Lipo Selection olarak da bilinen Vaser liposuction, geleneksel liposuction uygulamasına bir alternatif olarak tercih edilir. Liposuction, zayıflamak ve vücut hatlarını ön plana çıkarmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Vakum teknolojisi ile alınan yağlar, kişilere kalıcı bir zayıflık sağlar. Vücut şekillendirmek isteyen ve ince kıvrımlara sahip olmak isteyen kişiler Vaser Liposuction ile kolayca ve pratik bir şekilde hayallerinde ki vücuda kavuşabilirler. Vaser ultrasonik liposuction, yağları nazikçe gevşetmek için ses dalgalarını kullanır ve bu da liposuction için vücudun düzgün şekillendirilmesine doğru ilk adımdır. Bu tedavide yağı eritmek için ultrason enerjisi kullanır ve bu yağlar kanül denen ince bir tüp ile çıkarılır. Bu nedenle, bu işlem yağın çıkarılmasını kolaylaştırır ve daha büyük hacimlere ve daha yoğun yağlara sahip alanlarda kullanılmak üzere en uygun liposuction yöntemidir. Vaser Liposuction yöntemi daha nazik bir yaklaşım kullanır ve bu nedenle kişinin iyileşmesini kolaylaştırır. Temelde yağ kaybetmek değil, diyet ve egzersize dirençli yağları çıkarmak amaçlanır.

Vaser Liposuction nasıl yapılır?

Vaser liposuction tedavisi, tedavi edilmekte olan vücut bölgesine enjekte edilecek anesteziklerle (aynı zamanda, şişen sıvı olarak da bilinir) karıştırılmış bir salin solüsyonunu gerektirir. Bu yöntem, yağları parçalamak için manuel hareket, lazer veya su basıncı yerine yağ hücrelerini kırmak için ultrason yüksek frekansı kullanır. Yağ hücrelerini parçalamak için vaser ultrasonik problar yağ dokusuna yerleştirilir. Titreşim, yağ hücrelerini gevşetir ve tedavi edilen vücut bölgesinde enjekte edilen şişen sıvıyı emülsiye eder. Emülsifikasyon işlemi başladığında, sıvı ve yağ hücrelerini çıkarmak için küçük bir kanül kullanılır.

Süreç, estetik cerrahın daha fazla işleme kontrol etmesini sağlar ve kişinin istediği düzgün ve konturlu görüntüyü elde edebilir. Vaser liposuction, daha az kanama ve morarmaya neden olur, işlemde diğer dokuları koruyan sline solüsyonunu kullanır.

Vaser Liposuction nerelerde kullanılır?

Bu tedavi için uyluk, diz, karın, kollar, göğüs, kol, boyun ve çene gibi vücut bölgeleri uygundur. Bu tedavide genel anestezi kullanılır. Genel anestezi hastalarda sağlık risklerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Tedaviye kimler uygundur?

Vaser liposuction genellikle vücudun belirli bir kısmının estetiğini geliştirmek ve temel amaçlı zayıflamak olmayan kişiler için kullanılır. Bu tedavi, sağlıklı olan kişilerin vücutlarını şekillendirme ya da vücut kontürünü ön plana çıkarmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmelidir. Üst karın ve sırt gibi lifli bölgeleri tedavi etmek isteyen kişiler bu tedaviyi kesinlikle yaptırabilirler. Aynı zamanda büyük hacimli yağları aldırmak isteyen kişiler de bu tedavi için uygundur; çünkü ultrason dalgaları ile büyük yağ bölgelerini parçalayabilir ve sıvılaştırabilir.

Tedaviye kim uygun değildir?

Altı ay veya daha uzun süre sağlıklı kilo veremeyen kişiler tıbbi açıdan sağlıklı sayılmazlar. Bu insanlar vaser liposuction için uygun değildir. Benzer şekilde, düzenli olarak sigara içen veya belirli tipte ilaçlar kullanan kişilerde bazı komplikasyonlar ortaya çıkabileceğinden bu tedaviye uygun değildir. Ama yinede uzman hekime danışıp muayene olduktan sonra nihai karar verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.