Kaş kaldırma estetiği sarkan ve göz kapaklarına yaklaşan kaşların daha kalkık görünmesini sağlayan bir estetik uygulamadır. Yaşlanmanın ilk etkileri göz çevresinde görülür. Göz çevresindeki deri oldukça ince ve hassas olduğu için yaşlılık dönemindeki kırışıklıklar önce göz çevresinde başlar. Daha sonra yüzün devamına yayılır. Göz çevresinde kırışıkların başlaması, kaşların da aşağı inmesine yol açar. Yaşlanmanın etkisi ile yüz dokusu esnekliğini kaybeder. Alın bölgesinde ve göz kapaklarında sarkma başlar, bu da kaşların göz kapakların üzerine doğru inmesine neden olur. Aynı zamanda alın bölgesindeki yatay çizgilenmeler de kişilerde yorgun ve yaşlı bir ifade yaratır. Kaş kaldırma estetiği ile alın bölgesinde daha gergin bir ifade yaratılabilir, kaşlarınızı yukarı taşıyarak yüzünüzü daha genç gösterebilirsiniz.

Kaşlar ideal olarak nerede olmalıdır?

İdeal kaşlar gözün ortalama olarak 1,5 cm üzerinde ve kaşın bittiği nokta, gözlerin dış hizasının 2,5 cm üzerinde olmalıdır. Eski fotoğraflara baktığımızda incecik ve kavisli kaşlar moda iken günümüzde daha kalın ve düz kaşlar modern bir hava yaratıyor. İdeal kaş oluştururken çok fazla kaşları kaldırmak kişilere şaşkın ve sahte bir anlam verebilir. Kaş kaldırma estetiğinde doğal ve yüzünüze yakışacak kadar bir kalkıklık yaratılmalıdır. Göz çevresi estetiğinin en önemli aşamalarından biri kaş kaldırma estetiğidir. Kaş kaldırma estetiği alın bölgesinin daha genç görünmesini sağlar, gözlere daha açık bir ifade katar. Genel olarak yüze dinç bir hava verir. Ayna karşısına geçip ellerinizle kaşlarınızı kaldırdığınızda bile yüzünüze yansıyan gençlik ifadesini görüyorsunuz, değil mi?

Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?

Kaş kaldırma estetiği izsiz ve pratik bir şekilde yapılır. Endoskop adı verilen ince kameralar ile minik kesilerden giriş yapılarak kaşlar kaldırılır. Kaş kaldırma estetiğinde kesiler saçlı derinin iç kısımlarından birkaç farklı noktadan yapılır. Bu ameliyat tekniği ile hiçbir iz kalmadan ameliyat tamamlanabilir. Aynı zamanda endoskopik ameliyat ile iyileşme süreci daha hızlı gelişir. Ameliyat sonrası daha az şişlik ve ödem oluşur.

Kaş kaldırma estetiğinden sonra nasıl bir ifade oluşur?

Kaş kaldırma estetiğinde kaşların ne kadar yukarı kaldırıldığına göre kişinin yüzündeki ifade değişebilir. Eğer hastanın kaşlarının başladığı nokta çok fazla yukarı kaldırılırsa hasta daha şaşkın bir yüz ifadesine sahip olacaktır. Eğer kaşların bittiği nokta çok kalkık olursa bu sefer de hastalar kızgın görünecektir. Bu nedenle kaş kaldırma estetiğini mutlaka deneyimli ve uzman bir doktor tarafından yapılması önerilir. İdeal kaş kaldırma estetiğinden sonra genç ve dinamik bir yüz ifadesi amaçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir