Modern plastik cerrahinin en ön saflarında, bir hastanın yağ hücrelerinin toplandığı ve daha iyi kullanabilecekleri vücudun başka bir bölgesine aktarıldığı yağ transferidir, “yağ dolgusu”. Yaşlanma, beraberinde ilk ortaya çıkan yaşla ilgili değişiklikleri de beraberinde getirir. Yaşlanma ile , yağ hacmi kaybı, kas atrofisi, deri incelmesi ve kemik çevresi azalmasının neden olduğu bir azalma gerçekleşir. Yerçekimi ayrıca yumuşak yüz dokularının inmesine neden olarak ve çizgiler, nazolabial kıvrımlar gibi hoş olmayan gölgeler cilde zarar verir. Tüm bunlar yağ dolgusu ile cilt gençleştirmeyi Quartz Clinique’de mümkün kılar.

Liposuction ve yağ transferi,  kendi yağınızı yüzünüzde ve vücudunuzda ihtiyacı olan eksik bölgelerine aktararak kişiye hacim ve gençlik kazandırmak için kullanılan hem cerrahi hem de minimal-invaviz bir tekniktir. Yağ dolgusu, bir kişinin yağının genellikle karın veya fazla olduğunu düşündüğünüz bölgelerden alındığı, saflaştırıldığı ve çeşitli amaçlarla hedeflenen tedavi alanına enjekte edildiği bir prosedürdür. Yağ dolgusu, biyolojik olarak en uyumlu dermal dolgu maddelerinden biridir ve yumuşak ve doğal etkiler sağladığı ve yarı kalıcı ila kalıcı sonuçları olabileceği için birçok kişi tarafından ideal dolgu maddesi olarak kabul edilir.

Modern plastik cerrahinin en ön saflarında, bir hastanın yağ hücrelerinin toplandığı ve daha iyi kullanabilecekleri vücudun başka bir bölgesine aktarıldığı yağ transferidir, “yağ dolgusu”. Yaşlanma, beraberinde ilk ortaya çıkan yaşla ilgili değişiklikleri de beraberinde getirir. Yaşlanma ile , yağ hacmi kaybı, kas atrofisi, deri incelmesi ve kemik çevresi azalmasının neden olduğu bir azalma gerçekleşir. Yerçekimi ayrıca yumuşak yüz dokularının inmesine neden olarak ve çizgiler, nazolabial kıvrımlar gibi hoş olmayan gölgeler cilde zarar verir. Tüm bunlar yağ dolgusu ile cilt gençleştirmeyi Quartz Clinique’de mümkün kılar.

Liposuction ve yağ transferi,  kendi yağınızı yüzünüzde ve vücudunuzda ihtiyacı olan eksik bölgelerine aktararak kişiye hacim ve gençlik kazandırmak için kullanılan hem cerrahi hem de minimal-invaviz bir tekniktir.

Yağ dolgusu, bir kişinin yağının genellikle karın veya fazla olduğunu düşündüğünüz bölgelerden alındığı, saflaştırıldığı ve çeşitli amaçlarla hedeflenen tedavi alanına enjekte edildiği bir prosedürdür.

Yağ dolgusu, biyolojik olarak en uyumlu dermal dolgu maddelerinden biridir ve yumuşak ve doğal etkiler sağladığı ve yarı kalıcı ila kalıcı sonuçları olabileceği için birçok kişi tarafından ideal dolgu maddesi olarak kabul edilir.

Yağ Dolgusu ile Kendi Yağınızla Gençleşin!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yüze yağ dolgusu nedir?

yağ dolgusuYüze yağ dolgusu sadece yüze hacim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda doku ve tonu iyileştirerek cildi canlandırıp gençleştirir. Dermal dolgu maddesi olarak kullanılabilir. 

Yağ dolgusu ile gençleştirilebilecek ve kusurları düzeltilebilecek en yaygın yüz bölgeleri şunlardır:

 • Göz altı çukurları
 • Yanaklar
 • Çene-jawline
 • Şakaklar
 • Elmacıklar
 • Ağız çevresindeki kırışıklıklar
 • Burun veya ağza yakın nazolabial çizgiler
 • Saç ekimi ile beraber 

Dudaklara yağ dolgusu yapılması çok tavsiye edilmez. Çünkü yağın erimesinden kaynaklı eşitsizlikler oluşabilir. Dudaklar çok ön plandadır ve bu tür eşitsizlikleri kaldırmaz. 

Yağ Dolgusu kimlere yapılabilir?

Yağ dolgusu için ideal aday, özellikle yüzünde herhangi zayıf ve eksik görünüm yaşayan herkes  istediği bölgeye yağ dolgusu yaptırabilir. İyi bir cilt esnekliğine sahip olmalısınız ve iyileşmeyi bozabilecek herhangi bir tıbbi durumunuz olmamalıdır. Sağlıklı olmalısınız ve prosedür hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmalısınız. Yağ dolgusu diğer bölgelere de uygulanabilir. Ancak yüze yağ dolgusu normal dolgu ihtiyacı olan ancak kalıcılık olarak uzun süreli dolgunluk etkisi olduğundan tercih edilen bir yöntemdir. 

Yağ dolgusu nasıl yapılır?

Yağ dolgusu genellikle genel anestezi veya sedasyon altında yapılır. Erkekler için, işlem sırasında net bir görselleştirme için işlem öncesi kıllarının traş edilmesi gerekir.

Yağın fazla olduğu bölgelerden liposuction yoluyla yağ alınır ve en yaygın olanı karın, kalçalar ve bacaklardır. Bölgeye şişen bir solüsyon enjekte etmeyi ve alanın uyuşması için birkaç dakika beklemeyi kapsar. Küçük bir kesi yapılır ve derinin altından yağa bir vaser kanül veya küçük bir tüp yerleştirilir. Kanül, yağı çıkarmak için kullanılır ve daha sonra yağ emilir.

Alınan yağ, mikro yağ teknolojisi ile işlenmeli veya rafine edilmelidir.

İşlenen yağ daha sonra hacim restorasyonu ve kontur iyileştirme için hedeflenen bölgelere yağ dolgusu enjeksiyon tekniği ile enjekte edilir.  Yağ enjeksiyonunda enjekte edilen yağın yeniden emilim oranı yüksek olabileceğinden, gerekenden fazlasını enjekte ederek tedavi alanını aşırı yağ doldurulması oldukça yaygındır. Bu, yağ dolgusunun hayatta kalma şansını artırır. Ancak mikro yağ teknolojisi ile elde edilen yağ dolgusunun kalıcılığı fazladır ve tekrar gerekmeyebilir. 

Yağ Dolgusu Sonrası İyileşme

İşlemi takiben hem liposuction bölgesinde hem de yağ dolgusu ile tedavi alanında şişlik ve morarma yaşayabilirsiniz ancak bu iki ila dört hafta içinde azalır. Bol su için, beslenmenize dikkat edin ve önümüzdeki birkaç gün yorucu aktivitelerden kaçının. 

Yağ Dolgusu Sonuçları 

Yağ dolgusunun sonuçları, mikro yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonraki süreçte şişlik azaldıkça görünür hale gelir ve optimum sonuçların alınması için tekrar tedavi gerekebilir. Yağ dolgusu sonuçları 5-10 yıl sürebilir. Ancak ani kilo kayıplarında yağlar eriyebilir. 

Yağ Dolgusu Sonrası Riskler

Tüm cerrahi prosedürler bir dereceye kadar risk taşır ve yağ dolgusu  ile hacim kazanma komplikasyonlara sahip olması alışılmadık bir durum olsa da, aşağıdakileri içeren bazı riskler vardır:

 • Morarma
 • Asimetri
 • Enfeksiyon
 • Sıvı / kan toplama
 • Uzun süreli ödem

Yağ dolgusu Sonrası Bakım ve İyileşme Süresi

 • Ödem ve şişlik ortadan kalktığında nihai sonuçlar görünecektir.
 • Hasta morarma yaşayabilir ve birkaç gün içinde şişlik düzelir, ödem azalmaya başlar.
 • Şişlik tamamen geçtikten sonra hasta sonuçları gözlemleyecektir.
 • Hasta yaklaşık 1 ila 2 hafta içinde normal aktivitelerine devam edebilecektir.

Yağ Dolgusu Tedavisi Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Uzman doktor tarafından uygulanan Yağ Dolgusu  yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Yağ Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir