Yanak ve elmacık kemiği dolgusu, yüz hatlarının daha vurgulu görünmesi için yapılan estetik uygulamadır. Günümüzün güzellik anlayışında elmacık kemiğinin çıkık ve çene hattının belirgin olduğu yüz yapısı ideal sayılan bir yüz formatıdır. Yüz estetiğinde en fazla yapılan işlemlerden birisi olan yanak ve elmacık kemiği dolgusu kesi işlemi olmadan yapılan estetik bir müdahaledir. Yanak ve elmacık kemiği dolgusu sadece yüz hatlarını öne çıkarmak isteyen kişiler tarafından değil aynı zamanda yüz bölgesinde orantı sıkıntısı yaşayan hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Çıkık elmacık kemikleriyle yüze katılan genç ve diri bir ifadeyle, düz ve ilgi çekmeyen yüz hatlarınızı daha görünür hale getirebilirsiniz. Yüzdeki çekici ifadeyi yakalayabilmenin en kolay yolu olan yanak ve elmacık kemiği dolgusu, yüzünde hızlı ve etkili değişim isteyen kişiler için günümüzdeki en yaygın estetik müdahalelerden biridir. Hollywood’dan ülkemize kadar uzanan bu estetik uygulaması kadınların yüzlerinde altın orana sahip olmasına yardımcı olur. 

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu kimlere uygundur?

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu adından anlaşılabildiği üzere yanak ve elmacık kemiği üzerine uygulanan estetik bir girişimdir. 

Yüz hatlarını daha çekici göstermek isteyen kişilerin tercih ettiği bir uygulama olan elmacık kemiği dolgu uygulamasında Hyalüronik asit kullanılmaktadır. Dolgu işlemiyle elmacık kemikleri belirginleşir, yüzde daha etkileyici bir ifade oluşur.

Yanak dolgusu, zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için en uygun estetik uygulamalardan biridir. Zayıf yüz hatları genetik olarak var olabildiği  gibi, yaş alımı ya da zayıflama sonrasında da oluşabilmektedir. Bazı kişilerin yüz bölgelerinde asimetri mevcuttur. Yanakların biri, diğerine oranla daha büyük ya da daha küçük olabilmektedir. Yüz simetrisini sağlayabilmek için küçük olan yanağa Hyalüronik asit dolgu uygulaması yapılarak varolan asimetri en aza indirilmektedir. 30’lu yaşlardan itibaren vücut Hyalüronik asit ve kolajen üretimini daha az yapmaya başlar. Yüz sarkmalarının ve cilt kırışıklarının meydana gelmesinde kolajen üretiminin azlığı, yerçekimi etkisi ve kalıtımsal özellikler gelmektedir. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve yüze daha dolgun bir etki sağlamak için Hyalüronik asit dolgusunu sizlere öneririz. 

Elmacık kemiği ve yanaklar birbirlerine yakın bölgededirler. Bu uygulamalar ayrı ayrı yapılabildiği gibi birleştirilerek tek uygulamada da gerçekleştirilebilmektedir. Yanak ve elmacık kemiği dolgusu uygulamalarında iyileşme süreci çok azdır. Yüz bölgesinde oluşan çöküklüklerin giderilmesinde uygulanan yanak dolgusu, yüz operasyonuna oranla uygulaması daha kolay bir müdahaledir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları da, yüz estetiği fiyatlarından çok daha uygundur ve iyileşme süreci yok denecek kadar azdır. Yoğun çalışan, ameliyat olacak vakti olmayan ve daha ekonomik estetik fiyatları isteyen kişiler için yanak ve elmacık kemiği dolgusu uygun olacaktır. 

Yanak dolgusu yaptıranlar ne düşünüyor?

Yanak ve elmacık kemiği yüz bölgesine karakteristik anlam katan bölgelerdir. Yaş alımıyla beraber yanaklarda çöküntüler ve kırışıklıklar elmacık kemiklerinde ise kemik bölgesi hacmi azalması görünür. Yanak ve elmacık kemiği dolgusunda uygulanacak doz yüzdeki hacim kaybı oranına göre değişmektedir.

Yanaklardaki doku azalmasıyla beraber yanaklardaki kırışıklıklar fazlalaşır, yanaklardaki derinin elastikiyetini kaybetmesiyle deri birikimi artar ve çizgilerde derinleşme görülür. Kişi eğer zayıf ise bu çizgiler çukurlaşan yanak bölgesine daha da girerek kişiyi olduğundan çok daha yaşlı, yorgun ve yıpranmış gösterir. Yanak dolgusu özellikle yüzü aşırı zayıf olan ya da hızlı kilo verilmesiyle yanaklarda çöküklük yaşayan kişilere uygulanır. Yanak Hyaluronik asit dolgusu, yüzde lifting etkisi yaratır ve daha genç görünmenizi sağlar. Yanak dolgusu yaptıranlar, yüzlerindeki kırışıkların daha az belirgin olduğunu ve yüzün yukarı doğru kalktığını belirtmektedir.  Siz de yanak dolgusu öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak bu farkı görebilirsiniz. 

Elmacık kemiği dolguları ise yaş almaya bağlı olarak ya da doğumsal sebeplerle elmacık kemik dokusu belirgin olmayan ya da az olan hastalara uygulanmaktadır. Yeterli miktarda Hyalüronik asit dolgusu uygulanan elmacık kemiği yüz ile orantılı bir hacme ulaşmaktadır. Elmacık kemiği dolgusu yaptıran kişiler yüzlerindeki derin anlamın ortaya çıktığını, daha çekici, güzel ve diri bir görünüme sahip olduklarını belirtmişlerdir.  Yanak ve elmacık kemiği dolgusu yaptıranlar, 6 -12 ay boyunca yüzlerinde daha dinamik ve genç bir etki görürler. İki yılın sonunda dilerseniz elmacık kemiği dolgusunu tekrar yenileyebilmektesiniz. Yüze dolgu yaptırmak tamamen güvenlidir. İşlemden sonra bazı kişilerde bünyeye bağlı olarak şişlikler oluşabilmektedir ancak bu şişlikler buz uygulamasıyla kolayca giderilebilmektedir. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit maddesinden meydana gelen dolgu uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur ve yüzde alerjiye kesinlikle sebep olmaz.

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu nasıl yapılır?

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu için Hyaluronik asit bazlı yüz dolgusu tercih ediyoruz. Hyalüronik asit  dolgusu vücudumuzda var olan nem maddesidir. Yanak ve elmacık kemiği alanında uzman hekimimiz tarafından incelenerek en uygun noktalar belirlenir. Dolgu yapılacak olan yüzde doğal bir sonuç elde etmek için yüz dolgusunun uygun miktarda farklı noktalara yapılması önemlidir.

Yüz dolgusundan önce anestezi etkili kremle yüz uyuşturulur. Yarım saat içerisinde etkisini gösteren krem uygulamasından sonra minik bir enjektör yardımıyla yanak dolgusu tamamlanır. Uygulama süresi en fazla bir saat süren bu girişimde elmacık kemiği dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Dolgu yapılan bölgelere işlem sonrasında dokunulmamalı, 24 saat boyunca su değdirilmemeli ve makyaj yapılmamalıdır.

Abartılı dolgu uygulamalarıyla kişinin taze ve doğal güzelliğinin önüne geçilmemelidir. Suni ve abartılı olarak yapılmış dolgu işlemleri kişiyi genç ve doğal göstermekten ziyade kaba ve yapay bir forma sokmaktadır. Yanak ve elmacık kemiği üzerine uygulanan Hyalüronik asit dolgusu kişinin naturel güzelliğini bozmamalı, estetik ve orantılı biçimde uygulanmalıdır. 

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyatları, uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterebilir. Yanak ve elmacık kemiği dolgusu fiyatları ve yanak dolgusu Nişantaşı bölgesinden bilgi almak isterseniz  0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir