Kulaklarda görülen estetik bozukluk her ne kadar minimal dursa da kişilerin yüzünün genel orantısını bozabilir, güzelliğine gölge düşürebilir. Anatomik olarak farklı bir pozisyonda yer alan kulaklar kafatasına doğru dikey olarak kıvrık göründüğünde kepçe olarak görülebiliyor. Kepçe kulak özellikle çocuk yaşta ortaya çıkan ve psikolojik problemlere yol açan bir durumdur. Kepçe kulaktan muzdarip olan çocuklar, bu sorunu çözmeden büyüdükleri zaman ergenlik dönemlerinde de psikolojik olarak yıpranabiliyorlar. İple yapılan kulak estetiği, kepçe kulak problemi olan kişilere uygulanabilen kesisiz bir ameliyattır. İz bırakmadan yapılabilen iple kulak estetiği sayesinde kepçe kulak probleminden kurtulabilirsiniz.

İple kulak estetiği kimlere uygundur?

İple yapılan kulak estetiği, kulakların simetri sorununu ortadan kaldırır, kepçe kulak görüntüsünü yok eder. İple kulak estetiği genel anestezi almak istemeyen ve ameliyat sonrası iz görünmesini istemeyen hastalar için uygundur. Kulak estetiği 6 yaşından itibaren estetik görüntü bozukluğu yaşayan kişilere yapılabilir. Özellikle 6 yaşında, okul öncesinde kepçe kulak sorununu çözmek hastaların okul ve psikolojik yaşantısı için doğru bir karar olacaktır. Medikal iple yapılan bu ameliyat, kulağın dış bölgesine yapıldığı için ameliyattan sonra işitme problemi yaşanmaz.

Neden iple kulak estetiği yaptırmalıyım?

  • Çok pratik ve ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir.
  • Herhangi bir riski yoktur.
  • Operasyon toplamda 15 dakika içinde tamamlanır.
  • İyileşme dönemi hızlı ilerler.
  • Bu işlem sırasında kıkırdağa dokunulmaz, minik bir bölgeden giriş yapılır bu nedenle kanama olmaz.
  • Minik bir iğne ucu ile giriş yapıldığı için iz kalmaz.
  • İşlem sonrasında hastalar günlük hayatına devam edebilir.

İple Kepçe Kulak Estetiği nasıl yapılır?

İple kulak estetiği için lokal anestezi tercih edilir. İşlem en fazla 15-20 dakika sürer. Daha önceden kepçe kulakların açıklık ve simetrisi kontrol edildiği için iple kulakların ne kadar toplanacağı karar verilmiştir. Ameliyat sırasında minik bir iğne girişiyle medikal ipler kulak bölgesine ulaştırılır. İplerle kulak simetrik bir hale getirilir ve bu görüntü sabitlenir.

İple kulak estetiği sonrası

İple kulak estetiği sonrası kişiler günlük hayatına kolaylıkla dönebilir. Operasyon lokal anestezi altında gerçekleşir. İşlemde herhangi bir kanama olmadığı için dikiş atılmaz. Bu nedenle operasyon sonrası pansumana gerek yoktur. Ağrınız olduğunda ağrı kesici alabilirsiniz. Kulaklarınız işlemden sonra normal bir görüntüye kavuşacak, daha simetrik görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir