Skin DNA Skin DNA yaşlanma eğilimleri ile ilgili 5 kategoride 16 genetik göstergeyi (DNA SNP’lerini) inceleyen devrim niteliğinde bir DNA laboratuvar testidir.

CİLT 1-Sıklık + Esneklik Kabileyi
2-UV Dayanıklılığı + Pigmentasyon
TÜM VÜCUT 3-Glikasyon Direnci (A.G.E)
4-Serbest Radikal Direnci
5-Hassasiyet + Inflamasyona Yatkınlık

Skin DNA yaşlanma sürecinde tahmini sonuçları kenara bırakıp, bunun yerine DNA’nızı temel alarak size en uygun anti-aging yöntemleri belirlemek için bilimi kullanır. DNA sonuçlarınız, bilimsel olarak kişiselleştirilmiş bir rehber oluşturmak için kullanılır.

Kendi genetik yapınızı hedefleyen doğru bileşenler ve tedavi yöntemlerini kullanarak herkese uygun önerilerin ötesine geçmenize olanak sağlar. Bu sayede, özellikle sizin için tasarlanmış, ömür boyu kullanabileceğiniz benzersiz bir Anti-agingrehbere sahip olursunuz.

Kategori 1: Sıklık + Esneklik Kabiliyeti
Skin DNA Genetik Testi, belirtiler görünür hale gelmeden önce bile, kolajen kaybıyla ilişkili kilit genetik kodların taşıyıcısı olup olmadığınızı belirlemek için kullanılır.

Genetik yatkınlığınız hem kolajen üretim hızı hem de yıkılma hızının belirlenmesinde büyük rol oynar. Bu genetik kategorideki kilit kodlar ciltte erken kırışıklık, yaşlanma ve sarkma görünümüyle sonuçlanabilecek olan kolajen miktarının dengede veya kolajen bozulması yönünde baskın olup olmadığını belirler.

Böylece erken önlem alarak cildinizin durumunu korumak ve geliştirmek en iyi yaklaşım olur. Skin DNA testi bu konuda net bir yol haritası sunar.

Kategori 2: UV Dayanıklılığı + Pigmentasyon
Güneşin UV ışınları cildimizde çizgi ve kırışıklıkların %80 doğrudan sebebidir. Genleriniz, cildinizin güneş ışınları ile ne kadar iyi baş edebileceğinin belirlenmesinde önemli rol oynar.

Skin DNA testi cildinizin güneşe karşı kendini koruma kapasitesini ortaya koyar. Sonuçlarınıza göre, size genlerinize dayanarak cildiniz için en yüksek korumayı sağlamak üzere özel olarak tasarlanan eşsiz, güçlendirilmiş bir strateji sunar.

Kategori 3: Glikasyon Direnci (A.G.E)
Glikasyon pek bilinmeyen ancak yavaş ilerleyen ve tüm vücuda zarar veren bir durumdur. Kolajen ve elastin liflerinin yanı sıra tüm vücuttaki dokuları etkileyen glikasyonun yaşlanmanın önde gelen nedenlerinden biri olduğu net olarak bilinmektedir.

Genetik yatkınlığımız serum glikoz seviyelerinin belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Glikoz, vücudunuzun ana yakıt kaynağıdır. A.G.E (Advanced Glycation Endproducts) olarak bilinen ve genetik yapı sebebi ile uzaklaştırılamayan son ürünler doku hasarına yol açan anormal kimyasal köprüler oluşturarak, cildinizin kolajen ve elastin liflerine ve ayrıca tüm vücuttaki dokulara bağlanabilir. Glikasyon denilen bu süreç dokuların ve damarların sertleşip (karamelizasyon olarak da bilinir) elastikiyetini kaybetmesine neden olur.

Glikasyon ayrıca cildin kendini onaramamasına, gevşekliğe, çatlamaya, incelmeye, kızarıklığa yol açarak cilt hücrelerinin yenilenme kabiliyetine zarar verir. Hatta glikasyonun ileri seviyeleri Tip 2 diyabet ile ilişkilendirilmektedir.

Bu genetik kategorideki kilit kodlar tüm vücudunuzda glikasyonun önlenmesinde önemli bir yol gösterici olabilir.

Kategori 4: Servest Radikal Direnci
Bilim adamları artık serbest radikallerin kalp hastalığından artrite, kanserden katarakta kadar neredeyse bilinen her hastalıkta nedensel faktörler olduğuna inanmaktadır. Gerçek şu ki, serbest radikaller cildin yanı sıra tüm vücudun yaşlanma sürecinde de çok önemli bir etkendir.

Vücudun serbest radikallere karşı koruma amacı ile antioksidan bir savunma sistemi bulunur. Bu sistemin ne düzeyde etkili olduğu sizin sadece cildiniz değil ayrıca tüm vücudunuzun yaşlanma eğilimlerini gösterir. Koruma düzeyine bağlı olarak ek antioksidan destekler alınması ile yaşlanma süreci yönetilebilir.

Serbest radikallerden herkes aynı düzeyde zarar görmez. Vücutta antioksidan koruma moleküllerinin üretimini yöneten ciltle ilgili bir dizi genetik varyasyon bulunmaktadır ve Skin DNA puanınız vücudunuzun genetik antioksidan kabiliyetlerinin tek ve en güçlü göstergesidir.

Kategori 5: Hassasiyet + İnflomasyona Yatkınlık
Aşırı inflomasyon erken yaşta başlayan ve tüm vücudun hızlı yaşlanmasının en yaygın ancak pek farkında olunmayan nedenlerinden biridir. Kısa vadede bağışıklık sisteminin yararlı bir tepkisi olmakla birlikte, uzun süreli devam etmesi, kronik inflamasyon olarak bilinir ve yaşlanma sürecinde olumsuz bir rol oynar. Genellikle hemen göze çarpmayan belirtiler ciltte hassasiyete, kızarıklığa ve tahrişe yol açar. Ayrıca tüm vücuda gizlice zarar verir.

Bu kategorideki genetik kodlar, tüm hücrelerde gereksiz travmaya neden olan inflamasyon riski altında olup olmadığınızı belirlemek için kullanılır. Aşırı inflamasyonun sonuçları uzun süreli tahriş, artan kızarıklık ve çevre kirliliği ile günlük kimyasallara karşı duyarlılığı içerir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

-Neden DNA’mı test etmeliyim?
Sağlıkla ilgili tavsiyeler her zamankinden daha fazla etrafımızı kuşatmış durumda. Peki, sizin için en doğrusu hangisi? Geçmişte, bu soruya çok genel bir yanıt verebilirdiniz. Ne de olsa, beslenme cilt ve tüm beden sağlığı konusunda herkesten gelen tavsiyeler aşağı yukarı aynıydı.

Ancak, tüm bu tavsiyelere harfi harfine uymuş olsanız bile, hiç kimse sadece size bakarak cildinizin ve bedeninizin nasıl yaşlanacağını doğru olarak tahmin edemez. Şimdi ise, herkese tek beden elbise yaklaşımının ötesine geçebilmeniz mümkün. Skin DNA Testi’nizden aldığınız sağlık bilgileri sizi en uygun koruma önlemlerine ulaşmakta ışık tutacak.

Cildinizin ve bedeninizin sağlığı ve geleceği için neyin en iyi olduğuna dair çelişen tavsiyelerden boğuluyorsanız ve cildinizin, bedeninizin uzun dönemli sağlığını korumak istiyorsanız o halde Skin DNA Testi tam size göre!

-Testi tekrar yaptırmam gerekecek mi?
Hayır! Genlerinizde bulunan SNP’ler asla değişmeyeceği için Skin DNA Testini tekrar yaptırmanıza gerek yok. DNA testine gelince, DNA’nız hayatınız boyunca aynıdır. Bu test, hayatta tek sefer yapılan bir yatırımdır.

-Testin adı neden Skin DNA?
Asıl olarak bu test tüm vücudun yaşlanma eğilimlerine ilişkin bilgi sunar. Tespit edilebilen 5 parametreden 2’si doğrudan cilt ile ilgili bilgi verse dahi 3 tanesi tüm vücudun yaşlanma dinamiklerini ortaya koyar. Testin adı ile yanak içinden alınan doku nedeni ile Skin DNA’dır.

-Skin DNA Testini nasıl yaptıracaksınız?
Testi yaptırmak şaşırtıcı derecede basittir. Skin DNA aparatı ile doktorunuz yanağınızın içinden basitçe ve ağrısız biçimde bir tükürük örneği alır. Örnek daha sonra Avustralya Sidney’deki onaylı laboratuvarımızda analiz edilir. Sadece 15 gün içinde kişiselleştirilmiş Skin DNA raporunuzu alacak ve DNA’nızın sadece cildiniz değil tüm vücudunuz hakkında verdiği bilgiler ile yaşlanmayı yavaşlatabileceksiniz.

-Skin DNA Testini yaptırmak için çok mu yaşlıyım?
Yaşınız ne olursa olsun, gelecekteki sağlığınıza odaklanmak için hiçbir zaman geç değildir. Cildinizin ve tüm bedeninizin önemli faktörlere genetik eğilimlerini bilmek, sağlığınız için uzun süreli bir yatırımdır. Cildinizin ve bedeninizin eğilimleriyle ilgili koşullarınızı erkenden tespit etmek için harekete geçebilir, etkilerini azaltabilir ve hatta onları tamamen önleyebilirsiniz!

Bir yanıt yazın