Fraxel Dual cilt lekeleri için tercih edilen en etkili medikal estetik uygulamalarından biridir. Fraxe Dual, cildin kendi gücünü kullanarak tedavi etmesini ve kendini yenilemesini amaçlar. Fraxel Dual uygulamasında cilde  kontrollü olarak hasar verilir. Böylece cildin kendi kendini tedavi etme süreci başlatılmış olur. Fraxel Dual güneş lekelerinde, akne izlerinde, yaşlılık lekelerinde ve yara izlerinde etkilidir. Siz de cildinizdeki lekeler için kalıcı bir çözüm arıyorsanız Fraxel Dual doğru tercih olacaktır.

Fraxel Dual hangi cilt lekelerinde etkilidir?

Fraxel Dual, yumuşak dokuyu daha sıkışık bir hale getirmeyi amaçlar. Fraxel Dual periorbital kırışıkları yok eder, yaşlılık lekelerini tedavi eder, güneşin cildinizde bıraktığı hasarı giderir.

Fraxel Dual’ın temel amacı, cilt lekelerine uyarı yaparak dermisin daha fazla kolajen üretmesini sağlamaktır. Böylece cilt daha hızlı iyileşme sürecini başlatır ve cilt lekelerinden hızlı bir şekilde kurtulur.

Fraxel Dual;

  • Akne izlerinde
  • Yanık lekelerinde
  • Yaşlılık lekelerinde
  • Hamilelik döneminde ortaya çıkan lekelerde
  • Ameliyat izlerinde kullanılabilir.

Fraxel Dual sonrası iyileşme süreci

Fraxel Dual sonrasında günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Fraxel Dual ilk 24 saat içinde epidermisi uyararak cildin tedavi sürecini başlatır. Uygulamadan hemen sonra 1-2 saat boyunca cildinizde hafif bir yanık hissi duymanız normaldir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz cildinizde ilk birkaç saat şişlik görünebilir. Fraxel Dual’dan sonraki 5 ila 7. gün arasında cildiniz pembe tonlarında görünecektir. Bu iyiye işarettir. 2-3 ay boyunca cildiniz kendini tedavi etmeye devam edecektir.

Fraxel Dual sonrasında dikkat etmeniz gerekenler

Fraxel Dual uygulamasından sonra cildinizi korumak için mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Kış aylarında dahi cildinizi güneşten korumak iyileşme sürecinize iyi gelecektir. Yaz aylarında Fraxel Dual yaptıranlar 50 faktör ve üzeri güneş kremi sürdükten sonra mutlaka geniş kenarlı bir şapka takarak güneşten korunmalılardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.