Lift Vücut Germe Nedir?

Vücut Germe yani body lift, vücudun çeşitli bölgelerindeki gevşek deri ve cilt görünümünü gidermek veya iyileştirmek için yapılan estetik cerrahi işlemdir.

Vücut germe, gevşek cildi ele almak için çeşitli prosedürleri “sıklıkla popo kaldırma, uyluk germe ve karın germe ”ile birleştirilebilir. Bu tür işlemler tipik olarak cildin sarkmasına sebep olan çoğul gebelik, zayıflama için mide ameliyatı sonrası veya kendiliğinden verilen yüksek miktar kilo kaybının ardından gerçekleştirilir.

Alt Vücut Germe Nedir?

Alt body lift, tek aşamada karın, uyluk ve kalçaya hitap eder. Bu dokuların sıkılaştırılması selüliti, çukurlaşmayı iyileştirir ve vücuda daha genç bir görünüm kazandırır.

Body Lift Neden Gereklidir?

Çoğunlukla obezite cerrahisinden sonra görülen muazzam hızlı kilo kaybı, cildin eski şeklini almasına izin vermez. Bu sadece çirkin görünmekle kalmaz, aynı zamanda hijyen, spor veya uygun kıyafet bulma konusunda da sorun yaratır.

Çevresel torsoplasti olarak da bilinen body lift, tüm gövde, kalçalar ve uyluklardaki yağın vaser liposuction ile alınmasının yanı sıra önemli miktarda fazla deriyi çıkarmak için tasarlanmış bir plastik cerrahi prosedürdür.

Vücut germe, genellikle bariatrik cerrahide olduğu gibi doğum, yaş veya aşırı kilo kaybı nedeniyle vücudun büyük bölümünde gevşek, elastik olmayan deri ile bırakılan kişiler tarafından tercih edilebilir.

Vücut germe, esasen 360 derece abdominoplasti, liposuction, uyluk germe ve popo kaldırma tekniklerini birleştiren kapsamlı bir prosedürdür. Hastanede genel anestezi kullanarak body lift ameliyatı gerçekleştiriyoruz.

Cerrahi süre üç ila yedi saat arasında sürebilir. Bazı durumlarda işlemin yaklaşık birkaç ay arayla iki ayrı ameliyat olarak yapılması önerilebilir; ilk ameliyat ön dokunun çıkarılmasına yöneliktir ve ikinci ameliyat hasta iyileştikten sonra sırtı hedef alır. Bu, kliniğimizde kapsamlı bir incelemeden sonra tartışılacaktır.

Vücut germe sonrası iyileşme yaklaşık iki ila üç hafta sürer. Genellikle kesi yerlerine cerrahi drenler yerleştirilir ve bunlar birkaç gün kalabilir. Özel medikal korse 4-6 hafta giyilmelidir. Body lift işleminin sonuçları anında görülür ve zamanla en iyi haline gelir.

Vücut Germe İşleminizle İlgili Sık Sorulan Sorular!

Vücut Germe Benim İçin Ne Yapabilir?

Karın, göğüs, sırt, kalçalar veya kollar gibi farklı vücut bölgelerinde ciddi cilt fazlalığı var mı? Bu doku ve yağ fazlalığı diyete veya egzersize cevap vermiyor mu? Bu durumda, bir body lift prosedürü için iyi bir adaysınız. Bu fazla dokuyu tatmin edici ve uzun ömürlü bir şekilde almanın tek yolu bu ameliyattır.

Body Lift İçin İyi Bir Aday mıyım?

Vücut germe için en iyi adaylar, vücudun büyük bölümünde önemli ölçüde gevşek, elastik olmayan sarkmış bir cilt ile iyi bir sağlıkta olmalıdırlar. Body lift genellikle bariatrik cerrahi gibi doğum veya aşırı kilo kaybını takiben kişiler tarafından aranır.

Vücut Germe Nasıl Yapılır?

Temelde vücut germe, abdominoplasti (karın germe), liposuction, uyluk germe ve meme dikleştirme tekniklerini birleştirir. Birkaç ay arayla iki ayrı prosedür olarak gerçekleştirilebilir. Genel anestezi altında ameliyat süreleri toplamda üç ila yedi saat sürebilir. Ameliyat sırasında karın, kalça ve uyluk bölgelerinden fazla deri çıkarılabilir, liposuction teknikleri ile fazla yağlar alınabilir.

Vücut Germe Ameliyatından Sonra Nasıl Bir İyileşme Olur?

Yatarak tedavi prosedürü olarak, hastanede kalış süresi tipik olarak iki ila üç gündür. Hastalar ameliyat sonrası ilk günden itibaren takibe tabi tutulur. Eve döndüğünüzde kendi başınıza yürüyebilir ve tuvalete gidebilirsiniz, ancak sadece iyileşme dışında başka bir faaliyette bulunmamalısınız. 3 ila 4 hafta içinde normal günlük rutininize dönebilirsiniz.

Hastaların vücut germe ameliyatının iyileşme için önemli ölçüde zaman gerektiren büyük bir cerrahi işlem olduğu gerçeğine hazırlıklı olmaları gerekir. Ameliyattan sonra, hastalar bir ağrı yönetimi programına ihtiyaç duyacak ve banyo haricinde her zaman kompresyon giysisi giymelidir.

Kan akışını ve iyileşmeyi hızlandırmak için teşvik edilen ve işten bir hafta veya daha uzun süre izin alma ihtiyacını beklemesi gereken hafif yürüyüş dışında dört ila altı hafta arasında kısıtlı hareket yaşayacaklar. Tam sonuçlar, normal olarak birkaç ay süren şişlik geçtikten sonra belli olacaktır, ancak şişliğin yüzde doksanı üç ay içinde geçecektir.

Vücut Germe Ameliyatı Sonrası İz Nasıldır?

Yara izleri karın ve sırt bölgesine, uyluk germe durumunda kasık bölgesine olabildiğince dikkat çekmeyecek şekilde yerleştirilecektir. Bu, konsültasyonunuz sırasında sizinle tartışılacaktır.

Body Lift Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Body lift ameliyatından kaynaklanan ameliyat sonrası komplikasyonlar olasıdır ve kanama, enfeksiyon, seromalar ve zayıf iyileşmeyi içerebilir. Bu, kliniğimizdeki konsültasyonunuz sırasında sizinle tartışılacaktır.

Body Lift (Vücut Germe) Ameliyat Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Body Lift fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın