Thermage CPT teknolojisi sayesinde tek seansta incelme ve sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

Modern cerrahi tekniklerinin ilerlemesiyle birlikte artık daha hızlı ve daha etkili bir şekilde incelebiliyoruz. Thermage ve radyofrekans güçlerini kullanan cihazlar, kişilerin vücutlarındaki sarkma ve selülitler ile savaşıyor. Böylece spor ve diyet ile veremediğiniz kilolardan tek seansta kurtulabiliyorsunuz. Yaz gelmeden incelmek, plajlarda kusursuz görünmek ve daha fit hissetmek için Thermage CPT uygulaması yaptırabilirsiniz.

Thermage nedir?

Thermage, cildi sıkılaştırmak, vücut kontürü oluşturmak ve selülitleri gidermek için kullanılan medikal incelme yöntemidir. Thermage yöntemi ile deri altındaki liflerin kolajen molekülleri daha gergin bir hale getirilir böylece çevre dokularda sarkmalar toparlanır. Thermage uygulamasından sonra cildiniz daha sıkı ve fit görünür. Thermage uygulamasının en önemli avantajı, etkisinin yavaş yavaş ve artarak ortaya çıkmasıdır. Monopolar bir radyofrekans uygulaması olan Thermage, uygulamadan sonra kademeli olarak incelmenizi sağlar, daha kıvrımlı bir vücut hattı yaratır.

Thermage CPT’nin diğer incelme cihazlarından farkı nedir?

Thermage CPT cihazının, diğer incelme programlarından en büyük farkı tek seans olarak uygulanmasıdır. Thermage, cerrahi olmayan bir uygulamadır bu nedenle Liposuction ve ya karın germe gibi işlemlerle karıştırılmaması gerekir. Bıçak altına yatmadan, 20 dakika içinde Thermage CPT işlemi uygulanabilir. Thermage CPT uygulaması kişinin vücut yağlarına göre, uygulama bölgesine göre farklı başlıklarla çalışır. Bu uygulamada, deri altındaki dokular eşit bir şekilde ısıtılır ve gerginleşmesi sağlanır. Böylece deri yüzeyinde daha ince, sıkı ve pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Thermage CPT uygulamasının sonuçlarını ne zaman görebilirim?

Thermage uygulaması ortalama 1 ila 1,5 saat kadar sürüyor. Tabii bu süre uygulama bölgesine ve kişinin yağ oranına göre değişiklik gösterebilir.

Thermage yaptırdıktan sonra etkilerini hemen göremezsiniz. İncelme etkisi, uygulamadan 6 ila 9 ay arasında kendini gösterecektir. Bu süre içinde kademeli olarak incelmeye başlayacaksınız.

Thermage yaptırdıktan sonra kolayca günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Thermage uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Thermage uygulaması; kişiye özel başlıkların kullanılmasıyla ısının kolajen dokuya ulaşmasını ve radyofrekans etkisiyle deri altına ısı transferini amaçlar. Ortaya çıkan bu ısınma sayesinde kolajen sıkılaşır, vücut incelmeye başlar. Thermage CPT uygulaması yapılan alan ne kadar geniş ve büyükse duyulan ağrı da o kadar yoğun olabilir. Yani boyun, karın ve kol bölgesinde ağrı duyulurken, göz kapağı ve yüzdeki lokal bölgelerde minimal ağrılar hissedilebilir.

Thermage CPT uygulamasında kullanılan ısı, hastanın ağrı eşiğine göre artırılıp azaltılabilir. Aynı zamanda Cryogen soğutma sistemi sayesinde epidermis korunur, yanma hissi daha az duyulur.

Thermage uygulaması bittikten sonra hissedilen ağrı da anında kesilir, sonrasında bir ağrı

hissetmezsiniz.

Thermage CPT, uygulaması kadar etkili midir?

Thermage CPT cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle aşırı sarkmış ciltlerde ve çok kilolu kişilere Thermage uygulaması önerilmez. Aynı zamanda kalın derili kişilerde de mutlaka uzman hekim görüşü alınmalıdır.

Thermage uygulaması en çok yüz germe, karın germe, Liposuction yaptırmış kişilere önerilir. Cerrahi işlemlerden sonra istediği kontürü elde edememiş kişiler Thermage uygulaması ile daha kıvrımlı bir vücuda sahip olabilir. Cerrahi işlemler deriyi gençleştirmezken, Thermage uygulaması deri kalitesini arttırır ve derinin daha genç görünmesini sağlar.

Thermage uygulaması kalıcı mıdır?

Thermage uygulaması, kolajenin sıkılaşmasını sağlar ve kademeli olarak 9 ay boyunca bu sıkılaşma devam eder. Thermage uygulamasından sonraki incelmeyi korumak için düzenli egzersizler yapmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Thermage yaptırdıktan sonra yoğun kilo alımında tekrar sarkma görülebilir.

Thermage uygulaması hangi durumlarda tercih edilir?

Thermage uygulaması en çok hamilelik ve aşırı kilo kaybı sonrasında öneriliyor. Ameliyat olacak zamanı olmayanlar, ameliyat olmak istemeyen kişiler için Thermage uygulaması tercih edilir. Özellikle 35-60 yaş arasındaki kişilerde Thermage oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Kronik rahatsızlığı olan, sürekli kilo alıp veren, güneş yanığı oluşmuş kişilere Thermage uygulaması önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir