Tam karın germe estetiği sarkan derinin toparlanması için yapılan estetik girişime verilen isimdir. Tam karın germe ameliyatı hem kadınlara hem de erkeklere yapılabilir. Kadınlarda doğum, hamilelik süreci, aşırı kilo alıp verme veya hormonal sebeplerden dolayı karın bölgesinde sarkma görülebilir. Karın, göbek bölgesi ve kaslarda oluşan deformasyona bağlı olarak göbek bölgesindeki deri sarkmaya ve gevşek görünmeye başlar. Karın ön duvarını kaplayan ve iç organları saran kasların arasındaki dokular zamanla yırtılarak kaslarla ayrılır. Bu da karın görüntüsünün dışarı doğru sarkmasına ve estetik olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına yol açar. Karın germe yani abdominoplasti ameliyatı karnınızın daha düz görünmesine, daha fit durmasına yardımcı olur.

Tam karın germe ameliyatı kimlere uygundur?

Kilo almaya bağlı olarak karnınız yağlanır. Yağlanmaya bağlı olarak kasların araları açılır ve sarkmaya başlar ise karın estetiği ameliyatı için zaman gelmiş demektir. Her ne kadar spor ve diyet programlarıyla fit bir vücut hedefleseniz de dümdüz bir karın yaratmak sizin için çok uzun bir zaman alabilir. Karın germe ameliyatı sayesinde sadece bir günde dümdüz karın ve fit bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Karın Germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatı, kilo sebebiyle genişleyen karın ön duvarının daraltılması, gevşeyen kasların sıkılaştırılması ve sarkan deri fazlasının ve yağ fazlasının alınmasından meydana gelir. Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve 2 ila 5 saat arasında sürer. Karın germe estetiğinde iç çamaşırı izinden kesi yapılır, böylece ameliyat izi belirgin olmayacaktır. Göbeğin 8-10 cm altına yapılan bu kesinden içeri girilir, fazla yağ alınır. Deri gerdirilerek toparlanır ve kişiye daha düz bir karın yaratılır.

Tam karın germe ameliyatında göbek deliğinin yeri değiştiği için göbek çevresinden bir kesi daha açılarak göbek deliği transferi yapılır. Göbek deliğinin yeni yeri, kişinin vücuduna en doğal olacak şekilde tasarlanır. Ameliyatın sonunda gizli bir dikiş atılır ve bölgedeki toparlanacak sıvının dışarı atılması için dren takılır. Karın germe estetiği olan kişilere ameliyat sonrası idrar sondası takılarak birkaç gün dinlenmeleri önerilir. Ameliyattan hemen sonra hızlı bir iyileşme süreci için hastanın korse giymesi önerilir.

Tam karın germe ameliyatı iyileşme süreci

Tam karın germe ameliyatından sonra göbek çevresinde ilk günler şişlik ve ödem görünebilir. Ameliyat izinin çevresinde morluklar da oluşabilir. Ameliyatın etkilerini dördüncü günden sonra her gün azalarak fark edeceksiniz. Ameliyattan iki hafta sonra günlük hayatınıza ve işinize rahatça dönebilirsiniz. Ameliyat izleri 3-6 ay boyunca kızarık görünebilir. En fazla 6 ay sonra ameliyat izi dışında hiçbir acı/ morarma ve ya ödem olmayacak, dümdüz karnınızın keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir