el estetıgı El Estetiği Nedir? El estetiği çok fazla bilinen bir estetik türü değildir. Ellerin daha genç ve güzel görünmesi için yapılan bu estetik çeşidi farklı yöntem ile yapılmaktadır. Eller sürekli kullandığımız için kısa sürede zarar görebilen fiziksel organlarımızdır.

Ellerimizi korumadığımız ve akım yapmadığımız takdirde zamanla yapısında bozulmalar meydana gelecektir. Bu bozulmalar göz önünde olan ve sürekli kullandığımız ellerin daha kötü bir görünümde olmasına neden olacaktır. Ellerde yaşlanmanın ana nedeni vardır.

Bunlardan ilki cilt altında yer alan yağ dokusunda erimelerin olması ve hacim kaybının yaşanmasıdır. Diğer nedeni ise bakımsızlık nedeniyle cilt yapısının kalitesinde meydana gelen bozulmalardır.

Cilt yapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle kırışıklık, lekelenme ve kuruma oluşur. Bunlar ellerin estetik görüntüsünün bozulmasına neden olur. Ellerimizin dolgunluğunda azalmalar meydana gelir ve görüntüsü gittikçe kötüleşir. Bu durumu düzeltmek için el estetiği yapılmaktadır.

Eller direk göz önünde olduğu için özellikle kadınlar bakımına dikkat ederler. Ellerin kötü olması toplum içerisinde kendini kötü hissetmeye özgüven kaybına neden olabilmektedir.

Ellerimizi saklamak veya çekinmek yerine el estetiği yaptırarak daha güzel görünümde ellere kolayca kavuşabiliriz. El estetiğinde amaç elde kaybolan hacmini tekrar arttırmak ve elin hem pürüzsüz hem de lekesiz bir hal almasını sağlamaktır.

El Estetiği Kimlere Yapılır?

El estetiği her iki cinse de yapılmaktadır. El estetiği genel olarak kimlere yapılır diye sıralayacak olursak;

  • El derisinde cilt altında meydana gelen yağ dokusu kaybı yaşayan kişilere,
  • El derisi ince olan ve damar görünümü belirgin olan kişilere,
  • El kemiklerinin zamanla daha belirgin görünmesi,
  • Ellerin derisinde meydana gelen form kayıpları,
  • Derisinde meydana gelen sarkma, kırışıklık ve leke problemi olan kişilere yapılmaktadır.

El estetiği yaptırmak isteyen kişilerde eğer bağ dokusu hastalıkları, vücutta çıkan veya var olan yaraların iyileşme problemleri, alerjik rahatsızlıklar, şeker, tansiyon gibi hastalıkları olan kişilere el estetiği operasyonu yapılmaz.

Bu rahatsızlıklar estetik operasyon sırasında kişiye riske atacak durumlara neden olabilmektedir. Bu nedenle estetik öncesi muayenede var olan tüm hastalıklarınızı doktor ile paylaşmanız, hastalık geçmişinizi anlatmanız gerekir. Zaten doktorunuz sizde belli kan ve hormon testleri isteyecektir. Bu testlerden ve hastalık geçmişinize göre eğer uygunsanız estetik operasyon yaptırabilirsiniz.

El Estetiğinde Kullanılan Teknikler

El estetiği iki farklı teknik ile yapılmaktadır. Bu iki farklı teknikte de amaç daha dolgun ve düzgün forma el görünümü yaratmaktır. El estetiği için kullanılan yöntem ve teknikleri açıklayacak olursak;

Yağ Transferi ile El Estetiği

el estetıgı Yağ transferinde kişinin yağlanma olan bölgelerinden yağ alınır. Sonrasında ise el bölgesine transfer edilir. Kadınlarda özellikle basen, kalça ve karın bölgesinde daha fazla yağlanma olmaktadır. Bu bölgelerden alınan yağ hücreleri sonrasında kök hücreden zengin hale getirilir.

Zenginleştirilmiş yağ hücreleri sonrasında elimizin cilt alt dokusuna enjekte edilir. Enjekte işlemi doğru ve dikkatli yapılmalıdır. Transfer sonrasında ellerde anında değişim gözle görülür. Eller daha dolgun, formu daha düzgün ve şekli daha güzel hale gelmektedir.

Yağ enjeksiyonu sonrasında eller daha yumuşak ve canlı bir hal alacaktır. Ellerde var olan damar görüntüsü ve kemik görüntüsünü yağ enjeksiyonu sonrasında yerini tamamen güzel bir estetik görünüme bırakacaktır.

El estetiğinde yağ transferi lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bu uygulama ortalama olarak yarım saat kadar sürmektedir. Transfer sonrasında ilk gün dikkat edilmesi gerekir. Sonraki gün günlük hayata kolayca dönüş yapabilirsiniz.

Dolgu Malzemesi ile El Estetiği

Dolgu malzemesi ile yapılan el estetiğinde kullanılan dolgunlaştırıcı ürünler özel malzemelerden yapılmıştır. İçeriği tamamen hyaluronik asit maddesinden oluşmaktadır. Bu madde dolgunlaştırıcı özelliğe sahiptir. Dolgu uygulaması da enjekte işlemi ile yapılmaktadır. Dolgu malzemesi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Uzman doktor dolgu malzemesini el derisine enjekte ederken formunu da ayarlamaktadır.

Dolgu işlemi yapılmadan önce ellere lokal anestezi yapılmaktadır. Lokal anestezi sonrasında yapılan dolgu işlemi yaklaşık olarak yarım saat kadar sürmektedir. Eğer eller çok fazla yıpranmış ise hastanın bir seans daha gelmesi gerekir. 2 seans sonunda genç, pürüzsüz ve formu düzgün olan el görünümü ortaya çıkacaktır.

El üstü Leke Tedavisi

el leke tedavisi El üstünde özellikle yaşlanınca ortaya çıkan yaşlılık lekeleri lazer tedavileri ile giderilebilir. Bunlar Q switch Lazer yada Fraxel ile yapılabilir. Uygulama sayısı lekelerin büyüklüğüne ve derecesine göre değişkenlik gösterir.

El Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

El estetiği el lekelerini tedavi eder mi?

El estetiğinde deri altına dolgu yapıldığı için lekelerin görünümünde azalma meydana gelir. Fakat tamamen yok olmaz. Özellikle lekeler koyu ve derin ise kimyasal soyma yada lazer tedavileri yapılarak el lekelerinin görüntüsü azaltılabilir.

El estetiği sonrası belirgin damar görünümü düzelir mi?

El estetiği sonrasında belirgin damar ve kemik görünümü ortadan kaybolur. Deri altına dolgu işlemi yapıldığı için ortaya pürüzsüz bir görüntü çıkmaktadır.

El estetiği süresi ne kadardır?

El estetiği uygulamaları ellerin durumuna bağlı olarak ortalama yarım saat kadar sürmektedir. Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrısız, sızısız ve dikiş izi olmayan bir operasyondur.

El estetiği sonrası kırışık deri görünümü azalır mı?
Evet azalır. Kırışıklıklar gider. Çünkü deri altına dolgu yapılmaktadır. Bu kırışıklık, sarkma gibi sorunların çözülmesini sağlamaktadır.

El estetiği belli olur mu?
Hayır belli olmaz. Kısacası el estetiği yaptırdığınızı siz söylemediğiniz sürece kimse anlamayacaktır.

El estetiği sonrası ellerde gençleşme olur mu?
Evet olur. Elleriniz daha genç ve canlı bir görünüme kavuşacaktır.

El Estetiği Fiyatları

El estetiği fiyatlarında hastanın ellerinde var olan form sorunları, operasyonu yapacak olan doktorun tecrübesi, klinik donanımı, hangi tekniğin kullanılacağı gibi konular etki göstermektedir. Estetik işlemlerinde herhangi bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. En doğru fiyat bilgisini estetik operasyonu yaptıracağınız doktor veya klinik sizi muayene ettikten sonra vermelidir.

Estetik konusunda uygun fiyat veren yerlere aldanmamanızı öneririz. Çünkü estetik fiyatları belli bir skala üzerindedir. Bu skalanın altında fiyat veren yerler ticari amaçlı olarak çalışıp sağlığınızı riske atmaktadır. Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet sayfalarında sağlık işlemleri ile ilgili fiyat vermek doğru değildir.

El estetiği fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar el estetiği fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak el estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.