Gıdı Estetiği ile Gıdı Sarkmasından Kurtulabilirsin!
Gıdı estetiği yüz ve dekolte bölgesi arasındaki gıdı bölgesindeki deformasyonları gidermek amacıyla yapılır. Gıdı estetiğinde fazla olan yağ dokusu var ise Vaser Liposuction yöntemi ile çekilerek dışarı alınır.

Aynı zamanda eğer gıdıda sarkma varsa fazla deri de mini lift ile gerilerek kişiye daha genç ve estetik görünen boyun bölgesi yaratılır. Ancak bu sarkma aynı zamanda ip askı yöntemi kullanılarak da gerilebilir.

Boyun ve Gıdı Sarkmaları Tarih Oluyor!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Gıdı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Gıdı çeneden başlayarak boynun alt kısmına kadar uzanan bölümü ifade eder. Gıdı bölgesi “kadın-erkek”, “genç-yaşlı” fark etmeksizin genetik faktörler, kilo alıp verme, yaşlanma gibi etkenlerden dolayı yağlanıp sarkabilir. Gıdı bölgesi de meydana gelen bu değişikliklerden etkilenerek deforme olabilir. Bu deformasyonlar sonucunda oluşan yağlı ve sarkık görüntü de gıdı olarak ifade edilmektedir. Gıdı, halk arasında gıdık olarak da bilinen bir estetik sorundur.

Gıdı Sarkması Nedir?

Gıdı sarkması kadın ve erkeklerin yaşını ele veren görsel bir sorundur. Çeşitli nedenlere bağlı olarak vücudun diğer bölümlerinde olduğu gibi gıdı bölgesinde de cilt sıkılığını ve esnekliği kaybeder ve zamanla gıdı sarkması meydana gelir. Çoğu kadın ve erkek kötü ve yaşlı bir görüntüye sebep olan bu sorundan kurtulmak için ‘gıdı sarkması neden olur’ sorusunun cevabını merak eder.

Gıdı sarkmaları genellikle yaşın ilerlemesiyle beraber başlar ve zamanla şiddeti artar. Çene yapısının geride bulunmasından dolayı kilo alımı ile beraber gıdının yağlı ve sarkık bir görüntü oluşturmasına neden olabilir. Bununla birlikte gıdı sarkmasının ortaya çıkmasında etkili olan birçok faktör vardır.

Gıdı sarkmasına neden olan başlıca faktörler;

  • Genetik faktörler,
  • Kilo fazlalığı
  • Hızlı ve sık kilo alıp vermek,
  • Yaş almaya bağlı olarak düşen kolajen seviyesi,
  • Güneş ışınlarına aşırı maruz kalma,
  • Sigara tüketimi
  • Yanlış uyuma pozisyonları

Gıdı Estetiği: Gıdı Sarkmasına Çözüm

Gıdı sarkması, genellikle kilolu olma ile ilişkilendirilir ancak bazı kişilerde genç ve ince olmalarına rağmen yine de gıdı bölgelerinde yağ birikimi ve sarkma olabilir. Sarkan ve yağlı gıdı bölgesi kişileri olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bununla birlikte gıdı ve boyun bölgesinin sarkarak birleştiği durumlarda yüze mutsuz ve solgun bir ifade yerleşir. Kişiyi olduğundan daha kilolu ve hantal gösteren bu negatif görünümden kurtulmak ve daha genç görünmek için gıdı estetiği yapılabilir.

Gıdı Estetiği Öncesi ve Sonrası

Gıdı vücudun en hassas bölgelerinden biridir; hem deri hem deri altındaki kas yapısı incedir. Bu nedenle gıdı bölgesi dış faktörlerden çok çabuk etkilenir ve sarkar. Gıdının sarkması ya da gıdı da yağ birikmesi boyun kontüründe görüntü deformasyonlarına sebep olur. Kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olan bu deformasyonlardan çoğu kadın ve erkek rahatsız olur ve tedavi ettirmek ister. Gıdı sarkması için en etkili uygulamalar gıdı estetiği kapsamında yapılan estetik operasyonlardır. Birçok kişinin estetik kaygılarına son verecek olan gıdı estetiği nedir ve gıdı estetiği adı altında hangi uygulamalar yapılmaktadır?

Gıdı estetiği nedir?

Gıdı estetiği gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkmayı yok etmek amacıyla yapılan estetik uygulamaların tamamını kapsar. Gıdı estetiğinde spesifik uygulanan tek bir yöntem yoktur bunun yerine fazla yağları ortadan kaldırabilen aynı zamanda daha sıkı, daha şekilli bir çene ve boyun bölgesi oluşturmak için boyun derisini gerebilen yaklaşımların bir kombinasyonundan oluşan birçok uygulama vardır.

Gıdı Estetiği Uygulamaları
Yaş alma, yapısal nedenler ya da şişmanlıkla ortaya çıkan gıdı sarkması problemi birkaç farklı uygulama ile ortadan kaldırılabilir. Gelişen teknoloji sayesinde bugünlerde gıdı problemine çözüm olabilecek Gıdı estetiği kapsamında yapılabilecek etkili cerrahi uygulamalar vardır ancak gıdı bölgesi elastikiyetini çok kaybetmemişse ameliyatsız gıdı estetiği uygulamaları da kullanılabilmektedir. Ameliyatsız gıdı estetiğinde herhangi bir kesi yapılmadığı için işlem daha konforludur ve dinleme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

Botox ile gıdı sarkması tedavisi

Botox, kırışıklık tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan estetik bir operasyondur. Gıdı bölgesinde oluşan sorunu ortadan kaldırılmak için kullanılan Botox uygulaması ise Nefertiti Botox’tur. Botox’un bu çeşidi doğrudan boyun ve çene bölgesindeki sorunları hedef alır. Nefertiti Botoks özellikle gıdı bölgesinde bulunan kasın hafif bir şekilde aşağıya doğru düşmesi durumunda etkili sonuçlar verir. Bu uygulama kapsamında boyun ve çene hattına cerrahi bir müdahalede bulunmadan pürüzsüz ve gençleştirici bir etki yaratılır. Böylece gıdı bölgesinde oluşan sarkma da çözüme kavuşmuş olur.

Gıdı Liposuction

Liposuction ile yapılan gıdı estetiği, lokal anestezi ile çene altından açılan minimal delikten içeri girilerek çene altındaki yağların azaltılmasına yönelik bir işlem yapılır. Kilo alıp vermeye bağlı olarak gıdı bölgesinde yağlanma oluşabilir. Diyet ve spor gibi yöntemlerle gıdıda biriken yağ kütlesini eritmek zor olduğu için yağlanma sorunundan kurtulmak için Liposuction yani yağ alma tekniği ile gıdı estetiği yapılabilir.

Gıdı estetiği amacıyla Liposuction’dan faydalanılabilir ancak sadece çene altında yağ problemi olan kişilere uygulanabilir. Gıdı yağ aldırma uygulaması için deri esnekliğinin ve elastikiyet durumunun yeterli düzeyde olması gerekir.

Elastik bir cilde sahip olan 20 ila 50 yaş arası insanlar gıdı liposuction ’dan tek başına fayda görürler. Ancak gıdı bölgesinde yağlanma ile birlikte sarkma varsa ve cilt elastikiyetini kaybettiyse Liposuction ile birlikte farklı tedaviler de uygulanması gerekebilir.

Gıdı Liposuction’ı fazla yağı giderir ancak cilt kalitesini iyileştirmez. Eğer liposuction sonrası ciltte sarkma oluşma durumu söz konusu olursa buna uygun bir tedaviyi birlikte uygulamak gerekebilir. Böyle durumlarda gıdı liposuction işlemi boyun germe ameliyatı veya kalıcı ip askı uygulaması ile kombine bir şekilde yapılabilir.

Ayrıca, bu işlemleri çene büyütme ile birlikte de önerilebilir. Çene altı kas tabakasında hem sarkma hem de fazla yağ dokusu bulunuyorsa bu gibi durumlarda liposuction yöntemiyle önce fazla yağlar alınır daha sonra cerrahi işlemle gıdı bölgesi gerdirilerek toparlanır.

Gıdı Liposuction uygulamasında genellikle daha gelişmiş bir yağ alma tekniği olan Vaser Liposuction tercih edilir.Peki Vaser Liposuction gıdı estetiği amacıyla nasıl kullanılır?

Gıdı estetiğinde vaser liposuction nasıl kullanılır?

Gıdı estetiğinde Vaser liposuction tekniği kullanılırken klasik Liposuction’da olduğu gibi öncelikle gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusu dışarı atılır. Gıdı liposuction işlemi için öncelikle çene altından minik bir kesi açılır. Bu kesiden girilerek önce vaser teknolojisi yardımıyla bu bölgedeki yağ eritilir ve vücut dışına atılır.  Eğer gıdı bölgesinde sarkma meydana gelmemişse yağ alma işlemiyle operasyon tamamlanır.

Gıdı Liposucton’ı ortalama 1 saat kadar sürer, işlem genellikle sedasyon uygulaması altında gerçekleşir ve ameliyattan sonra hastanede kalınması gerekmez. Uygulamadan sonra gıdı bölgesine elastik bir bandaj takılarak bu bölgenin toparlanması sağlanır.

Bölgenin hızla iyileşmesi için operasyondan sonra minimum 4 hafta boyunca boyun bölgesi için kullanılan özel korsenin giyilmesi gerekir. Korse kullanımı ile derinin yeni yerine daha hızlı alışması sağlanır ve erken dönemde sarkma engellenmiş olur.

Gıdı germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Gıdı bölgesine sağlıklı bir görünüm kazandırmak için yapılan uygulamalardan bir diğeri de gıdı germe ameliyatıdır. Gıdı germe ameliyatı, gıdı bölgesinde yaşanan yağlanma ve sarkmanın yok edildiği cerrahi bir prosedürdür. Germe ameliyatı kapsamında gıdı bölgesindeki kas ve yağ dokusunun aşırı şekilde sarkması durumunda, yapılan cerrahi müdahaleyle bu bölümün yağdan uzaklaştırılması, kasların toparlanması ve gerdirilmesi ile beraber fazla olan sarkmış ve gevşemiş olan derinin çıkarılmasına yönelik olur.

Gıdı bölgesinde oluşan sorunlar genellikle kilo alımı ve yaş ile yakından ilgilidir. Kilo alımında ilk kilonun alındığı bölge gıdı bölgesidir. Yağlar bu bölgeye toplanır ve kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Ancak kilo alımından daha ziyade yaş alma gıdı bölgesi sarkmalarının en büyük sebeplerinden birisidir. Gıdı ameliyatının amacı gıdı bölgesinde oluşan bu sarkık görünümden kurtarmak ve dümdüz ve sıkı görünmesi sağlamaktır.

Gıdı Ameliyatı Öncesi ve Sonrası
Gıdı germe ameliyatı öncesinde ilk olarak gıdı bölgesinin değerlendirilmesinin yapılması gerekir. Bu aşamada gıdı meydana gelen deformasyonlar incelenir, gıdıda oluşan yağlanma ve sarkmaya bağlı olarak gıdı bölgesinin ne kadar gerilmesi gerektiği saptanır. Eğer gıdı bölgesinde sarkma sorunuyla birlikte yağlanma sorunu da varsa yağ dokusunun da alınması gerekir. Bu durumlarda gıdı gerdirme ameliyatından önce gıdıya yerleşen ve erimesi neredeyse mümkün olmayan yağlar, vaser liposuction ile alınır.

Yağlar alındıktan sonra gıdı bölgesinde dümdüz ve pürüzsüz bir görünüm oluşturmak için gıdı ameliyatına geçilir. Cerrahi bir prosedür olan gıdı gerdirme ameliyatı genel anestezi ya da sedasyon kullanılarak yapılır. İşlem kulak önünden başlayan ve kulak memesine inen ve oradan dönüp kulak arkasından yapılan kesi ile başlar. Fazla olan deri vücuttan uzaklaştırılır ve sarkan gıdı bölgesi gerdirilir.

Gıdı germe ameliyatının süresi operasyon sırasında yapılacak işlemlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle birlikte genelde 2 saat sürer. Ameliyat sırasında açılan kesiler doğrudan görünmeyecek alanlara girdiği için kişi rahatsız edecek bir iz bırakmaz.

Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci de oldukça konforludur. Gıdı germe ameliyatı yaptıranlar ameliyat sonrası süreci genellikle rahat ağrısız ve acısız olarak tanımlarlar ancak yapılan germe işlemi nedeniyle gıdı germe ameliyatı sonrası sonraki ilk birkaç gün boyun ve gıdı bölgesinde bir gerginlik hissi oluşabilmektedir.

Bu süreçte herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için ani hareketlerden kaçınmak ve gıdı bölgesini zorlamamak gerekir. Bunların dışında gıdı germe ameliyatı yaptıranlar genellikle 1 hafta içerisinde normal hayatlarına dönebilirler. Gıdı germe ameliyatı ihtiyaç duyulursa başka operasyonlarla kombine bir şekilde yapılabilir.

İp askı yöntemiyle gıdı estetiği

Gıdı sarkması için uygulanacak yöntemlerden biri de ip askı yöntemidir. İp askı yönteminin sağladığı lifting yani kaldırma etkisi cildin sıkılaşıp gerginleşmesini sağladığı için gençleştirme amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Gıdı ve boyun bölgesinde bir gençleşme etkisi yaratmak ve sıkı bir görünüm elde etmek içinde kullanılabilmektedir.

İp askı yöntemiyle yapılan gıdı estetiğinde operasyonlar ve cerrahi müdahaleler için özel olarak üretilmiş olan ve cilt altında vücut tarafından absorbe edilebilen ipler kullanılır. Boyun ve gıdı bölgesine derinin sarkma derecesine göre simetrik olarak deri altına asılan ipler ile gıdı yukarı kaldırılarak gergin hale getirilir. ip askı ile gıdı germe uygulamasında lifting etkisi işlemden sonra gözle görülecek düzeyde olur. İp askının tam etkisi ise ortalama bir ay içerisinde netleşir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Gıdıda meydana gelen yağlanma ve sarkma sorunu estetik bir görüntü oluşturmadığı için çoğu kadını ve erkeği son derece rahatsız eder. Estetik kaygıya sebep olan gıdı sarkması için geliştirilmiş birçok tedavi seçeneği mevcuttur ancak çoğu kişi gıdı sarkmasını yok etmek için kullanılan cerrahi uygulamalardan çekinir.

Gelişen teknoloji sayesinde bu sorun da çözüme kavuş durumdadır. Günümüzde gıdı sarkmasını yok edebilen birçok ameliyatsız gıdı estetiği uygulaması vardır. FDA onaylı olan Ulthera ve Thermage CPT cihazları bu uygulamaların başında gelir. Bu cihazlar ile ciltteki kolajen yapımı arttırılır ve cildin gerilmesi sağlanır. Böylece gıdı bölgesine estetik bir görünüm kazandırılır.

Thermage CPT ile gıdı estetiği

Ameliyatsız gıdı estetiği uygulamalarından Thermage CPT ile iz olmadan gıdı bölgesinde sarkmayı yok eden rahat bir uygulamadır. Thermage CPT ile yapılan gıdı estetiği mezoterapi ile desteklenebilir. Böylece etki arttırılarak daha sıkı ve belirgin bir boyun hattı elde etmek mümkün olur.

Thermage CPT radyofrekans dalgaları kullanılarak cilt altı collagen üretimini tetikleyen ameliyatsız bir cilt yenileme prosedürüdür. Yağ dokusunu eritmeye yönelik uygulanmaz. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu uygulama ameliyatsız ve iğnesiz bir şekilde cildi sıkılaştırıp daha genç bir görünüme kavuşmayı sağlar.

Tek seanslık bu işlem sonrası cildin daha gergin, sıkı ve genç göründüğü anında fark edilir ama asıl etki, uygulama sonrasındaki ilk 6 ayda cilt kendini yenilemeye devam edeceğinden nihai sonucu 4-6 ay içinde takip etmek mümkündür. İşlem sedasyon yöntemi ile 1 saat içinde tamamlanır ve operasyonun hemen sonrasında gündelik hayat dönmek mümkündür.

Ulthera ile gıdı estetiği

Gıdı ve boyunda oluşan gevşeme ve sarkıklıklardan herhangi bir cerrahi işlem yapılmadan Ulthera ile etkili ve izsiz bir şekilde tek seansta kurtulmak mümkün olmaktadır. Mezoterapi enjeksiyonu ile kombine bir şekilde uygulandığında daha hızlı ve etkili bir sonuç ortaya çıkar. İşlem sonrasında gergin ve pürüzsüz bir gıdıya sahip olunur.

Ameliyatsız gıdı estetiği seçeneklerinden biri olan Ulthera, cilt gençleştirme cihazları arasında en çok kullanılanlardan biridir. Ultherapy dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yaygın olarak kullanılır. Ulthera, elastikiyetini kaybeden, sarkan ve kırışan ciltleri tedavi etmeyi amaçlayan bir uygulamadır.

Ulthera uygulamasında ciltteki bağ dokusu katmanları ses dalgaları kullanılarak ısıtılır ve ısı oluşumuna bağlı olarak deride kolajen üretimi artar. Isı seviyesinde görülen artış ile gıdı eritme yapılır ve gıdının etkili şekilde sıkılaşması sağlanır.

Gıdı estetiğinde sıklıkla tercih edilen ultherapy işleminin seansı ortalama 30-40 dakika sürer ve işlemin etkisini anında hissetmeye başlanılır. FDA onaylı bu cihaz ile yapılan gıdı estetiği sonrasında günlük rutininize dönülebilmektedir.

Gıdı estetiği hangi durumlarda yapılır?

20’li yaşlardan itibaren genetik yatkınlık tan dolayı ya da kilo alımına bağlı olarak gıdı bölgesinde istenmeyen görüntüler oluşabilir. Kilo almakla birlikte hastaların gıdısı daha fazla ortaya çıkmaya başlar. Eğer kişinin çenesi küçükse gıdısı daha belirgin olur ve daha büyük görünür. Gıdı bölgesinde bu gibi sorunları olan hastalara gıdı estetiği uygulanabilir. Bazı durumlarda hastalara çene dolgusu ile desteklenen gıdı estetiği önerilebilir.

Yaş almaya bağlı olarak gıdı ve boyun bölgesinde oluşan sorunlar şiddetlenebilir. 50’li yaşlarda cilt kırışır ve yaşlı görünmeye başlar. Yer çekiminin etkisiyle gıdı aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu nedenle 50’li yaşlardan itibaren gıdı estetiğine boyun germe işlemi de dâhil edilmesi gerekebilir.

Gıdı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Gıdı estetiği sonrası iyileşme süreci hangi uygulamanın yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ameliyatsız gıdı estetiği uygulamaları kesisiz, ağrısız ve acısız olduğu için dinlenme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Cerrahi müdahale gerektiren gıdı estetiği uygulamalarında ise iyileşme süreci kullanılan cerrahi işleme bağlıdır.

Cerrahi uygulamaları takiben biraz şişlik ve rahatsızlık beklenmektedir. Enfeksiyon riskine karşı kesi bölgesine antibiyotik merhem sürülmesi önerilebilir. Uygulama sonrası iyileşme süresi çene liposuction için genellikle birkaç gün ila bir hafta arasındadır; boyun germe için ise yaklaşık 1 hafta dinlenmek gerekebilir. Uygulama sonrasında güneşten kaçınmak gerekir ve özellikle ilk birkaç gün boyunca fazla miktarda su tüketilmelidir.

GIDI ESTETİĞİ HAKKINDA

Amaç Fazla yağın alınması ve sarkan derinin toparlanması
Hangi yöntemle yapılıyor? Ameliyatlı ve Ameliyatsız
Operasyon Süresi 45 – 90 dakika
Anestezi Lokal veya Genel Anestezi Uygulanır.
İyileşme Süresi 5 – 7 gün
Kalıcılık Süresi 8-10 yıl, tekrar gerekebilir.
Operasyon Riskli Midir? Herhangi bir riski bulunmamaktadır.
Ağrılı Mı? Ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.
Sonuçlar  1 Hafta
İz Kalır Mı? İz göz kapağı kıvrımına yerleştiğinden, kalmaz
Öncesi sonrası fark Belirgin gözlerde açılma
Fiyat Dolgu miktarına göre değişken

Erkeklerde Gıdı Estetiği

Erkeklerde gıdı eritme işlemleri kadınlara uygulanan yöntemlerle birebir aynıdır. En efektif uygulamaların başında liposuction işlemi gelir. Gıdı liposuction olarak bilinen yöntemde yapılan lokal anestezi ile gıdı bölgesi uyuşturulur ve çok ince bir kesi ile yerleştirilen kanülden parçalanan yağ hücreleri vücut dışına alınır. Liposuction ile seçici olarak yağ hücreleri de alındığı için tekrar aynı bölgede gıdı oluşumu aşırı kilo alınmadığı takdirde görülmez.

Ameliyatsız gıdı estetiği olmak isteyen erkeklerde çene hattının daha sıkı olmasını ve aynı zamanda bu hattın çok daha belirgin çizgiye sahip olmasını sağlayan Ulthera ve Thermage CPT cihazları ile pürüzsüz ve gergin bir boyun yapısı ile çene çizgisine sahip olunabilir. Ulthera cihazı ses dalgalarıyla derinin yaklaşık 4 mm altına iner.

Thermage CPT uygulaması ise radyofrekans dalgalarını kullanarak gıdı bölgesindeki yağları eritir. Her iki işlem de  mezoterapi enjeksiyon uygulamaları ile desteklenerek gıdı, çene ve boyun bölgesinin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Yağlı ve gevşemiş cilt yerini kusursuz görünüme bırakır.

Gıdı Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gıdı erir mi?

Gıdı eritmek mümkündür ancak diyet ve spor gibi yöntemlerle gıdı eritmek mümkün değildir. Gıdıdaki yağlanma sorunundan kurtulabilmek için gıdı estetiği yaptırmak gerekir. Kişiye uygun olan operasyon hastanın gıdı bölgesindeki yağlanmanın şiddetine ve sarkmaya göre değişkenlik gösterir.

Gıdı Sarkmasına Ne İyi Gelir?

Gıdı sarkmasının en belirgin sebebi, yaş almanın etkisiyle ortaya çıkan elastin ve kolajen kaybına bağlı olarak cildin sıkılığını kaybetmesi ve gıdı bölgesinde biriken yağ dokusudur. Bu nedenle gıdı sarkması sorunun çözülebilmesi için yağ dokusunun erimesi ve kolajen dokusunun onarılması gerekir.

Gıdı sarkmasına çözüm olacağı düşünülen egzersizler ve doğal çözümler gıdıyı yok etmez. Çünkü yapılacak hiçbir doğal müdahale cilde derinlemesine etki ederek kolajen seviyesini artırmaz. Gıdı sarkması için en etkili çözüm gıdı estetiği kapsamında uygulanan estetik prosedürlerdir.

Gıdı estetiği nasıl oluyor?

Gıdı estetiği gıdıdaki yağlanma ve sarkma sorununu çözüme kavuşturmak için yapılır. Gıdıya sıkı ve gergin bir görünüm kazandırmak için yapılabilecek birden fazla uygulama olduğu için ‘gıdı estetiği nasıl oluyor’ sorusunun cevabı uygulamaya göre değişkenlik gösterir.

Gıdı Estetiği Bana Uygun Mu?

Gıdı bölgesinde yağ birikimi olan ve sarkma olan herkes gıdı estetiği yaptırmayı düşünebilir ancak kişinin gıdı estetiği kapsamında yapılacak uygulamaya engel olacak herhangi bir rahatsızlığının olmaması gerekir.

Gıdı Estetiği Kalıcı Mıdır?

Gıdı estetiğinin sonuçlarının kalıcılığı cerrahi veya cerrahi olmamasıyla doğru orantılıdır ve hastaların alışkanlıklarıyla da yakından ilişkilendirilebilir. Gıdı estetiğinde hastanın gıdısındaki yağlanma dışarı çekilerek atılır. Eğer yağlanma sorun için vaser liposuction yöntemi tercih edildiyse gıdının yağlanması çok zordur. Fakat Ulthera ve Thermage gibi cihazlı işlemlerin ömrü liposuction kadar kalıcı olmayabilir.

Gıdı estetiği 50 yaşının üzerindeki hastalara yapılıyorsa, boyun germe işlemini de ameliyata dâhil etmeyi mutlaka öneriyoruz. Boyun germe ameliyatı yapıldıktan sonra yaşlanmanın etkisine ve yer çekimine bağlı olarak hastalarda tekrar gıdı sarkması görülebilir fakat bu sarkma ameliyat öncesi kadar belirgin ve yoğun gözlenmez.

Gıdı eritme kaç seansta biter?

Gıdı eritme uygulamasının kaç saatte biteceği uygulama kapsamında kullanılacak işleme göre ve gıdıdaki yağlanma oranına göre farklılık gösterir. Ancak etkili bir sonuç görebilmek için ortalama olarak 3-4 seans devam edilmelidir.

Gıdı Estetiği Fiyatı Nedir?

Gıdı estetikleri ameliyatlı gıdı estetiği ve ameliyatsız gıdı estetiği olarak çeşitlendiği için yapılan işlemlerdeki fiyatlandırmalar da çeşitlilik gösterebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan bizleri arayarak ya da İstanbul-Nişantaşı’ndaki polikliniğimizi ziyaret ederek Gıdı Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Related projects