Erkeklerde son yıllarda en çok yapılan estetik girişimlerden biri göğüs küçültmedir. Jinekomasti denilen meme büyümesi erkeklerin maskülen imajını gölgeler. Erkeklerde kadınsı bir hava katan ve dış görünüşünde belli olacak kadar büyük memelere sahip olmasını sağlayan bu durum estetik girişimle yok edilebilir. Jinekomasti ameliyatı günümüzde izsiz olarak gerçekleşebiliyor. Erkeklerde meme küçültme ameliyatı sayesinde daha fit ve maskülen hatlara sahip olabilirsiniz.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatında iz kalır mı?

Jinekomasti ameliyatında meme başının kahverengi noktasına gelecek şekilde 2-3 cm civarında bir kesi izi kalır. Bu izi gözle görmek neredeyse imkansızdır. Dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Jinekomasti ameliyatı, erkeklerde fazla gelişen meme görüntüsünü yok etmek için yapılır. Erkeklerde meme küçültme olarak bilinen bu ameliyatın iyileşme süreci çok kısadır ve göğüslerde ciddi derecede bir küçültme sağlanır.

Jinekomastinin nedenleri nelerdir?

Jinekomasti, erkeklerin memeleri normalden daha çok büyümesi demektir. Bunun farklı farklı sebepleri olabilir. En yaygın olarak karşımıza çıkan jinekomasti nedeni hormonal dengesizliklerdir. Genetik miras ve östrojen hormonun daha yoğun salgılanması erkeklerde kadınsı meme görüntüsünün oluşmasına sebep olur. Aynı zamanda jinekomasti, yoğun yağlanma ve göğüslerdeki beze sebebiyle de oluşabilir. Meme büyümesini takip etmek ve nedenlerini araştırmak için mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Erkeklerde meme küçültme nasıl yapılır?

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı duruma göre lokal veya genel anestezi altında gerçekleşir. Meme bölgesindeki yağların çekilmesi için liposuction tekniği kullanılır. Meme ucundan açılan minik kesilerden girilerek meme bölgesinde fazla olan yağ dokuları gevşetilerek, dışarı çekilir. Eğer hasta 4.evre jinekomastiye sahipse göğüslerde sarkma da oluşmuş demektir. Meme küçültme ameliyatında ihtiyaca göre sarkan deri kesilerek atılır ve daha sıkı bir göğüs yapısı ortaya çıkarılır.

Erkeklerde meme küçültme sonrası iyileşme süreci

Liposuction tekniği ile alınan yağlar kişide hızlı bir değişim yaratacaktır. Her ameliyatta olduğu gibi bu uygulamada da ödem olur, kişilerin memesinde şişlik görülür. Şişlik ilk hafta içinde inmeye başlayacaktır. Ameliyattan sonra hastalar direkt olarak evlerine gidebilir. İşe başlamadan önce hastaların 2-3 gün dinlenmesini öneriyoruz. Bu süreçte kişi çok fazla ağrı hissetmez, ihtiyaç durumunda ağrı kesici alınabilir.

Erkeklerde Meme Küçültme” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

 1. utku dedi ki:

  Merhabalar 25 yaşındayım gögsümde biraz fazla yaglanma var kıyafetlerin altında az da olsa sırıtıyo fiyat almak istiyorum

  1. Qadmin dedi ki:

   Merhaba mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

BİZE SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir