.

Neden Endoskopik Alın Germe Ameliyatını Tercih Etmeliyim?

Alın bölgesinde sarkma yaşayan kişiler için iki farklı ameliyat tekniği vardır. Klasik alın germe ameliyatı ve endoskopik alın germe ameliyatı. Klasik olan alın germe estetiğinde bir şakak bölgesinden diğer şakak bölgesine saçlı derinin içinden uzun bir kesi açılır. Ve bu kesinin içinden alın derinin fazlalığı kesilerek geri kalan alın derisi yukarı doğru gerilir. Bu yöntem ile yapılan alın germe estetiği; çok fazla iz kaldığı ve iyileşme süreci yavaş olduğu için mazide kalmıştır. Günümüzde en çok tercih edilen alın germe tekniği endoskopik alın germe uygulamasıdır. Endoskopik alın germe estetiğinde daha iz kalır, ameliyat daha kısa sürer ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Endoskopik Alın Germe Nasıl Yapılır?

Endoskopik ile alın germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Öncelikle hastanın sağ şakağında ve sol şakağında olmak üzere toplamda iki kesi açılır. Bu kesilerin büyüklüğü 1,5 – 2 cm arasında değişir. Kesilerden içeri minik kamera sokularak hastanın alın derisi kemikten kaşların altına kadar olan kısma kadar ayrılır. Endoskopik kameranın görüntüleri sayesinde büyük kesiler açmadan bu işlem tamamlanabiliyor. Alın derisi ile kemik birbirinden ayrıldıktan sonra serbest kalan alın derisi yukarı doğru çekilerek gerilir. Gerilen alın derisi estetik dikiş ile saçlı deriye sabitlenerek ameliyat tamamlanır. Bu teknik sayesinde hem kişinin alnında hem de kaşlarında daha gergin ve sıkı bir görünüm oluşabiliyor.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Endoskopik ile alın germe ameliyatı ortalama 1,5 saat sürer. Genel anestezi altında yapılan bir estetik ameliyat olduğu için hastaların bir gün hastanede kalması önerilir. Ameliyat sonrasında anestezinin etkisi geçtiğinizde yüzünüzde gergin bir his duyabilirsiniz, bu normaldir. Göz çevresindeki doku çok hassas olduğu için gözlerde ve etrafında morluk/şişlik görülebilir. Ameliyattan hemen sonra gözlere buz konması şişliklerinize iyi gelecektir. Ameliyattan sonra bir hafta evde dinlenmenizi öneriyoruz. 1 hafta sonra iş ve günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Bir yanıt yazın