Jawline Dolgusu

Jawline dolgusu nedir?

Jawline dolgusu, daha şekilli ve simetrik bir çene hattına kavuşmak isteyen kişiler için uygulanan bir estetik operasyondur. Çene dolgusu olarak da bilinir. Simetrik ve şekilli çene hatları yüze daha genç ve estetik bir görünüm kazandırır. Bu işlem genellikle çene hatlarından şikayetçi olan ve daha biçimli ve altın orana yakın yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır.

ÇENE HATTI (JAWLINE) NASIL BELİRGİNLEŞİR?! | Op. Dr. Leyla Arvas

Kadınların çoğu daha kadınsı ve şekilli bir biçime sahip bir çene hattına kavuşmak ister. Erkekler ise daha keskin ve maskülen çene hatlarının hayalini kurarlar. Jawline dolgusu ile 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bu isteklerinize kavuşmanız mümkündür. Bu uygulama çene hatlarını daha belirgin ve şekilli yaparken aynı zamanda da hiçbir cerrahi tekniğin uygulanmadığı basit bir işlemdir. Mevcut çene hattınızdan şikayetçi iseniz ve daha keskin yüz hatlarına sahip olmak isterseniz jawline dolgusu tam size göre.

Jawline dolgusu neden yapılır?

Jawline dolgusu için birçok amaç saymak mümkündür. Bu amaçları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Kişi yuvarlak biçimde olan yüz hatlarını daha şekilli ve keskin yapmak istiyor olabilir.
 2. Jawline dolgusu amaçlarından biri gıdı bölgesini toparlayıp daha gergin hale getirmektir.
 3. Çene ve dudak arasında olan uyumu daha gözle görülür düzeye getirmektir.
 4. Yanaklarda zamanla meydana gelen sarkmayı toparlamak da jawline dolgusu amaçları arasındadır.

Çene bölgesinde en sık karşılaşılan şekil bozuklukları nelerdir?

Çene bölgesi genellikle birden fazla şekil bozukluklarına ev sahipliği yapan bir bölgedir. Çenede meydana gelen şekil bozuklukları genetik olabileceği gibi yaş alma ve kilo alımına bağlı olarak da gelişebilir. Tüm bu sorunlar jawline dolgusu ile çözüme kavuşturulur. Çenede meydana gelen belli başlı şekil bozuklukları aşağıda sıralanmıştır:

 1. Hacim kaybı
 2. Çene yapısının küçük ve geride olması
 3. Çene hattındaki çizgilerin yetersizliği
 4. Asimetri
 5. Çene altında meydana gelen sarkma
 6. Tüm bu sayılanların haricinde kişi çene bölgesiyle ilgili farklı şekil bozukluklarına da sahip olabilmektedir:
 7. Çene şeklinin yüz ile uyumlu olmaması
 8. Zayıf veya büyük çene hatları
 9. Gıdının sarkması
 10. Boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar
 11. Çene hattının belli olmaması
 12. Çene ucunda yer alan gamze

Jawline dolgusu işte tüm bu sorunları gideren bir estetik işlemdir. Jawline dolgusu ile daha keskin ve biçimli çene hattına sahip olabilirsiniz. Böylece daha genç ve canlı bir yüz görünümüne kavuşmuş olursunuz.

jawline dolgusuJawline dolgusu uygulaması ne kadar sürer?

Jawline dolgusu uygulamanın yapılacağı çene bölgesine etken maddesinin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Çene bölgesi sinir ve damarların geçiş bölgesi olan son derece önemli bir yerdir. O nedenle bu uygulama muhakkak alanında uzman deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir.

Genellikle çene bölgesinde bulunan damarların hasar almaması için uygulama kanüller yardımı ile yapılmaktadır. Bu sayede işlem daha güvenilir olmakta, aynı zamanda tedavi sonrası morarma görülme sıklığının en aza indirilmesi planlanmaktadır. Çene yapısını daha keskin bir hale getirmek ve uygun metotta şekillendirmek için uygulama esnasında hyalüranik asit içeren dolgu malzemesi kullanılmaktadır.

Bu uygulamada genel anestezi uygulanmaz. Ancak tedavi bölgesinde işlem sırasında ve sonrasında yaşanacak acıyı minimuma indirmek için uygulamanın yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülür. İnce uçlu kanüller yardımı ile dolgu maddesi uygulama bölgesine damarları zedelemeden enjekte edilir. Jawline dolgusu yaklaşık olarak 15 dakika süren kolay ve pratik bir işlemdir. İşlemin arkasından daha güçlü ve simetrik bir çene hattına sahip olunmaktadır. Ayrıca çene bölgesinde yer alan çukurlaşma ve sarkıklıklar da giderilir. Daha keskin ve net bir çene hattına kavuşulur. 

Jawline Dolgusu Ağrılı bir işlem midir?

Hyalüranik asit kullanılarak uygulanan jawline dolgusu işlemi ağrısızdır denilebilir. Kişiye muayene sırasında anestezik krem sürülür, üzerinde yarım saat geçtikten sonra ise işleme başlanır. Bu sayede hastanın acı seviyesinin minimuma inmesi planlanır.

Jawline dolgusu eğer yağ enjeksiyonu veya kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile uygulanacaksa hastadan işlem öncesinde mutlaka liposuction ile yağ alınması önemlidir.

Jawline dolgusu etkileri nelerdir?

Jawline dolgusu ile çene hatlarınız daha estetik görünüme kavuşur. Jawline dolgusu etkilerini aşağıda sıralamak mümkün:

 1. Jawline dolgusu uygulaması yüze V şeklinde bir görünüm kazandırır. Bu da yüz hatlarında daha estetik bir görünüme yol açar.
 2. Gıdı bölgesi, boyun bölgesi ve yüz arasında önemli bir denge sağlar.
 3. Daha keskin çene hattı görüntüsü ortaya çıkarır.
 4. Gıdı problemi giderilir.
 5. Çene bölgesinde yer alan kırışıklıkları yok eder.
 6. Çene ucunu daha belirgin bir görünüme kavuşturur.
 7. Küçük çene sorununa çare olur.
 8. Çene hattını biçimlendirir.
 9. Yüze oval bir görünüm verir.
 10. Çene ucu aşırı sivri yapıda olan kişilerin çene ucu hatlarını daha yuvarlak hale getirir.

Jawline dolgusu nasıl yapılır?

Hyalüranik asit genellikle yüz dolguları için sıklıkla kullanılan bir dolgu maddesidir. Jawline dolgusu için de en etken maddelerden bir tanesidir. Bu işlemde de hyalüranik asit kullanılır. Jawline dolgusu işlemine başlamadan önce tedavi bölgesine lokal anestezik krem sürülerek işlem sırasında ve sonrasında acının minimum düzeye indirilmesi sağlanır. Ardından kişinin ihtiyaç ve arzularına yönelik olarak hyaüranik asit ince kanüller yardımı ile tedavi bölgesine enjekte edilir.

Uygulama sonrasında çoğunlukla uygulama bölgesinde şişlik ve birtakım sertlikler belirebilir. Ancak bu durum oldukça normaldir ve geçicidir. En geç 2 hafta sonrasında bu belirtiler tamamen yok olur.

Jawline dolgusu kimler tarafından yapılmalıdır?

Jawline dolgusu yapacak olan kişi mutlaka alanında uzman tecrübeli bir doktor olmak zorundadır. Jawline dolgusunun yapıldığı yer olan çene hattından çok önemli damar ve sinir yolları geçmektedir. Bu nedenle bu işlemde bir doktor eli bulunması oldukça önemlidir. Alanında uzman son derece yetkin kliniklerde ve plastik cerrahi hastanelerinde bu işlem uygulatılmalıdır. Estetik cerrahlar veya dermatologlar tarafından uygulanması en doğru yöntem olacaktır. Özellikle güzellik salonları gibi hiçbir yetkisi bulunmayan yerlerde bu işlemin uygulanması son derece tehlikelidir. 

Jawline dolgusu avantajları nelerdir?

Kalıtsal özellikler estetik operasyonlar üzerinde önemli rol oynarlar. Çene bölgesinde meydana gelen çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişen şekil bozuklukları dolgu, cerrahi işlem veya liposuction gibi yöntemler ile giderilebilir.

Jawline dolgusu işlemini uygulatmak isteyen kişiler için çene çizgilerini belirginleştirecek tek bir uygulama saymak mümkün değildir. Bu yöntemler ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere değişim gösterirler.

Genellikle cerrahi işlemler kalıcı yöntemler sunsalar da oldukça uzun ve meşakkatli bir iyileşme sürecini de beraberinde getirir. Cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemler olan dolgu ve liposuction gibi teknikler ile daha kolay ve pratik çözümler elde edilir. Herhangi bir iyileşme süreci de gerekmemektedir.

Çoğunlukla ameliyat korkusu yaşayan ve uzun bir iyileşme dönemi için vakti ve fırsatı olmayan kişiler için dolgu ve liposuction gibi uygulamalar oldukça elverişli yöntemlerdir. 

Jawline dolgusu cilt sarkmalarına etki eder mi?

Jawline dolgusu ile çene hattında yer alan çizgisel kıvrımlara etki ederek cilt sarkmaları önlenir ve cilt daha sıkı ve toparlanmış bir vaziyette olur. Ayrıca çenenin alt bölgesinde yer alan oluk şeklindeki çukurun doldurulması da daha estetik ve genç bir görünüm kazandırır.

Jawline dolgusu kalıcı mıdır?

Jawline  dolgusu kalıcılık süresi genellikle kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin genetik durumu ve diğer özelliklerine göre kalıcılığı farklılaşır. Genel olarak 12-18 ay arasında kalıcılık etkisi vardır.

Uygulama sonrasında tedavi bölgesinde çoğunlukla şişlik ve sertlik gibi komplikasyonlar görülmektedir.  Fakat iki hafta sonra dolgu uygulamanın yapıldığı bölgedeki dokulara iyice yerleşerek o dokular ile bütünleşir. Böylece sertlik ve şişlik görülen bölgeler yavaş yavaş daha yumuşak bir hal almaya başlar.

Jawline dolgusu uygulamasından sonra yüz hattında önemli değişiklikler meydana gelir. Ödemlerin ve şişliklerin bitmesinin hemen arkasından dolgu yapılan bölgede daha keskin ve estetik bir görünüm oluşmaya başlar.

Jawline dolgusu yan etkileri nelerdir?

Jawline dolgusunu herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Oldukça güvenli, hızlı ve pratik bir işlemdir.

Jawline dolgusunda iyileşme süreci nasıldır?

Hyalüranik asit kullanılarak yapılan jawline dolgusu işlemi hiçbir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bir işlemdir. Bazı kişilerde morarma veya şişlik gibi yan etkiler görülse de bu normal ve geçici bir durumdur. İşlem sonrasında hasta hemen gündelik yaşamına geri dönebilmektedir. Jawline dolgusu yağ enjeksiyonu yöntemi ile yapılırsa hastadan öncelikle liposuction ile yağ alınır. Bu nedenle iyileşme süresi 1-2 haftayı bulabilir.

Kimlere jawline dolgusu yapılmamalıdır?

Doktor tarafından kapsamlı bir şekilde muayene edilen ve çeşitli sağlık sebeplerinden ötürü bu uygulamanın yapılması uygun görülmeyen kişilere jawline dolgusu önerilmemektedir.

JAWLİNE DOLGUSU HAKKINDA

 

Amaç

Jawline ın yeniden yapılandırılması
Çene hattı, Gıdı, Çene ucu
30-45 dakika
Anestezi kremi uygulanır.
1 gün
12 – 18 Ay
Gıdı büyüklüğüne bağlı
Acılı Mı?Hayır
Riskli Midir?Hayır
Sonuçlarİşlem sonrası görülür.
İz kalır mı?İz kalmaz.
Kullanılan DolguHyalüronik asit içerikli yoğun dolgular
Öncesi SonrasıEtki hemen görülür
FiyatKullanılan dolgu miktarı ve dolgu markasına göre değişken

Jawline dolgusu ne kadar? Jawline dolgusu fiyatları nedir?

Kullanılacak olan dolgu tipi, uygulanacak olan yöntem gibi sebepler nedeniyle jawline dolgusu fiyatları değişiklik gösterir. Ayrıca uygulamanın yapıldığı klinik veya hastane veya uygulamayı yapan doktorun tecrübesine de göre fiyat farklılaşabilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak jawline dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.